PATVIRTINTA Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2005-09-22 sprendimu Nr.B1-120
MOLĖTŲ PRADINĖS MOKYKLOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
- Mokyklos pavadinimas lietuvių kalba - Molėtų pradinė mokykla, (toliau- Mokykla).
- Mokyklos įsteigimo data - 1998 09 01.
- Mokyklos teisinė forma ir priklausomybė - savivaldybės viešasis juridinis asmuo, veikiantis kaip biudžetinė įstaiga, turinti savo antspaudą ir sąskaitą banke.
- Mokyklos grupė - bendrojo lavinimo mokykla, kodas 3120.
- Mokyklos tipas - pradinė mokykla, kodas 3122.
- Mokyklos buveinė - Vilniaus g. 78A, LT-33125 Molėtai.
- Mokymo kalba - lietuvių kalba.
- Mokyklos steigėjas - Molėtų rajono savivaldybės taryba, kodas - 188670649, Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai.
- Mokymo forma - dieninė, mokymas namuose, savarankiškas mokymasis.
- Pagrindinė veiklos sritis: švietimas, pagrindinė veiklos rūšis - pradinis mokymas, kodas – 80.10.30.
- Išduodami išsilavinimo pažymėjimai - pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas, pradinio išsilavinimo pažymėjimas.
- Mokyklos skyriai, turintys kitą buveinę:
12.1. Molėtų pradinės mokyklos Levaniškių pradinio ugdymo skyrius: 12.1.1. Levaniškių km., Čiulėnų sen., Molėtų r.; 12.1.2. Mokyklos grupė - bendrojo lavinimo mokykla, kodas 3120 12.1.3. Mokyklos tipas – pradinė mokykla, kodas 3122; 12.1.4. Mokymo kalba – lietuvių kalba; 12.1.5. Mokymo forma – dieninė, mokymas namuose, savarankiškas mokymasis; 12.1.6. Pagrindinė veiklos sritis – švietimas, pagrindinė veiklos rūšis - pradinis ugdymas, kodas 80.10.30. 12.2. Molėtų pradinės mokyklos Mindūnų pradinio ugdymo skyrius: 12.2.1. Mindūnų km., Mindūnų sen., Molėtų r.; 12.2.2. Mokyklos grupė - bendrojo lavinimo mokykla, kodas 3120; 12.2.3. Mokyklos tipas – pradinė mokykla, kodas 3122; 12.2.4. Mokymo kalba – lietuvių kalba; 12.2.5. Mokymo forma – dieninė, mokymas namuose, savarankiškas mokymasis; 12.2.6. Pagrindinė veiklos sritis – švietimas, pagrindinė veiklos rūšis - pradinis mokymas, kodas 80.10.30. 12.3. Molėtų pradinės mokyklos Žiūrų pradinio ugdymo skyrius: 12.3.1. Žiūrų km., Luokesos sen., Molėtų r.; 12.3.2. Mokyklos grupė - bendrojo lavinimo mokykla, kodas 3120; 12.3.3. Mokyklos tipas – pradinė mokykla, kodas 3122; 12.3.4. Mokymo kalba – lietuvių kalba; 12.3.5. Mokymo forma – dieninė, mokymas namuose, savarankiškas mokymasis; 12.3.6. Pagrindinė veiklos sritis – švietimas, pagrindinė veiklos rūšis – pradinis mokymas, kodas 80.10.30.
II. MOKYKLOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
- Mokykla teikia bendrąjį pradinį išsilavinimą.
- Suteikia asmeniui dorinės ir socialinės brandos pradmenis, kultūros pagrindus, elementarų raštingumą, padeda jam pasirengti mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą.
- Mokykla ugdo kiekvieno asmens vertybines orientacijas, leidžiančias tapti doru, siekiančiu žinių, savarankišku, atsakingu, patriotiškai nusiteikusiu žmogumi, lavina dabartiniam gyvenimui svarbius jo komunikacinius gebėjimus, padeda įsisavinti žinių visuomenei būdingą informacinę kultūrą, užtikrina gimtosios ir užsienio (anglų) kalbos mokymą, informacinį raštingumą, taip pat šiuolaikinę socialinę kompetenciją ir gebėjimus savarankiškai kurti savo gyvenimą.
- Dalyvauja projektuose, ugdymo pasiekimų tyrimuose ir tikrinimuose, vidaus audito vykdyme.
- Sudaro mokiniams sveikas ir saugias ugdymosi sąlygas.
- Teikia specialiąją pedagoginę pagalbą specialiųjų poreikių vaikams, organizuoja specialiųjų poreikių vaikų ugdymą bendrosiose klasėse.
- Organizuoja ugdymo planuose nenumatytą tėvų mokamą grupinę nepamokinę pedagoginę vaikų priežiūrą.
- Kuria Mokyklą kaip vietos bendruomenės kultūros židinį.
- Atlieka Mokyklos vidinį auditą.
III. MOKINIŲ PRIĖMIMAS Į MOKYKLĄ, PERĖJIMAS Į KITĄ MOKYKLĄ IR PAŠALINIMAS IŠ MOKYKLOS
- Mokinių priėmimas į Mokyklą vykdomas pagal Molėtų rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą tvarką..
- Atvykusių iš užsienio mokinių, neturinčių mokymosi pasiekimų ar išsilavinimo dokumentų, pasiekimų lygį nustato direktoriaus įsakymu paskirta komisija.
- Mokinių perėjimą į kitą klasę ir pašalinimą iš mokyklos sprendžia Mokyklos taryba.
- Tėvams pageidaujant, mokiniai gali būti keliami į kitą mokyklą pateikus raštišką prašymą Mokyklos direktoriaus vardu raštinės vedėjui.
- Gavus raštišką patvirtinimą apie mokinio išvykimą į kitą mokyklą, raštinės vedėjas nustatyta tvarka dokumentų kopiją el. paštu, paštu, kurjerių paštu perduoda į kitą mokyklą, kur išvyko mokinys.
- Asmens bylos originalas saugomas Mokyklos archyve.
- Švietimo santykiai tarp mokinio ir Mokyklos įforminami rašytine sutartimi.
- Mokymo sutartį už vaiką sudaro tėvai (globėjai).
- Sutartyje nurodomos sutarties šalys, mokymosi programa, jos baigimo forma, šalių įsipareigojimai, sutarties terminas, jos keitimo, nutraukimo pagrindai ir padariniai.
- Sutartys sudaromos iki pirmos mokymosi dienos ir registruojamos mokymo sutarčių registracijos žurnale.
- Atvykus mokytis mokslo metų bėgyje, sutartis sudaroma prašymo pateikimo dieną.
PIRMOKŲ Į MOKYKLĄ PRIĖMIMO IR PASKIRSTYMO Į KLASES TVARKA
- Prašymus priimti į Mokyklą tėvai pateikia Mokyklos direktoriui.
- Dokumentų priėmimo laikas neribojamas.
- Mokinių priėmimo į mokyklą tvarką nustato Molėtų rajono savivaldybės taryba.
- Mokyklos direktorius, vadovaudamasis Molėtų rajono savivaldybės tarybos nustatyta tvarka, įsakymu patvirtina mokinių priėmimo į pirmą klasę tvarką.
- Klasės komplektuojamos gegužės paskutinę savaitę.
- Klasių sąrašai skelbiami Mokyklos skelbimų lentoje.
- Prašymai pateikti birželio – rugpjūčio mėnesiais dėl priėmimo į pirmąją klasę, mokiniai į klases skirstomi ta pačia tvarka (35 p.).
IV. MOKYKLOS BENDRUOMENĖS NARIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ
- Mokiniai turi teisę:
40.1. į nemokamą mokymą visų dalykų, numatytų ugdymo plane, gauti geros kokybės švietimą; 40.2. mokytis pagal savo gebėjimus ir poreikius ir įgyti valstybinio standarto atitinkantį bendrąją pradinį išsilavinimą; 40.3. į nešališką mokymosi pasiekimų vertinimą; 40.4. puoselėti savo kalbą, kultūrą, papročius bei tradicijas; 40.5. turėti higienos reikalavimus atitinkančia darbo vietą, ugdytis sveikoje ir saugioje aplinkoje; 40.6. savarankiškai mokytis; 40.7. gauti informaciją apie save, dalyvauti, kai svarstomas jų elgesys; 40.8. gauti socialinę, psichologinę ir specialiąją pedagoginę pagalbą; 40.9. į poilsį ir laisvalaikį, atitinkantį jų amžių ir sveikatą; 40.10. lavintis saviugdos ir saviraiškos būreliuose, dalyvauti visuomenės gyvenime; 40.11. į pirminę medicinos pagalbą, tinkamą mitybą ir higieną.
- Mokiniai privalo:
41.1. mokytis ir įgyti pakankamai žinių ir patirties tam, kad būtų pasiruošę mokymuisi aukštesnės pakopos mokykloje; 41.2. gerbti valstybinę, savo gimtąją kalbą ir kultūrą, kitas kalbas ir kultūras; 41.3. gerbti mokytojus, tėvus, kitus suaugusius ir vaikus, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų, laikytis žinomų dorinio bendravimo normų įvairiose gyvenimo situacijose; 41.4. laikytis tarpusavio bendravimo ir kultūringo elgesio taisyklių; 41.5. nuolat lankyti Mokyklą, laikytis mokinių elgesio ir vidaus darbo tvarkos taisyklių; 41.6. kiekvienas mokinys privalo rengtis švariai, tvarkingai ir estetiškai; 41.7. laiku ateiti į Mokyklą, nevėluoti, savavališkai neišeit iš Mokyklos; 41.8. nuskambėjus skambučiui mokiniai privalo būti klasėje (kabinete); 41.9. per kūno kultūros pamokas mokiniai, dėl kurios nors priežasties negalintys sportuoti, privalo pateikti mokytojui pateisinantį raštą, stebėti pamoką, vykdyti mokytojo nurodymus; 41.10. kiekvienoje pamokoje privalo turėti pasiekimų knygelę; 41.11. žinoti ir vykdyti saugumo technikos reikalavimus; 41.12. kiekvienas mokinys turi prisiimti atsakomybę už mokymo priemonių išsaugojimą, suolų, kėdžių, klasės inventoriaus tausojimą, Mokyklos aplinkos tvarką. Kiekvieno mokinio pareiga – atstatyti sugadintą inventorių, padengti materialinius nuostolius; 41.13. tausoti vadovėlius, juos aplenkti. Pasibaigus mokslo metams, grąžinti vadovėlius mokytojams, knygas - bibliotekai. Pametęs ar suniokojęs bibliotekos knygą ar vadovėlį, privalo jį pakeisti nauju arba atlyginti pinigais.
- Mokiniams draudžiama:
42.1. keiktis, rūkyti, vartoti svaiginančius gėrimus bei narkotines medžiagas; 42.2. neštis į Mokyklą nereikalingus ir mokymuisi trukdančius daiktus, kurie kelia pavojų gyvybei ir sveikatai; 42.3. pasisavinti ne savo daiktus, reketuoti ar reikalauti pinigų iš bendramokslių, skriausti ir jaunesnius už save; 42.4. šiukšlinti Mokykloje ir jos teritorijoje, lakstyti, išdykauti, triukšmauti, kelti pavojų savo ir aplinkinių saugumo atžvilgiu; 42.5. žaisti azartinius žaidimus, organizuoti nelegalius mainus, prekybą; 42.6. meluoti, apgaudinėti.
- Mokiniui už netinkamą elgesį, Mokyklos vidaus tvarkos taisyklių nesilaikymą gali būti:
43.1. Klasės auklėtojo žodinė pastaba, dalyko mokytojo žodinė pastaba, perspėjimas. 43.2. Pastaba įrašoma į mokinio pasiekimų knygelę. Reikalaujama, kad mokinio tėvai susipažintų ir patvirtintų parašu.43.3. Mokinys iškviečiamas pokalbiui pas Mokyklos vadovą. 43.4. Mokyklos direktoriaus papeikimas į pasiekimų knygelę. 43.5. Į Mokyklą iškviečiami mokinio tėvai ir informuojama apie mokinio elgesį. 43.6. Mokinys kartu su tėvais iškviečiamas į Mokytojų tarybos posėdį. 43.7. Mokinys, kuris mokosi pagal privalomojo švietimo programas, jei jo elgesys kelia realią ir akivaizdžią grėsmę Mokyklos bendruomenės narių saugumui, suderinus su Vaikų teisių apsaugos tarnyba gali būti pašalintas iš Mokyklos. Mokyklos vadovas kartu su Mokyklos steigėju arba bendru steigėjų susitarimu, jo tėvams (globėjams, rūpintojams) dalyvaujant, mokinį perkelia į kitą mokyklą. Apie mokinio pašalinimą ir perkėlimą Mokykla informuoja jo gyvenamosios vietos savivaldybę.
- Mokinys gali būti skatinamas:
44.1. Mokinys pagiriamas, paskatinamas individualiai ir prieš klasės kolektyvą žodžiu. 44.2. Pagyrimas parašomas mokinio pasiekimų knygelėje. 44.3. Labai gerai besimokantiems mokiniams direktoriaus įsakymu pusmečio ir mokslo metų pabaigoje reiškiama padėka. Padėka reiškiama labai gerai Mokyklą lankantiems, aktyviai užklasinėje veikloje dalyvaujantiems mokiniams. 44.4. Geriausiai besimokantiems mokiniams organizuojamos ekskursijos ar kiti paskatinimai, jie apdovanojami masinių bendruomenės renginių metu. 44.5. Už pasiektus rezultatus dalyvaujant rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose apdovanojami padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis.
- Klasių auklėtojai privalo turėti visų mokinių praleistų pamokų pateisinimo dokumentus.
- Tėvai informuojami apie kiekvieną mokinio pasišalinimą iš pamokų.
- Mokiniui, praleidinėjančiam pamokas be priežasties, taikoma Mokyklos nuobaudų sistema.
- Jei mokinys nelanko Mokyklos, klasės auklėtojas ir administracijos atstovas lankosi mokinio namuose, aiškinasi nelankymo priežastis.
- Už labai blogą mokinio lankomumą kreipiamasi į rajono Vaikų teisių apsaugos tarnybą, nepilnamečių reikalų inspekciją.
- Mokinių elgesį stebi ir pagal Mokyklos bendruomenės nustatytas mokinių elgesio vertinimo taisykles vertina klasės auklėtojas, apie tai nuolat informuoja tėvus, Mokyklos vadovybę.
- Mokinio elgesio vertinimas klasės žurnale ir Mokyklos baigimo dokumentuose nefiksuojamas.
- Ypatingais atvejais (sunkus nusikaltimas, piktybinis mokinių elgesio taisyklių nesilaikymas) suderinus su Vaikų teisių apsaugos tarnyba gali būti pašalintas iš Mokyklos. Mokyklos vadovas kartu su Mokyklos steigėju, o tėvams (globėjams ar rūpintojams) dalyvaujant, mokinį perkelia į kitą mokyklą. Apie mokinio pašalinimą ir perkėlimą Mokykla informuoja jo gyvenamosios vietos savivaldybę.
- Tėvų (globėjų) teisės:
53.1. Turi teisę rinktis arba keisti ugdymo įstaigą. 53.2. Turi teisę dalyvauti tėvams skirtuose renginiuose ir susirinkimuose. 53.3. Pageidauti, kad jų vaikui būtų teikiamas valstybinius standartus atitinkantis bendrasis išsilavinimas. 53.4. Dalyvauti nustatant vaiko gabumus ir parenkant jo gebėjimus atitinkančią programą. 53.5. Gauti informaciją apie vaiko ugdymosi sąlygas ir pasiekimus. 53.6. Dalyvauti Mokyklos savivaldoje; 53.7. Kartu su pedagogais spręsti vaiko palikimo kartoti kursą klausimus. 53.8. Turi teisę įvairiomis formomis ir būdais remti mokyklą.
- Tėvų (globėjų) pareigos:
54.1. 6-7 metų sulaukusį vaiką, jei jis yra pakankamai subrendęs, leisti į Mokyklą, užtikrinti punktualų ir reguliarų Mokyklos lankymą. 54.2. Sudaryti ir užtikrinti vaikui sveikas ir saugias gyvenimo ir mokymosi sąlygas. 54.3. Bendradarbiauti su Mokyklos vadovais, pedagogais, kitais specialistais sprendžiant vaiko ugdymosi ir sveikatos klausimus; 54.4. Parinkti vaikui dorinio ugdymo (tikybos arba etikos) programą. 54.5. Pastoviai domėtis vaiko ugdymosi rezultatais, kontroliuoti ir koreguoti vaiko elgesį. 54.6. Atlyginti vaiko padarytą žalą mokyklai pagal Civilinio kodekso 6.275 straipsnį. 54.7. Aprūpinti vaiką individualiomis mokymo priemonėmis.
- Tėvų (globėjų) atsakomybė:
55.1. Tėvams (globėjams, rūpintojams), kurie pažeidžia vaiko teises, vengia arba nevykdo pareigos auklėti, mokyti, prižiūrėti, išlaikyti mokinį, žiauriai su juo elgiasi ar kitaip piktnaudžiauja savo teisėmis bei pareigomis, taikoma įstatymų nustatyta civilinė, administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. 55.2. Dėl pažeidimų pats mokinys ar Mokyklos administracija turi teisę kreiptis pagalbos į Vaikų teisių apsaugos, teisėsaugos ar kitą instituciją, kuri privalo imtis įstatymų nustatytų priemonių.
- Mokytojas turi teisę:
56.1. Siūlyti savo individualias programas, pasirinkti pedagoginės veiklos būdus ir formas. 56.2. Ne mažiau kaip 5 dienas per metus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose. 56.3. Būti atestuotas ir įgyti kvalifikacinę kategoriją Švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka. 56.4. Dirbti savitarpio pagarba grįstoje, psichologiškai, dvasiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje, turėti higienos reikalavimus atitinkančią ir tinkamai aprūpintą pastovią darbo vietą (klasę). Esant reikalui administracija abipusiu susitarimu gali keisti (darbo vietą) klasę. 56.5. Dalyvauti Mokyklos savivaldoje. 56.6. Naudotis kitomis Profesinio mokymo, Specialiųjų ugdymo, Aukštojo mokslo, Neformaliojo švietimo ir kitų įstatymų nustatytomis teisėmis. 56.7. Burtis į visuomenines ir profesines organizacijas, savišvietos, kultūrines grupes, dalykines ir metodines sekcijas, būrelius ar susivienijimus. 56.8. Atostogauti ir naudotis Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytomis lengvatomis; 56.9. Mokinių atostogų metu laisvai pasirinkti darbo vietą. 56.10. Nustatyta tvarka gauti mokamas atostogas mokymo priemonėms rengti ir kvalifikacijai tobulinti. 56.11. Pasirengti pamokoms jiems priimtinoje vietoje – Mokykloje, bibliotekoje, namuose. 56.12. Gauti pagalbą iš Mokyklos administracijos mokinio ugdymo bei elgesio Mokykloje sprendimo klausimais. 56.13. Informuoti tėvus (globėjus, rūpintojus) apie jų vaikų ugdymosi poreikius ir pasiekimus, naudotis Mokyklos ryšio priemonėmis (telefonu, internetu), gauti kitokią pagalbą. 56.14. Pagal poreikius būti aprūpintas darbo priemonėmis bei kanceliarinėmis prekėmis, nemokamai naudotis techninių priemonių (kompiuterio, interneto, kopijavimo) paslaugomis.
- Mokytojas privalo:
57.1.Užtikrinti ugdomų mokinių saugumą, geros kokybės ugdymą. 57.2. Ugdyti tvirtas mokinių dorovės, pilietines, tautines nuostatas. 57.3. Laikytis teisės norminių aktų patvirtintų Mokytojo etikos normų ir Mokyklos vidaus tvarką nustatančių dokumentų. 57.4. Tobulinti savo kvalifikaciją. 57.5. Suteikti pagalbą mokiniams, turintiems ugdymosi, mokymosi sunkumų ir specialiųjų ugdymosi poreikių. 57.6. Vykdyti Specialiojo ugdymo švietimo įstatymų nustatytas pareigas. 57.7. Nešališkai vertinti mokinių mokymosi pasiekimus. 57.8. Informuoti tėvus (globėjus, rūpintojus) apie jų vaikų ugdymosi poreikius ir pasiekimus. 57.9. Domėtis ir rūpintis mokinių sveikata, jų sauga, puoselėti sveiką gyvenseną. 57.10. Bendrauti su kiekvienu mokiniu ir jo šeima, informuoti tėvus (ar vaiko globėjus), apie mokymąsi ir elgesį, neatidėliojant išsiaiškinti Mokyklos nelankymo priežastis. 57.11. Suteikti vaikui reikiamą pagalbą pastebėjus, kad jo atžvilgiu taikomas smurtas, prievarta, seksualinis ar kitokio pobūdžio išnaudojimas, ir apie tai informuoti Mokyklos vadovus bei Vaikų teisių apsaugos tarnybą. 57.12. Padėti mokiniams spręsti iškylančias psichologines, bendravimo, mokymosi ir kt. problemas. 57.13. Pasiekimų patikrinimų ir vertinimo komisijose privalo dalyvauti tik mokinius mokę mokytojai.
V. SAVIVALDA
- Mokyklos savivaldos institucijų sistema kuriama atsižvelgiant į Mokyklos istorijoje susiklosčiusias tradicijas.
- Mokyklos taryba yra aukščiausia Mokyklos savivaldos institucija, kuri atstovauja mokiniams, mokytojams, tėvams (globėjams) ir vietos bendruomenei. Mokyklos taryba formuojama iš mokytojų, tėvų (globėjų). Mokyklos tarybos nuostatus tvirtina Mokyklos direktorius suderinęs su visuotinu tėvų susirinkimu.
59.1. Mokyklos tarybą sudaro 10 narių: 5 pedagogai ir 5 tėvų atstovai. Mokyklos administracija į Mokyklos tarybą neįeina. 59.2. Mokytojai į Mokyklos tarybą perrenkami kas dveji metai Mokytojų tarybos posėdyje slaptu balsavimu. Kelti kandidatus turi teisę kiekvienas mokytojas, turėdamas 5 balsus. 59.3. Iš kiekvienos klasės tėvai išrenka po vieną kandidatą. Kandidatų sąrašas pristatomas visuotiniame tėvų susirinkime. Visuotinas tėvų susirinkimas iš šio sąrašo išrenka kandidatus į Mokyklos tarybą. Tėvai Mokyklos taryboje perrenkami kas metai. 59.4. Tarybos pirmininkas išrenkamas tarybos narių slaptu balsavimu. Mokyklos tarybos pirmininku negali būti Mokyklos direktorius. 59.5. Tarybos posėdžiai skelbiami ne vėliau kaip prieš tris dienas, supažindinant su posėdžio darbotvarke. Nutarimai priimami balsų dauguma, jei neprieštarauja Konstitucijai, Darbo kodeksui, Švietimo įstatymui ir kitiems teisės aktams. 59.6. Posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 narių. 59.7. Be tarybos narių į posėdį gali būti kviečiami Mokyklos mokytojai, tėvai, vadovai ir kiti Mokyklos darbuotojai. 59.8. Mokyklos tarybos funkcijos formuluojamos remiantis Mokyklos veiklą reglamentuojančiais dokumentais, kuriuose Mokyklos tarybai suteikiamos teisės priimti, svarstyti, pritarti, nustatyti, teikti pasiūlymus, skirti, kontroliuoti, sustabdyti, vykdyti visuomeninę Mokyklos valdymo priežiūrą. 59.9. Mokyklos tarybos nariai atsiskaito ją rinkusiems Mokyklos bendruomenės nariams ne rečiau kaip vieną kartą per metus. 59.10. Mokyklos tarybos posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip kartą į ketvirtį.
- Mokytojų tarybą sudaro mokytojai, direktoriaus pavaduotojas ugdymui, ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjas, visi Mokykloje dirbantys mokytojai, medicinos darbuotojai, specialieji pedagogai, bibliotekininkai.
60.1. Tarybos pirmininkas yra Mokyklos direktorius. 60.2. Tarybos posėdžius kviečia direktorius, nė vėliau kaip prieš tris dienas supažindindamas mokytojus su posėdžio darbotvarke. Per mokslo metus planuojami 3 eiliniai posėdžiai, kiti – neeiliniai (pagal būtinybę). Nutarimai priimami balsų dauguma, jei neprieštarauja Konstitucijai, Darbo kodeksui, Švietimo įstatymui ir Mokyklos priimtiems Nuostatams. 60.3. Be tarybos narių į posėdžius gali būti kviečiami tėvai, savivaldybės atstovai, Kultūros ir švietimo skyriaus atstovai. 60.4. Bendroji mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo informacija renkama kas pusmetį, fiksuojama specialiuose lapuose, panaudojama informuojant tėvus, keliant į aukštesnę klasę, paliekant kartoti kurso. 60.5. Posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 tuo metu dirbančiųjų. 60.6. Mokytojų taryba priima nutarimus dėl ugdymo turinio planavimo laikotarpių ir formų (pamokos plano būtinumo), programų, teminių planų rengimo principų ir tvarkos, mokytojų darbo plano ir ataskaitų, pasiekimų vertinimo sistemos Mokykloje.
- Tėvų savivaldos institucijos: klasių tėvų komitetai renkami balsų dauguma. Sudaro trys nariai.
- Mokyklos metodinei veiklai organizuoti sudaroma Metodinė taryba. Ją sudaro Mokyklos pavaduotojai ugdymui, pradinių klasių bei dalykų mokytojai. Metodinė taryba veikia pagal Mokyklos direktoriaus patvirtintą metodinės tarybos darbo reglamentą.
- Pedagoginio darbo krūvį, taip pat ir papildomo ugdymo valandas, naujiems mokslo metams tvirtina Mokyklos direktorius, suderinęs su darbuotojų atstovais.
- Metodinės tarybos nariai renkami iš 7 narių: pradinių klasių mokytojų, spec. pedagogų, muzikos ir anglų kalbos mokytojų. Renkami kas du metus. Taryba renkasi į ketvirtį ne rečiau kaip vieną kartą.
VI. VALDYMAS
- Molėtų pradinei mokyklai su Levaniškių, Mindūnų ir Žiūrų pradinio ugdymo skyriais vadovauja direktorius, kurį viešo konkurso būdu skiria Molėtų rajono savivaldybės taryba, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos nustatytais kvalifikaciniais reikalavimais pretendentams.
- Direktorius:
66.1. inicijuoja Mokyklos veiklos programų rengimą, aiškina Mokyklos bendruomenės nariams valstybinę bei regioninę švietimo politiką; 66.2. telkia Mokyklos bendruomenę valstybinei švietimo politikai įgyvendinti, Mokyklos veiklos programai vykdyti; kartu su religine bendrija įsteigtoje Mokykloje - religinės bendrijos nustatytiems pasaulėžiūros ugdymo reikalavimams įgyvendinti; 66.3. rūpinasi palankaus mikroklimato ugdymui ir darbui kūrimu, puoselėja demokratinius Mokyklos bendruomenės santykius; 66.4. skiria vadybines funkcijas pavaduotojams, sudaro galimybes jiems savarankiškai dirbti, organizuoja atsiskaitymą už nuveiktą darbą; 66.5. inicijuoja darbuotojų pareiginių nuostatų rengimą ir juos tvirtina; 66.6. rengia Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisykles, organizuoja jų projekto svarstymą ir teikia Mokyklos tarybai tvirtinti; 66.7. kartu su Mokyklos taryba nustato mokinių ir darbuotojų skatinimo sistemą; 66.8. kontroliuoja, kad Mokyklos aplinkoje nebūtų vartojami alkoholiniai gėrimai, narkotinės ir psichotropinės medžiagos; 66.9. stebi, analizuoja, vertina Mokyklos veiklą, ugdymo rezultatus; 66.10. apie mokytojo veiklos stebėjimą praneša ne vėliau kai prieš vieną darbo dieną; 66.11. rūpinasi pedagogų kvalifikacijos tobulinimu, sudaro sąlygas atestuotis; 66.12. sudaro Specialiojo ugdymo komisiją, rūpinasi specialiosios pedagoginės - psichologinės pagalbos mokiniams teikimu; 66.13. plėtoja bendradarbiavimą su mokinių tėvais (ar vaiko globėjais); 66.14. palaiko ryšius su Vaikų teisių apsaugos tarnyba, Mokyklos rėmėjais, vietos bendruomene; 66.15. rūpinasi Mokyklos intelektiniais, materialiniais ir finansiniais ištekliais, kontroliuoja kaip laikomasi darbų ir civilinės saugos reikalavimų; 66.16. vykdo ir kontroliuoja metinę Mokyklos pajamų ir išlaidų sąmatą, organizuoja ataskaitų rengimą ir teikia Mokyklos tarybai aprobuoti; 66.17. rūpinasi tarptautiniais Mokyklos ryšiais; 66.18. atstovauja Mokyklai kitose institucijose; 66.19. Mokyklos direktorius atsako už visą Mokyklos veiklą.
- Direktoriaus pavaduotojas ugdymui:
67.1. organizuoja ugdymo plano, bendrųjų programų vykdymą, pamokų ir papildomo ugdymo tvarkaraščių sudarymą; 67.2. vadovauja neįgalių integravimosi programų įgyvendinimui, organizuoja Specialiojo ugdymo komisijos darbą; 67.3. teikia pagalbą pedagogams, prižiūri, kaip vykdomi Mokyklos veiklą reglamentuojantys dokumentai; 67.4. stebi ugdymo procesą ir vertina ugdymo rezultatus; 67.5. apie mokytojo veiklos stebėjimą praneša ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną; 67.6. skatina pedagogus tobulinti kvalifikaciją, dalykiškai bendradarbiauti ir atestuotis; 67.7. tvarko mokinių ir Mokyklos baigimo dokumentų apskaitą; 67.8. vykdo mokinių teisės pažeidimų prevenciją, informuoja suinteresuotas institucijas apie vengiančius mokytis vaikus ir įstatymų nustatyta tvarka taiko poveikio priemones; 67.9. organizuoja tėvų (globėjų) švietimą; 67.10. vykdo kitas pareiginėje instrukcijoje numatytas funkcijas.
- Direktoriaus pavaduotojas administracijos ir ūkio reikalams:
68.1. Rūpinasi Mokyklos materialiniais ir informaciniais ištekliais, patalpų paruošimu darbui, sanitarija ir higiena; 68.2. organizuoja aptarnaujančiojo personalo darbą; 68.3. rūpinasi Mokyklos pastatų, inventoriaus ir mokymo priemonių apsauga; 68.4. vykdo kitas pareiginėje instrukcijoje numatytas funkcijas.
VII. PRIĖMIMAS Į DARBĄ IR DARBO APMOKĖJIMAS
- Direktoriaus pavaduotojus, pedagoginį ir kitą personalą priima į darbą ir atleidžia iš jo Mokyklos direktorius įstatymų nustatyta tvarka.
- Darbo apmokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, Švietimo ir mokslo ministerijos teisės aktai.
- Priimti darbuotojai supažindinami su Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisyklėmis, pareiginiais nuostatais ir darbų saugos reikalavimais.
- Mokytojams bei kitiems darbuotojams už papildomus darbus (vidaus audito vykdymą, darbą kūrybinėse grupėse bei projektinėje veikloje) bei kitus darbus, Švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka, tarifikuojama ne daugiau kaip 3 valandos per savaitę. Nesant pakankamam mokos fondui, suteikiamos papildomos laisvos dienos mokinių atostogų metu (iki 20 darbo dienų).
- Jei Mokykla sutaupo lėšų, metų pabaigoje darbuotojams gali būti išmokamos priemokos ir premijos pagal Mokytojų taryboje priimtą tvarką, pritarus Mokyklos tarybai.
- Papildomam darbui atlikti darbuotojo darbo sutartyje turi būti aptariama darbo apimtis, darbo atlikimo terminai ir apmokėjimas už darbą arba tai aptariama atskiroje darbo ar kolektyvinėje sutartyje.
- Administracija neturi teisės reikalauti, kad darbuotojas atliktų darbą nesulygtą darbo sutartyje ar neįtrauktą į pareigų sąrašą.
- Užtikrinant bendradarbiavimu pagrįstus santykius, gali būti sudaroma kolektyvinė darbo sutartis tarp mokyklos vadovo bei kolektyvo narių.
VIII. MOKYTOJŲ ATESTACIJA. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS
- Mokytojai gali:
77.1. ne mažiau kaip 5 dienas per metus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose; 77.2. būti atestuotas ir įgyti kvalifikacinę kategoriją Švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka.
- Ketinantys vykti į kvalifikacijos kėlimo kursus ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas praneša apie tai Mokyklos vadovui. Mokyklos vadovas organizuoja išvykusio kelti kvalifikaciją, pavadavimą.
IX. PASIEKIMŲ PATIKRINIMAS
- Mokymosi pasiekimų vertinimo paskirtis – padėti mokiniui pasitikrinti mokymosi pažangą, nustatyti jo pasiekimus ir palyginus su valstybiniais išsilavinimo ar (ir) kvalifikacijų standartais, padėti priimti sprendimus dėl tolimesnio mokymosi ar veiklos.
- Mokymosi pasiekimus vertina mokytojas, pagal Mokykloje sukurtą vertinimo sistemą, švietimo teikėjas, Mokyklos steigėjas, Švietimo ir mokslo ministerija ir jos įgaliotos institucijos.
- 1-4 klasių mokinių žinios, gebėjimai ir įgūdžiai vertinamos ideografinio vertinimo sistema, susieta su išsilavinimo standartais: padarė pažangą (pp), nepadarė pažangos (np), “neatestuotas”.
X. IŠSILAVINIMO, KVALIFIKACIJOS, PASIEKIMŲ PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMAS
- Pažymėjimų išdavimo tvarką nustato Švietimo ir mokslo ministro patvirtintas Mokymosi pasiekimų įteisinimo tvarka.
- Už pažymėjimų blankų užsakymą, apsirūpinimą, saugojimą, atsiskaitymą už panaudotus blankus atsako direktoriaus.
- Pažymėjimus išrašo Mokyklos direktoriaus įsakymu paskirti asmenys.
- Už pažymėjimų apskaitos knygų tvarkymą atsako direktoriaus pavaduotojas ugdymui.
XI. MOKYKLOS RYŠIAI
- Mokykla yra pavaldi Molėtų rajono savivaldybės tarybai.
- Mokykla bendradarbiauja su jos veikla susijusiais juridiniais ir fiziniais asmenimis (švietimo, sveikatos, kultūros, sporto, teisėsaugos, Vaikų teisių apsaugos, mokslo studijų institucijomis, žiniasklaida ir kt.).
- Mokykla dalyvauja programose ir projektuose, tarptautinėse organizacijose, organizuoja bendrus renginius su kitomis mokyklomis ir vietos bendruomene.
- Mokykla pristatoma spaudoje, internete.
- Mokyklos veiklą įstatymų Vyriausybės nustatyta tvarka prižiūri Švietimo ir mokslo ministerija bei apskrities viršininkas. Mokyklos veiklą prižiūrinčios institucijos Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka informuoja visuomenę, savivaldos ir valstybines valdžios institucijas apie Mokyklos atliekamo ugdymo kokybę.
- Mokyklos finansinės veiklos kontrolę vykdo Valstybės įgaliotos institucijos ir steigėjas.
- Vidaus audito vykdymą inicijuoja Mokyklos direktorius. Mokytojų tarybą priima sprendimą dėl vidaus audito vykdymo. Jei Mokykloje yra pakankamai lėšų, vidaus audito vykdytojams apmokėti už darbą.
XII. TURTAS, LĖŠŲ ŠALTINIAI IR JŲ NAUDOJIMAS
- Mokykla patikėjimo teise valdo, naudojasi ir įstatymų nustatyta tvarka disponuoja priskirta žeme, valstybės ar savivaldybės pastatais, finansiniais ištekliais, inventoriumi bei mokymo priemonėmis.
- Mokykla išlaikoma iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.
- Mokykla gali turėti nebiudžetinių lėšų. Jas sudaro: fizinių ir juridinių asmenų parama ir labdara, pajamos, gautos už kursus, renginius ir kt.
- Nebiudžetinės lėšos naudojamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.
- Finansines operacijas vykdo Mokyklos buhalterijos tarnyba.
- Mokykla gali turėti savo fondą, kurio sudarymo šaltiniai yra savanoriški asmenų, organizacijų ir įmonių įnašai, pajamos iš paties fondo veiklos, užsienio valstybių organizacijų bei piliečių, taip pat tarptautinių organizacijų aukojamos lėšos ir materialinės vertybės.
- Mokyklos administracija kas ketvirtį iki mėnesio 15 d. atsiskaito Mokyklos ir mokytojų tarybose dėl Mokyklos biudžeto vykdymo ir panaudojimo.
- Mokytojams, mokantiems mokinius namuose, esančiuose atokesnėse vietovėse (3 km), kompensuojamos kelionės išlaidos.
- Mokytojai aprūpinami darbo priemonėmis bei kanceliarinėmis priemonėmis bendriems renginiams.
XIII. NUOSTATŲ TVIRTINIMAS, KEITIMAS IR PAPILDYMAS
- Mokyklos nuostatus tvirtina jos steigėjas, suderinus su Mokyklos taryba.
- Mokyklos nuostatai keičiami ir papildomi, pasikeitus bendriesiems nuostatams arba Mokyklos vadovybės (direktoriaus) ar Mokyklos tarybos iniciatyva. Naują nuostatų redakciją arba pataisas tvirtina steigėjas.
- Nuostatai, jų pakeitimai ir papildymai įforminami vadovaujantis Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklėmis.
XIV. DOKUMENTŲ VALDYMAS IR SAUGOJIMAS
- Mokyklos dokumentų saugojimą ir valdymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymas, Raštvedybos taisyklės, Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklės, Bendrojo lavinimo mokyklų dokumentų saugojimo terminų rodyklė.
XV. MOKYKLOS REGISTRAVIMAS
- Mokykla įregistruojama, perregistruojama ir išregistruojama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.
XVI. MOKYKLOS PABAIGA IR PERTVARKYMAS
- Mokykla reorganizuojama, likviduojama ar pertvarkoma vadovaujantis Civiliniu kodeksu ir Švietimo įstatymu. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintais Švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo nuostatais.
XVII. DARBUOTOJŲ ATSTOVŲ VEIKLOS STATUSAS
- Profesinių sąjungų veiklą Mokykloje reglamentuoja Profesinių sąjungų įstatymas.
- Atstovauti darbuotojų teisėms ir interesams bei juos ginti Mokykloje gali profesinės sąjungos.
- Švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovai turi teisę netrukdomai dalyvauti sprendžiant darbuotojų darbo sąlygų klausimus darbovietėje.
- Profesinė sąjunga turi teisę kontroliuoti, kaip darbdavys laikosi ir vykdo su jų atstovaujamų darbuotojų teisėmis ir interesais susijusius darbo, ekonominius ir socialinius įstatymus, kolektyvinės sutartis ir susitarimus.
Molėtų pradinės mokyklos direktorė Valerija Mateikienė
________________________________
SUDERINTA Mokyklos tarybos 2005-03-17 posėdžio protokolas Nr.6-3
|