PATVIRTINTA Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2003-12-18 sprendimu Nr.B1-152
VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS MOLĖTŲ TURIZMO IR VERSLO INFORMACIJOS CENTRO ĮSTATAI
I. BENDROJI DALIS
1.1. Viešoji įstaiga Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras (toliau – Centras) yra pelno nesiekiantis viešasis juridinis asmuo, teikiantis verslo paslaugas pradedantiesiems verslininkams, smulkioms ir vidutinėms bei kitoms įmonėms ir organizacijoms.
1.2. Savo veikloje Centras vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos įstatymais, teisės aktais bei šiais įstatais.
1.3. Centras yra ribotos civilinės atsakomybės ir pagal savo prievoles atsako tik savo turtu. Centras neatsako pagal dalininko prievoles, o dalininkas neatsako pagal Centro prievoles.
1.4. Centro pavadinimas – Viešoji įstaiga Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras.
1.5. Centro buveinės adresas: Inturkės g. 4, Molėtai, LT - 4150 Lietuvos Respublika.
1.6. Centras įsteigtas neribotam laikui, jo finansiniai metai yra kalendoriniai metai.
II. VEIKLOS TIKSLAI IR SRITYS
2.1. Centro veiklos tikslai - prisidėti prie Molėtų rajono ekonominės ir socialinės plėtros, skatinti turizmo, smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą Molėtų rajone, sudarant palankias sąlygas pradedantiesiems verslininkams, smulkaus ir vidutinio verslo subjektams gauti informacines, konsultacines ir mokymo paslaugas; teikiant informacinę ir praktinę pagalbą, prisidėti prie naujų verslo subjektų steigimo rajone ir padėti jau egzistuojantiems verslo subjektams plėtoti savo veiklą, prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų, didinti konkurencingumą ir veiklos efektyvumą, skatinti Molėtų rajono verslo subjektų tarptautinį bendradarbiavimą.
2.2. Centro veiklos sritys: 2.2.1. siekti, kad kuo daugiau ūkio subjektų sustiprėtų pirmaisiais veiklos metais, įsigytų pakankamai išteklių ir patirties verslui plėtoti; 2.2.2. skatinti naujų technologijų ir mokslo naujovių diegimą turizme ir versle; 2.2.3. tarpininkauti pritraukiant Lietuvos ir tarptautinių organizacijų, įmonių, fizinių asmenų, fondų ir programų lėšas bei techninę pagalbą Centro veiklai; 2.2.4. organizuoti verslininkų verslo valdymo kvalifikacijos kėlimo kursus ir seminarus; 2.2.5. propaguoti pažangias ekonomines idėjas visuomenėje; 2.2.6. bendradarbiauti su kitomis paslaugų turizmui ir verslui tinklo įstaigomis bei paramą verslui teikiančiomis institucijomis Lietuvoje ir užsienyje; 2.2.7. padėti užmegzti kontaktus tarp potencialių turizmo ir verslo partnerių, konsultuoti ir rengti verslo plėtros ir investicinius projektus.
2.3. Centras vykdo šią veiklą: 2.3.1. leidyba (22.1); 2.3.2. spausdinimas ir susijusių paslaugų veikla (22.2); 2.3.3. įrašytų laikmenų tiražavimas (22.3); 2.3.4. knygų, laikraščių ir raštinės reikmenų mažmeninė prekyba (52.47); 2.3.5. kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse (52.63); 2.3.6. pagalbinė finansinio tarpininkavimo veikla (67); 2.3.7. nekilnojamojo turto priklausančio nuosavybės ar kita teise išnuomojimas (70.20); 2.3.8. nekilnojamojo turto tvarkyba už atlygį ar pagal sutartį (70.32); 2.3.9. įstaigos mašinų ir įrenginių, įskaitant kompiuterius, nuoma (71.33); 2.3.10. kompiuteriai ir su jais susijusi veikla (72.00); 2.3.11. socialinių mokslų tiriamieji ir taikomieji darbai (73.20.20); 2.3.12. teisinė veikla (74.11); 2.3.13. apskaitos, buhalterijos ir audito veikla; konsultacijos mokesčių klausimais (74.12); 2.3.14. rinkos tyrimas ir viešosios nuomonės apklausa (74.13); 2.3.15. konsultacinė verslo ir valdymo veikla (74.14); 2.3.16. inžinerinė – technologinė veikla (74.20.20); 2.3.17. reklama (74.40); 2.3.18. darbo saugos gamyboje konsultacijos (74.60.40); 2.3.19. sekretoriavimo ir vertimo veikla (74.85); 2.3.20. užsakomųjų informacinių paslaugų centro veikla (74.86); 2.3.21. kita, niekur kitur nepriskirta, verslo veikla (74.87); 2.3.22. suaugusiųjų ir kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas (80.42); 2.3.23. kelionių agentūrų ir ekskursijų organizatorių veikla; kitos niekur nepriskirtos, turistams teikiamos paslaugos (63.30); 2.3.24. sportinė ir pramoginė žvejyba bei su ja susijusi veikla (92.62.40); 2.3.25. stovyklavietės ir aprūpinimas kita laikinąja buveine (55.20);
2.4. Licencijuojamai veiklai vykdyti centras privalo gauti reikalingus leidimus ir licencijas.
III. CENTRO TEISĖS IR PAREIGOS
3.1. Centras turi ir gali įgyti tik tokias civilines teises ir pareigas, kurios neprieštarauja jo įstatams ir veiklos tikslams.
3.2. Įstatuose numatytiems tikslams siekti Centras gali: 3.2.1. turėti sąskaitas bankuose įstatymų nustatyta tvarka; 3.2.2. pirkti ir kitaip įsigyti turtą, jį valdyti, naudotis ir disponuoti juo įstatymų ir šių įstatų nustatyta tvarka; 3.2.3. sudaryti sutartis bei prisiimti įsipareigojimus; 3.2.4. gauti ir naudoti Lietuvos, užsienio šalių ir tarptautinių organizacijų programų, teikiančių techninę, materialinę ir finansinę pagalbą, lėšas; 3.2.5. gauti bei teikti paramą ir labdarą; 3.2.6. teikti paslaugas, atlikti darbus bei nustatyti jų kainas; 3.2.7. steigti filialus ir atstovybes; 3.2.8. reorganizuotis ar persitvarkyti Civilinio kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka; 3.2.9. naudoti lėšas tik įstatuose nustatytiems tikslams įgyvendinti; 3.2.10. skelbti konkursus projektams įgyvendinti ir dalyvauti skelbiamuose paslaugų teikimo bei darbų atlikimo konkursuose; 3.2.11. užmegzti tarptautinius ryšius, keistis specialistais; 3.2.12. tapti asociacijų nariu.
IV. CENTRO DALININKAI, JŲ TEISĖS IR PAREIGOS
4.1. Fiziniai ir juridiniai asmenys, steigimo sutartyje ar šių įstatų numatytomis sąlygomis įnešę centrui pinigines lėšas ar turtą, tampa centro dalininkais.
4.2. Dalininkų įnašais gali būti pinigai, taip pat pagal Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą įvertintas materialusis bei nematerialusis turtas.
4.3. Jeigu visi įnašai yra vieno asmens, šis asmuo tampa Centro savininku. Įstatų nuostatos, kurios taikomos dalininkams, taikomos ir savininkui.
4.4. Centro dalininkai ir jų įnašų vertė yra įrašomi Centro dokumentuose, o dalininkui išduodamas jo įnašų vertę patvirtinantis dokumentas. Jeigu dalininkas papildomai perduoda Centrui įnašus, parduoda ar kitaip perleidžia dalininko teises kitam asmeniui, turi būti atitinkamai pakeičiami įrašai Centro dokumentuose ir pakeičiami įnašų vertę patvirtinantys dokumentai.
4.5. Centro dalininkas turi tokias neturtines teises: 4.5.1. dalyvauti ir balsuoti Centro visuotiniuose dalininkų susirinkimuose; 4.5.2. susipažinti su Centro dokumentais ir gauti Centro informaciją apie jo veiklą; 4.5.3. kreiptis į teismą su ieškiniu, prašydamas panaikinti Centro visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimus, taip pat kreiptis į teismą su ieškiniu dėl direktoriaus sudarytų sandorių pripažinimo negaliojančiais, jeigu Centro visuotinio dalininkų susirinkimo bei direktoriaus sprendimai ar direktoriaus sudaryti sandoriai prieštarauja imperatyviosioms įstatymų normoms, Centro įstatams arba protingumo ar sąžiningumo principams; 4.5.4. inicijuoti neeilinį Centro visuotinį dalininkų susirinkimą; 4.5.5. kitas įstatymuose nustatytas neturtines teises.
4.6. Centro dalininkas turi tokias turtines teises: 4.6.1. gauti likviduojamo Centro turto dalį Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymo nustatyta tvarka; 4.6.2. palikti testamentu dalininko teises kitiems asmenims; 4.6.3. perleisti įstatymų nustatyta tvarka dalininko teises kitiems asmenims.
4.7. Dalininkas, perleidęs dalininko teises kitiems asmenims, nuo perleidimo dienos praranda Centro dalininko turtines ir neturtines teises.
V. CENTRO ORGANAI
5.1. Centras įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo valdymo organus.
5.2. Centras negali įgyti civilinių teisių ir pareigų per savo dalininkus.
5.3. Centras turi visuotinį dalininkų susirinkimą, patariamąjį kolegialų organą – Tarybą ir vienasmenį valdymo organą – direktorių.
5.4. Visuotinis dalininkų susirinkimas yra Centro organas, kuris: 5.4.1. keičia ir papildo Centro įstatus; 5.4.2. tvirtina Centro veiklos planus ir veiklos ataskaitas; 5.4.3. tvirtina paslaugų, darbų bei produkcijos kainas ir tarifus, jeigu to nenumato Vyriausybė; 5.4.4. skiria ir atleidžia Centro direktorių, nustato jo darbo sutarties sąlygas, tvirtina jo pareigybės nuostatus 5.4.5. skiria ir atšaukia Centro tarybą, suteikia jai įgaliojimus ir tvirtina darbo reglamentą; 5.4.6. tvirtina metinę finansinę atskaitomybę; 5.4.7. priima sprendimą dėl Centrui nuosavybės teise priklausančio ilgalaikio turto pardavimo, perleidimo, nuomos, perdavimo pagal panaudos sutartį ar įkeitimo; 5.4.8. priima sprendimą dėl Centro reorganizavimo ir reorganizavimo sąlygų tvirtinimo; 5.4.9. priima sprendimą pertvarkyti Centrą; 5.4.10. priima sprendimą likviduoti Centrą ar atšaukti jo likvidavimą; 5.4.11. skiria ir atleidžia likvidatorių, kai sprendimą likviduoti Centrą priima visuotinis dalininkų susirinkimas; 5.4.12. priima sprendimą dėl Centro audito ir renka audito įmonę; 5.4.13. priima sprendimą steigti Centro filialus ar atstovybes, tvirtina jų nuostatus, priima sprendimą dėl jų likvidavimo; 5.4.14. sprendžia kitus Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatyme visuotinio dalininkų susirinkimo kompetencijai priskirtus klausimus.
5.5. Susirinkimo sprendimai priimami paprasta dalyvaujančių susirinkime dalininkų balsų dauguma, išskyrus sprendimus dėl įstatų keitimo, Centro reorganizavimo ir reorganizavimo sąlygų tvirtinimo, pertvarkymo ar likvidavimo, direktoriaus skyrimo ar atleidimo iš pareigų, ilgalaikio Centrui nuosavybės teise priklausančio turto pardavimo, perleidimo, nuomos, panaudos, įkeitimo, dėl asmens priėmimo Centro dalininku ir dėl dalininko teisių perleidimo kitiems asmenims. Šie sprendimai priimami 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų.
5.6. Susirinkimas gali priimti sprendimus, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip puse dalininkų. Jeigu nėra kvorumo, Centro direktorius per 15 dienų turi sušaukti pakartotinį dalininkų susirinkimą, kuris turi teisę priimti sprendimus pagal neįvykusio susirinkimo darbotvarkę, nesvarbu kiek dalininkų susirinktų.
5.7. Balsavimas visuotiniame dalininkų susirinkime yra atviras. Dėl klausimų, dėl kurių nors vienas dalininkas pageidauja slapto balsavimo, slaptas balsavimas yra privalomas visiems dalininkams.
5.8. Jeigu yra tik du dalininkai, visi susirinkimo sprendimai priimami jų susitarimu.
5.9. Dalininkas turi teisę įgalioti kitą asmenį balsuoti už jį visuotiniame dalininkų susirinkime ar atlikti kitus teisinius veiksmus. Dalininko – juridinio asmens įgaliojimas turi būti patvirtintas jo vadovo parašu ir antspaudu, jeigu jis antspaudą privalo turėti, o fiziniams asmenims – notaro.
5.10. Visuotiniame dalininkų susirinkime sprendžiamojo balso teisę turi visi Centro dalininkai. Vienas dalininkas visuotiniame dalininkų susirinkime turi vieną balsą. Visuotiniame dalininkų susirinkime, dalininkams pritarus, gali dalyvauti Centro direktorius ir Tarybos nariai bei kiti asmenys be balso teisės.
5.11. Kasmet ne vėliau kaip per keturis mėnesius nuo Centro finansinių metų pabaigos turi įvykti eilinis visuotinis dalininkų susirinkimas. Centro direktorius eiliniam visuotiniam dalininkų susirinkimui privalo pateikti Centro metinę finansinę atskaitomybę ir praėjusių finansinių metų Centro veiklos ataskaitą.
5.12. Neeilinis visuotinis dalininkų susirinkimas turi būti sušauktas, jeigu to reikalauja Centro dalininkas, Centro direktorius, auditorius ar kitas suinteresuotas asmuo. Centro direktorius privalo per 10 dienų nuo reikalavimo pateikimo paskelbti apie visuotinio dalininkų susirinkimo sušaukimą.
5.13. Visuotiniai dalininkų susirinkimai šaukiami ne rečiau kaip du kartus per metus.
5.14. Visuotinis dalininkų susirinkimas gali būti šaukiamas teismo sprendimu, jei jis nebuvo sušauktas Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymo ir šių įstatų nustatyta tvarka ir dėl to į teismą kreipėsi Centro dalininkas.
5.15. Visuotiniai dalininkų susirinkimai turi būti protokoluojami. Protokolai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas turi būti pristatyti dalininkams.
5.16. Jeigu Centro savininkas yra vienas asmuo, jo raštiški sprendimai prilyginami visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimams.
5.17. Patariamasis kolegialus Centro organas yra Taryba. Ji sudaroma dvejiems metams visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimu. Tarybos narių skaičių ir atstovaujamas institucijas nustato dalininkų susirinkimas.
5.18. Tarybai vadovauja pirmininkas, renkamas iš Tarybos narių dvejiems metams.
5.19. Taryba savo veiklą pradeda visuotiniam dalininkų susirinkimui patvirtinus jos sudėtį ir darbo reglamentą.
5.20. Tarybos nariu negali būti centro direktorius.
5.21. Taryba neturi teisės pavesti ar perduoti vykdyti savo funkcijų kitiems asmenims ar centro direktoriui.
5.22. Visuotinis dalininkų susirinkimas gali atšaukti visą tarybą arba pavienius jos narius.
5.23. Tarybos nariai turi teisę: 5.23.1. svarstyti Centro sąmatas ir veiklos ataskaitas bei teikti išvadas visuotiniam dalininkų susirinkimui; 5.23.2. svarstyti Centro veiklos planų projektus ir teikti pasiūlymus ir išvadas dėl Centro visuotinio dalininkų susirinkimo nustatytų privalomos veiklos užduočių ir darbų atlikimo; 5.23.3. dalininkams pritarus, dalyvauti visuotinio dalininkų susirinkimo posėdžiuose su patariamojo balso teise; 5.23.4. gauti informaciją apie Centro įstatuose numatytą vykdomą veiklą.
5.25. Tarybos posėdžiai rengiami ne rečiau kaip vieną kartą per ketvirtį. Sprendimai priimami, jei posėdyje dalyvauja daugiau negu pusė Tarybos narių, paprasta dalyvavusiųjų posėdyje balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia pirmininko balsas. Balsuojama atviru balsavimu. Už veiklą Taryboje Tarybos nariams neatlyginama.
5.26. Tarybos narys gali atsistatydinti iš pareigų kadencijai nepasibaigus arba nutrūkus jo santykiams su jį delegavusia institucija, apie tai įspėjęs Tarybą ne vėliau kaip prieš 15 dienų.
5.27. Centro vienasmenis valdymo organas yra direktorius.
5.28. Centro direktorius atsako už finansinės atskaitomybės sudarymą, visuotinio dalininkų susirinkimo sušaukimą, duomenų ir dokumentų pateikimą juridinių asmenų registrui, pranešimą dalininkams apie įvykius, turinčius esminės reikšmės Centro veiklai, Centro dalininkų registravimą, informacijos apie Centro veiklą pateikimą visuomenei, viešos informacijos paskelbimą, kitus veiksmus, kurie numatyti vadovui teisės aktuose bei šiuose įstatuose.
5.29. Direktorius dirba vadovaudamasis įstatymais, šiais įstatais, pareigybės nuostatais ir visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimais.
5.30. Centro direktorių skiria, jo atlyginimą nustato ir iš pareigų atleidžia Centro dalininkų visuotinis susirinkimas 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų (esant tik dviems dalininkams – jų bendru susitarimu). Visuotinio dalininkų susirinkimo įgaliotas asmuo Centro vardu sudaro ir nutraukia darbo sutartį su Centro direktoriumi.
5.31. Direktoriaus kompetencija: 5.31.1. organizuoti Centro veiklą, rengti jo veiklos planus ir veiklos ataskaitas; 5.31.2. organizuoti Centro visuotinius dalininkų susirinkimus; 5.31.3. įgyvendinti Centro visuotinio dalininkų susirinkimo priimtus sprendimus; 5.31.4. atidaryti ir uždaryti sąskaitas bankų įstaigose; 5.31.5. užtikrinti Centro turto efektyvų panaudojimą ir jo apsaugą; 5.31.6. nustatyti Centro struktūrą, darbuotojų atlyginimus, priimti bei atleisti darbuotojus, skirti darbuotojams paskatinimus ir drausmines nuobaudas; 5.31.7. tvirtinti Centro vidaus darbo taisykles, darbuotojų pareigybės nuostatus, kitus vidaus tvarkomuosius dokumentus; 5.31.8. veikti be įgaliojimo Centro vardu, esant santykiams su kitais asmenimis; 5.31.9. suteikti įgaliojimus toms funkcijoms, kurios jam priskirtos, vykdyti; 5.31.10. sudaryti Centro sandorius, pasirašyti kitus Centro dokumentus; 5.31.11. leisti įsakymus, reguliuojančius Centro darbuotojų darbą ir Centro veiklą; 5.31.12. sukurti ir prižiūrėti Centro vidaus kontrolės, įskaitant finansų kontrolės, sistemą bei tvirtinti Centro vidaus kontrolės, įskaitant finansų kontrolės, taisykles, laikantis Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatyme nustatytos tvarkos; 5.31.13. atstovauti centrui teisme, valstybės ir savivaldybių valdymo organuose ir santykiuose su kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis.
VI. DISPONAVIMO CENTRO TURTU TVARKA
6.1. Centro turtą sudaro steigėjų (dalininkų) jam perduotas turtas, taip pat turtas, gautas pagal testamentą, finansiniai ištekliai, kitas teisėtai įgytas materialusis ir nematerialusis turtas.
6.2. Valstybės ar savivaldybės perduotas Centrui turtas naudojamas ir valdomas įstatymų nustatyta tvarka.
6.3. Centras gali parduoti, perleisti, išnuomoti, perduoti pagal panaudos sutartį, įkeisti nuosavybės teise priklausantį ilgalaikį turtą tik Centro visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimu, priimtu 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų (esant tik dviems dalininkams – jų bendru susitarimu).
VII. KAPITALAS, LĖŠŲ ŠALTINIAI IR LĖŠŲ PANAUDOJIMO TVARKA
7.1. Centro nuosavą kapitalą sudaro: 7.1.1. dalininkų kapitalas; 7.2.2. pelnas (nuostolis); 7.2.3. perkainojimo rezervas; 7.2.4. negrąžintinai gautos lėšos; 7.2.5. kitos lėšos.
7.3. Centro dalininkų kapitalas lygus dalininkų įnašų vertei.
7.4. Centro dalininkų kapitalas gali būti didinamas tik papildomais įnašais.
7.5. Perkainojimo rezervas sudaromas, keičiamas ir panaikinamas visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimu. Iš perkainojimo rezervo negali būti mažinami Centro nuostoliai.
7.6. Centro lėšų šaltiniai yra šie: 7.6.1. dalininkų skiriamos lėšos; 7.6.2. pajamos už paslaugas ir sutartinius darbus bei turto nuomą; 7.6.3. valstybės ir savivaldybės biudžeto tiksliniai asignavimai; 7.6.4. Lietuvos ir užsienio fondų bei programų asignavimai; 7.6.5. lėšos, gautos kaip parama, dovana, taip pat gautos pagal testamentą; 7.6.6. kitos teisėtai įgytos lėšos.
7.7. Lėšoms, gaunamoms iš Lietuvos valstybės ir savivaldybių biudžetų, panaudoti turi būti sudaryta išlaidų sąmata. Lėšoms, gaunamoms iš kitų šaltinių, panaudoti išlaidų sąmata sudaroma, jei to reikalauja lėšas suteikiantys subjektai.
7.8. Centras lėšas, gautas kaip paramą, taip pat pagal testamentą, naudoja paramos teikėjo arba testatoriaus nurodymu įstatuose numatytai veiklai. Paramos bei pagal testamentą gautos lėšos laikomos Centro atskiroje lėšų sąskaitoje.
7.9. Centras Lietuvos, užsienio šalių ir tarptautinių organizacijų programų, teikiančių techninę, materialinę ir finansinę pagalbą, lėšas naudoja, atsiskaito už jas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais bei paramos teikėjų nustatytais reikalavimais.
7.10. Centras iš valstybės ir savivaldybės biudžetų gautas lėšas laiko Centro atskirose lėšų sąskaitose.
7.11. Centras, pardavęs jo veiklai nereikalingą turtą, gautas pajamas naudoja tik šiuose įstatuose nustatytiems veiklos tikslams siekti.
7.12. Centras gautas pajamas naudoja tik Centro įstatuose nustatytiems veiklos tikslams siekti.
7.13. Centro pelnas negali būti skiriamas Centro dalininkams.
VIII. FINANSINĖS VEIKLOS APSKAITA IR KONTROLĖ
8.1. Centras buhalterinę apskaitą organizuoja ir finansinę atskaitomybę tvarko teisės aktų nustatyta tvarka. Vyriausiojo finansininko funkcijas pagal sutartį gali atlikti juridinis asmuo.
8.2. Centro vidaus kontrolė ir vidaus auditas atliekamas Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymo nustatyta tvarka.
8.3. Centro auditas atliekamas, kai visuotinis dalininkų susirinkimas priima sprendimą atlikti auditą ir išrenka audito įmonę. Auditas atliekamas teisės aktų, reglamentuojančių auditą, nustatyta tvarka.
IX. FILIALŲ IR ATSTOVYBIŲ STEIGIMO BEI LIKVIDAVIMO TVARKA
9.1. Centro filialas yra struktūrinis Centro padalinys, turintis savo buveinę ir atliekantis visas arba dalį Centro funkcijų.
9.2. Centro atstovybė yra Centro padalinys, turintis teisę atstovauti Centro interesams ir juos ginti, sudaryti sandorius bei atlikti kitus veiksmus Centro vardu.
9.3. Centro filialas (atstovybė) nėra juridiniai asmenys. Centras atsako pagal filialo (atstovybės) prievoles ir filialas (atstovybė) atsako pagal Centro prievoles.
9.4. Centro filialas (atstovybė) veikia pagal visuotinio dalininkų susirinkimo patvirtintus nuostatus.
9.5. Filialui (atstovybei) leidžiama turėti subsąskaitas. Filialo (atstovybės) turtas apskaitomas Centro finansinėje atskaitomybėje, taip pat atskiroje filialo (atstovybės) finansinėje atskaitomybėje.
9.6. Centro filialas (atstovybė) likviduojamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių filialo (atstovybės) likvidavimą, nustatyta tvarka.
X. CENTRO REORGANIZAVIMO, PERTVARKYMO IR LIKVIDAVIMO TVARKA
10.1. Centras reorganizuojamas, pertvarkomas ir likviduojamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių juridinio asmens pabaigą, nustatyta tvarka.
XI. CENTRO PRANEŠIMŲ PASKELBIMO TVARKA, INFORMACIJOS APIE CENTRO VEIKLĄ PASKELBIMO TVARKA
11.1.Centro pranešimai apie šaukiamą visuotinį dalininkų susirinkimą, sprendimų projektai ir kiti dokumentai, su kuriais turi susipažinti dalininkai, išsiunčiami registruotais laiškais arba įteikiami dalininko atstovui ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki visuotinio dalininkų susirinkimo. Visuotinis dalininkų susirinkimas gali būti šaukiamas nesilaikant šių terminų, jei visi dalininkai ar jų įgalioti atstovai su tuo raštiškai sutinka. Esant būtinumui, pranešimai gali būti perduoti faksu ar elektroniniu paštu, po to juos išsiunčiant registruotu laišku. Apie pakartotinį susirinkimą pranešama ta pačia tvarka, likus ne mažiau kaip 10 dienų iki susirinkimo. Pranešime apie Centro visuotinio dalininkų susirinkimo sušaukimą turi būti nurodyta: susirinkimo data, laikas, vieta, susirinkimo darbotvarkė.
11.2. Apie Centro reorganizavimo sąlygų sudarymą, pertvarkymą ar likvidavimą turi būti paskelbta viešai vieną kartą leidinyje ,,Lietuvos rytas“ ir pranešta visiems Centro kreditoriams registruotais laiškais. Pranešimuose turi būti nurodyta visa informacija, kurią pateikti reikalauja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymas.
11.3. Centro veiklos ataskaita yra vieša ir, kiekvienam fiziniam ar juridiniam asmeniui pareikalavus, Centras turi sudaryti sąlygas Centro buveinėje su šia ataskaita susipažinti. Metiniai Centro veiklos planai ir metinės veiklos ataskaitos yra talpinamos Centro internetiniame puslapyje.
|