PATVIRTINTA Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2006-09-21 sprendimu Nr.B1-103
GYVENAMOSIOS VIETOVĖS BENDRUOMENĖS ATSTOVO RINKIMŲ TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
- Gyvenamosios vietovės ar kelių gyvenamųjų vietovių (kaimo ar kelių kaimų, miesto ar miestelio) bendruomenės gyventojai gali išrinkti savo atstovą.
- Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovo rinkimai vykdomi tik pagal šią rajono savivaldybės tarybos patvirtintą tvarkos aprašą.
- Pagrindinis gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovo uždavinys – rūpintis bendruomenės interesais ir atstovauti bendruomenei seniūnijoje, prireikus ir Savivaldybės institucijose bei savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose, taip pat supažindinti seniūnijos, kuriai priskirta bendruomenės teritorija, seniūną apie viešuosius bendruomenės reikalus.
- Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovas yra renkamas dvejiems metams. Jo buvimo bendruomenės atstovu kadencijų skaičius neribojamas.
- Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovas pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais.
II. BENDRUOMENĖS ATSTOVŲ RINKIMAS
- Seniūnijos teritorija sąlygiškai skirstoma į atskiras vietoves (natūraliai susiklosčiusius traukos centrus). Kiekviena vietovė yra atstovaujama proporcingai gyventojų skaičiui.
- Seniūnas, atsižvelgdamas į seniūnijos ypatumus ir gyventojų pasiskirstymą, parengia sąlyginį seniūnijos teritorijos ar didesnių miestelių suskirstymą vietovėmis ir patvirtina įsakymu.
- Iš viso turi būti išrinkti ne mažiau kaip 7 bendruomenės atstovai. Paprastai jų skaičius turėtų būti nelyginis.
- Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovo rinkimo visuotinį bendruomenės susirinkimą organizuoja seniūnas prieš 7 kalendorines dienas gyvenamojoje vietovėje iškabina skelbimus apie vykstančius rinkimus, parūpina patalpas, teikia informaciją vietos gyventojams. Apie organizuojamus bendruomenės atstovų rinkimus seniūnas informuoja Savivaldybės merą ir savivaldybės administracijos direktorių.
-
Seniūnas arba jo įgaliotas asmuo vietovės bendruomenės atstovo rinkimo susirinkime dalyvauja be balsavimo teisės, išskyrus tuos atvejus, kada seniūnas arba jo įgaliotas asmuo dalyvauja savo gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovo rinkimų susirinkime. Susirinkime gali dalyvauti rajono Savivaldybės tarybos nariai ir rajono Savivaldybės administracijos atstovai. Jie turi teisę aiškinti susirinkusiems apie šių rinkimų svarbą plėtojant demokratiją, tačiau neturi teisės būti renkami ir dalyvauti diskusijose dėl kandidatų.
-
Bendruomenės visuotinio susirinkimo pradžioje iš dalyvaujančiųjų yra išrenkamas pirmininkas, sekretorius ir balsų skaičiavimo komisija. Susirinkimo pirmininku ar sekretoriumi gali būti renkamas seniūnas ar seniūnijos darbuotojas,
-
Kandidatus į bendruomenės atstovus siūlo susirinkimo dalyviai, turintys balsavimo teisę, tai yra asmenys, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, bei seniūnijoje veikiančios visuomeninės organizacijos. Prieš pradedant balsavimo procedūrą, iškeltam kandidatui yra suteikiama teisė pasisakyti.
-
Susirinkimo dalyviai patys pasirenka balsavimo formą (atvirą ar slaptą). Jei pasirenkamas slaptas balsavimas, susirinkimo pirmininkas ir balsų skaičiavimo komisija parengia slapto balsavimo biuletenius. Biuletenyje nurodomos visų kandidatų į bendruomenės atstovus pavardės abėcėlės tvarka. Užpildyti balsavimo biuleteniai metami į urną. Jei pasirenkamas atviras balsavimas - balsuojama rankos pakėlimu. Balsų skaičiavimo komisija suskaičiuoja balsavusiųjų balsus. Bendruomenės atstovas laikomas išrinktu, jei jo kandidatūrai yra pritarta paprastąja balsų dauguma. Rinkimo rezultatus paskelbia susirinkimo pirmininkas.
-
Gyvenamosios vietovės bendruomenės susirinkimas yra protokoluojamas, nurodant susirinkime dalyvavusių asmenų skaičių ir balsų pasiskirstymą. Protokolą pasirašo susirinkimo pirmininkas ir sekretorius. Prie protokolo pridedamas raštiškas išrinktojo atstovo sutikimas atstovauti vietovės bendruomenei seniūnijos taryboje. Visuotinio bendruomenės susirinkimo protokolas yra saugomas Seniūnijoje.
- Praradęs pasitikėjimą ar nelankantis seniūnijos tarybos posėdžių vietovės bendruomenės atstovas gali būti atšauktas jį išrinkusios vietovės bendruomenės visuotinio susirinkimo sprendimu. Į atšauktojo atstovo vietą apie tvarkos apraše nustatyta tvarka yra išrenkamas kitas bendruomenės atstovas.
III. BENDRUOMENĖS ATSTOVO TEISĖS IR PAREIGOS
-
Pagrindinis bendruomenės atstovo uždavinys yra rūpintis gyvenamosios vietovės bendruomenės interesais ir atstovauti bendruomenei Seniūnijoje, prireikus Savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje esančiose valstybės įstaigose, supažindinti seniūnijos, kuriai priskirta gyvenamoji vietovė, seniūną su viešais bendruomenės reikalais.
-
Bendruomenės atstovas dirba visuomeniniais pagrindais.
-
Bendruomenės atstovas turi teisę: 18.1. gauti informaciją apie Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos ir jos struktūrinių padalinių, kitų Savivaldybės viešojo administravimo subjektų, Utenos apskrities viršininko administracijos ir Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje vykdomas funkcijas, darbo laiką ir darbo tvarką. Šią informaciją atstovui teikia seniūnijos, kuriai priskirta gyvenamoji, vietovė, seniūnas; 18.2. atstovauti bendruomenei seniūnijoje, Savivaldybės institucijose ir Savivaldybės teritorijoje esančiose valstybės įstaigose; 18.3. pranešti apie reikalus, susijusius su seniūno veikla, Savivaldybės merui; 18.4. būti įtraukiamas į Molėtų savivaldybės tarybos sudaromas komisijas; 18.5. atsistatydinti iš bendruomenės atstovo pareigų.
-
Bendruomenės atstovo pareigos yra šios: 19.1. skatinti bendruomenę prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją (kelius, gatves, aikšteles, kapines ir kitus infrastruktūros objektus), organizuoti gyvenamosios vietovės kultūrinį ir sportinį gyvenimą; 19.2. teikti atstovaujamos bendruomenės gyventojams informaciją apie Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos ir jos struktūrinių padalinių, kitų Savivaldybės viešojo administravimo subjektų vykdomas funkcijas, darbo laiką ir darbo tvarką; 19.3. prireikus organizuoti gyventojų apklausas ir susitikimus su Savivaldybės tarybos nariais, seniūnu, Savivaldybės administracijos direktoriumi arba jo įgaliotu atstovu, kitais savivaldybės bei valstybės institucijų atstovais.
-
Praradęs pasitikėjimą, nelankantis seniūnijos tarybos posėdžių bendruomenės atstovas gali būti atšauktas jį rinkusios bendruomenės gyventojų susirinkimo sprendimu. Į atšauktojo bendruomenės atstovo vietą yra renkamas kitas bendruomenės atstovas.
IV. SENIŪNIJOS TARYBA
-
Bendruomenės atstovai gali sudaryti arba išrinkti visuomeninę seniūnijos tarybą Seniūnijos tarybos pirmininkas renkamas bendruomenės atstovų susirinkime.
-
Seniūnijos taryba yra patariamoji Seniūnijos institucija. Ji dirba visuomeniniais pagrindais.
-
Savo veikloje seniūnijos tarybos vadovaujasi Molėtų savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintais Seniūnijos tarybos nuostatais.
-
Bendruomenės atstovų susirinkimą dėl seniūnijos tarybos sudarymo gali kviesti seniūnas arba bendruomenės atstovas savo iniciatyva, apie tai informavę seniūną.
-
Seniūnijos tarybą sudaro ne mažiau kaip 5 bendruomenės atstovai.
|