PATVIRTINTA Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2005-09-22 sprendimu Nr.B1-120
MOLĖTŲ MENŲ MOKYKLOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
- Mokyklos pavadinimas - Molėtų menų mokykla, (toliau – Mokykla).
- Mokyklos įsteigimo data - 1966-08-10.
- Mokyklos veiklos pradžios data - 1966-09-01.
- Mokyklos teisinė forma ir priklausomybė - savivaldybės viešasis juridinis asmuo, veikiantis kaip biudžetinė įstaiga, turintis savo antspaudą ir sąskaitą banke.
- Mokyklos grupė - neformaliojo švietimo mokykla, kodas – 3160.
- Mokyklos tipas - neformaliojo vaikų švietimo mokykla, kodas - 3161.
- Mokyklos buveinė - Vilniaus g.57, LT 33102 Molėtai, tel.8-383-51058.
- Mokymo kalba - lietuvių.
- Mokyklos steigėjas: Molėtų rajono savivaldybės taryba. Identifikavimo kodas-188670649. Adresas – Vilniaus g.44, LT-33140 Molėtai.
- Mokymo forma - dieninė.
- Pagrindinė veiklos sritis - papildomas mokymas, kodas - 80.42.40.
- Išduodami mokyklos baigimo pažymėjimai - papildomo ugdymo pažymėjimas.
II. MOKYKLOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
- Mokyklos tikslai:
13.1. menu, muzika ir daile, ugdyti tvirtas mokinių dorines savybes, norą mokytis ir dirbti, mokėti gyvenime surasti ir kurti gėrį ir grožį; 13.2. mokymo procesą orientuoti į pasaulio ir Lietuvos kultūros vertybes, ugdyti meilę klasikinei, lietuviškai ir savo krašto muzikinei kultūrai ir dailės menui.
- Mokyklos uždaviniai:
14.1. vykdyti prisiimtas ilgalaikes ir trumpalaikes kryptingo meninio ugdymo programas; 14.2. tenkinti mokinių poreikį muzikuoti ir lavinti dailinius įgūdžius; 14.3. ugdyti besimokančiojo individualybę, atskleisti jo kūrybines galias; 14.4. didžiausią dėmesį skirti lietuviškos muzikos – lietuvių kompozitorių ir atlikėjų, lietuvių dailininkų ir savo krašto liaudies meno propagavimui; 14.5. puoselėti ansamblinio ir kolektyvinio muzikavimo tradicijas; 14.6. plėtoti muzikinę-koncertinę veiklą ir meninę labdarą, rengti dailės darbų parodas ikimokyklinėse įstaigose, mokyklose, globos namuose, kultūros įstaigose ir bažnyčiose; 14.7. pagal sutartis teikti metodinę paramą ir konsultuoti bendrojo lavinimo mokyklų muzikos ir dailės mokytojus, ikimokyklinių ugdymo įstaigų muzikos vadovus ir auklėtojus.
- Mokyklos funkcijos:
15.1. meno mokykla – tai profesinio ir saviraiškos mokymo įstaiga, teikianti galimybę visiems norintiems: vaikams, jaunuoliams ir suaugusiems – lavinti dailinius ir muzikinius įgūdžius bei gebėjimus; 15.2. bendradarbiaudama su tėvais, Mokykla ugdo savarankišką, atsakingai savo gyvenimą kurtis sugebantį žmogų, ugdo tvirtus dorinius pagrindus ir savarankišką pasaulėžiūrą turinčius, kultūriškai susipratusius, kūrybingus mokinius; 15.3. Mokykla ugdo tautinius, pilietinius ir patriotinius jausmus, įskiepydama meilę lietuvių liaudies muzikai ir dailei, lietuvių dailininkų, kompozitorių ir atlikėjų menui; 15.4. Mokykla ugdo pagarbą tėvams ir mokytojams; 15.5. mokykla užtikrina reikiamą muzikinio ir dailinio ugdymo kokybės lygį: suteikia būtinas dailines ir muzikines teorines žinias ir suformuoja praktinius dailinius gebėjimus ir grojimo įgūdžius; 15.6. ugdymo procesas Mokykloje derinamas su bendrojo lavinimo mokyklomis. Mokslo metų pradžia- rugsėjo 1, pabaiga- birželio 10d. Per mokslo metus mokiniams skiriamos rudens(6 dienų), žiemos(14 dienų), ir pavasario (8 dienų) atostogos. Mokslo metai dalijami į du pusmečius, pagrindinė mokymo organizavimo forma- pamoka, mokinių žinios vertinamos 10 balų sistema; 15.7. Mokykla sudaro sąlygas visiems mokiniams ugdyti savo talentus ir gabumus, pagal mokinių norus ir gebėjimus vykdomas ugdymo diferencijavimas, gabiems mokiniams parenkamos sudėtingesnės individualios programos, esant galimybėms sudaromos atskiros grupės; 15.8. mokinių žinios, grojimo įgūdžiai tikrinami ir įvertinami per keliamuosius ir baigiamuosius egzaminus, akademinius koncertus; 15.9. Mokyklos biblioteka mokinius ir mokytojus aprūpina gaidomis muzikine metodine literatūra, meno ir dailės istorijos vadovėliais; 15.10. Mokykla vykdo rūkymo ir narkomanijos prevenciją, užimdama vaikus įdomia menine, muzikine ir kūrybine veikla; 15.11. Mokyklos nepamokinė veikla – parodų ir susitikimų organizavimas, koncertinė, muzikinė, meninė labdara ikimokyklinėse įstaigose, mokyklose, kultūros įstaigose, bažnyčioje; 15.12. Mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvauja meniniuose bei kultūriniuose projektuose; 15.13. Mokykla vykdo vidaus auditą.
III. MOKINIŲ PRIĖMIMAS Į MOKYKLĄ, PERĖJIMAS Į KITĄ MOKYKLĄ IR PAŠALINIMAS IŠ MOKYKLOS
- Mokyklos ugdymo struktūra:
16.1. ankstyvasis muzikinis ir dailinis ugdymas – 1m; ankstyvojo ugdymo lygmenyje 6-7m. amžiaus vaikai ruošiami pirmajai menų mokyklos klasei; 16.2. pradinis muzikinis ir dailinis ugdymas – 3m; įvykdę pradinio muzikinio ar dailinio ugdymo mokymosi programos reikalavimus ir išlaikę keliamuosius egzaminus, mokiniai gali tęsti mokslą pagrindinio ugdymo lygmenyje; 16.3. pagrindinis muzikinis ir dailinis ugdymas – 4m; įvykdę pagrindinio muzikinio ar dailinio ugdymo mokymosi programos reikalavimus, mokiniai gauna Mokyklos baigimo pažymėjimą ir gali tęsti mokymąsi išplėstinio muzikinio ar dailinio ugdymo lygmenyje, arba turi teisę stoti į kolegijas, konservatorijas ar menų gimnazijas; 16.4. išplėstinis muzikinis ir dailinis ugdymas – 1m;
- Mokykloje veikia du skyriai – muzikos ir dailės. Muzikos skyriuje pradinio ugdymo lygmenyje, vaikai gali pasirinkti fortepijono, smuiko, chorinio dainavimo, akordeono, kanklių, birbynės, pučiamųjų specialybes, dailės skyriuje pagrindinio ugdymo lygmenyje – tapybos, piešimo, skulptūros, grafikos, keramikos specialybes.
- Mokiniai į mokyklą priimami iš viso Molėtų rajono, jeigu jie turi galimybę atvykti autobusu, arba juos atveža tėvai.
- Į ankstyvojo muzikinio ir dailinio ugdymo grupes priimami visi pageidaujantys mokytis vaikai.
- Į pirmąją pradinio muzikinio ir dailinio ugdymo klasę priimami mokiniai, išlaikę stojamuosius egzaminus. Stojamųjų egzaminų komisija sudaroma direktoriaus įsakymu. Egzaminų metu į muzikos skyrių, tikrinama muzikinė klausa, ritmas, muzikinė atmintis, įdailės skyrių - kompozicijos, spalvos, erdvės, pajautimas. Įvykdžius galutinį įvertinimą, daroma atranka.
- Mokiniui pereinant į kitą mokyklą, išduodama pažyma apie išeitas programas ir jų įvertinimas.
- Mokiniai, atvykę iš kitų mokyklų, priimami pagal pateiktas pažymas apie išeitas programas, atvykę iš užsienio, arba neturintys mokymo pasiekimų dokumentų, patikrinami iš pagrindinių dalykų, ir priimami į tą klasę, kuri atitinka jų pasirengimo lygį.
- Mokiniams, įstojus į I klasę, sudaromos mokinių tėvų sutartys su Mokykla.
- Mokinys, sąmoningai nelankantis užsiėmimų arba grubiai pažeidęs mokinio taisykles, Mokyklos tarybos sprendimu gali būti pašalintas iš Mokyklos. Visa tai svarstoma informuojant mokinio tėvus arba globėjus.
IV. MOKYKLOS BENDRUOMENĖS NARIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ
- Mokinys turi teisę:
25.1. mokytis pagal savo gebėjimus ir poreikius, įgyti muzikinį ir dailinį išsilavinimą; 25.2. dalyvauti Mokyklos savivaldoje; 25.3. mokytis savitarpio pagalba grįstoje, psichologiškai, dvasiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje, turėti higienos reikalavimus atitinkančius mokymosi krūvį ir darbo vietą; 25.4. į nešališką mokymosi pasiekimų įvertinimą; 25.5. įstatymų nustatyta tvarka ginti savo teises; 25.6. savarankiškai mokytis ir eksternu laikyti Mokyklos baigiamuosius egzaminus.
- Mokinys privalo:
26.1. sudarius mokymo sutartį, laikytis visų jos sąlygų, Mokyklos vidaus tvarką reglamentuojančių dokumentų reikalavimų; 26.2. stropiai mokytis, dalyvauti koncertinėje ir visuomeninėje veikloje, gerbti mokytojus ir kitus Mokyklos bendruomenės narius.
- Mokinio atsakomybė:
27.1. mokinys, nevykdantis savo pareigų, atsako pagal Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisykles.
- Tėvai(globėjai, rūpintojai) turi teisę:
28.1. gauti informaciją apie mokykloje veikiančias ugdymo programas; 28.2. dalyvauti parenkant vaikui ugdymo programą; 28.3. gauti informaciją apie vaiko ugdymosi sąlygas ir jo pasiekimus; 28.4. dalyvauti Mokyklos savivaldoje.
- Tėvai(globėjai, rūpintojai) privalo:
29.1. užtikrinti punktualų ir reguliarų Mokyklos lankymą; 29.2. sudaryti vaikui sveikas ir saugias gyvenimo sąlygas, apsaugoti jį nuo smurto, prievartos ir išnaudojimo, užtikrinti, kad vaikas laiku pasitikrintų sveikatą; 29.3. bendradarbiauti su Mokyklos vadovu ir mokytojais, sprendžiant vaiko ugdymo klausimus; 29.4. kontroliuoti ir koreguoti vaiko elgesį; 29.5. užtikrinti vaiko parengimą Mokyklai jo mokymąsi pagal muzikinio ir dailinio ugdymo programą.
- Tėvų atsakomybė:
30.1. tėvai (globėjai, rūpintojai), kurie neatlieka savo pareigų, fiziškai, psichiškai ir morališkai žaloja vaikus, atsako įstatymų numatyta tvarka.
- Mokytojas turi teisę:
31.1. siūlyti savo individualias programas; pasirinkti pedagoginės veiklos būdus ir formas; 31.2. ne mažiau kaip 5 dienas per metus dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose; 31.3. būti atestuotas ir įgyti kvalifikacinę kategoriją švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka; 31.4. dirbti savitarpio pagarba grįstoje, psichologiškai, dvasiškai ir fiziškai saugioje aplinkoje, turėti higienos reikalavimus atitinkančią ir tinkamai aprūpintą darbo vietą; 31.5. dalyvauti Mokyklos savivaldoje; 31.6. naudotis kitomis Neformaliojo švietimo ir kitų įstatymų nustatytomis teisėmis.
- Mokytojas privalo:
32.1. užtikrinti ugdomų mokinių saugumą, geros kokybės ugdymą; 32.2. ugdyti tvirtas mokinių dorovės, pilietines, tautines bei patriotines nuostatas, laiduoti jų asmenybės galių plėtotę; 32.3. laikytis teisės norminių aktų patvirtintų Mokytojo etikos normų ir Mokyklos vidaus tvarką nustatančių dokumentų; 32.4. tobulinti savo kvalifikaciją; 32.5. suteikti pagalbą mokiniams, turintiems ugdymosi, mokymosi sunkumų ir specialiųjų ugdymosi poreikių; 32.6. nešališkai vertinti mokinių mokymosi pasiekimus; 32.7. nuolat informuoti tėvus (globėjus, rūpintojus) apie jų vaikų ugdymosi poreikius ir pasiekimus; 32.8. pasiruošti pamokoms, repeticijoms ir koncertams; 32.9. analizuoti savo pedagoginę veiklą, vertinti ugdymo rezultatus ir su jais supažindinti moksleivius, jų tėvus (globėjus), kolegas ir Mokyklos vadovus; 32.10. ugdyti moksleivių meninius gebėjimus, pradinius profesinius įgūdžius; 32.11. palaikyti glaudžius ryšius su bendrojo lavinimo mokyklomis.
- Mokytojo atsakomybė:
33.1. mokytojas atsako už moksleivių sveikatą ir gyvybę pamokų, papildomojo ugdymo bei mokyklos organizuotų renginių metu.
V. SAVIVALDA
- Mokyklos taryba – aukščiausioji Mokyklos savivaldos institucija, atstovaujanti mokiniams, mokytojams, tėvams (globėjams ir rūpintojams) ir vietos bendruomenei.
- Mokyklos tarybos nuostatus tvirtina Mokyklos direktorius.
- Iš Mokyklos bendruomenės į Mokyklos tarybą renkami – 3 mokytojai, 3 mokiniai, 3 tėvai (globėjai ar rūpintojai).
- Mokiniai į Mokyklos tarybą renkami iš pagrindinio muzikinio ugdymo lygmens.
- Tėvų atstovus į Mokyklos tarybą renka visuotinis tėvų susirinkimas, mokinių atstovus, visuotinis mokinių susirinkimas, mokytojų atstovus, mokytojų tarybos susirinkimas.
- Tarybos pirmininkas slaptu balsavimu renkamas iš išrinktų mokytojų ir tėvų atstovų.
- Mokyklos tarybos posėdžiai vyksta ne mažiau kaip kartą per pusmetį. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja 2/3 visų jos narių. Nutarimai priimami dalyvaujančių dalyvių balsų dauguma. Mokyklos tarybos nutarimus, kurie prieštarauja Mokyklos veiklą reglamentuojantiems dokumentams, Mokyklos direktorius prašo svarstyti iš naujo.
- Į tarybos posėdį gali būti kviečiami svarstomi mokytojai, mokiniai ir jų tėvai arba globėjai.
- Mokyklos taryba:
42.1. nustato Mokyklos veiklos perspektyvas, pagrindines veiklos kryptis, aprobuoja Mokyklos veiklos programą, nuostatus, vidaus darbo ir tvarkos taisykles, ugdymo planą, nustato ugdymo organizavimo tvarką; 42.2. aptaria siūlymus dėl mokinių žinių ir gebėjimų vertinimo sistemos parinkimo, koncertinės veikos ir renginių organizavimo; 42.3. teikia siūlymus Mokyklos direktoriui priimant darbuotojus ir vertinant jų darbo rezultatus; vertina Mokyklos vadovų veiklą, pareiškia nuomonę jiems atestuojantis; 42.4. mokytojų tarybos teikimu, sprendžia mokinių šalinimo iš Mokyklos klausimus; 42.5. inicijuoja Mokyklos bendruomenės ir visuomenės bendradarbiavimą; 42.6. skiria atstovus į viešo konkurso laisvai direktoriaus vietai užimti komisiją; 42.7. kontroliuoja Mokyklos ūkinę ir finansinę veiklą. 42.8. už savo veiklą Mokyklos taryba atsiskaito ją rinkusiems Mokyklos bendruomenės nariams.
- Mokytojų taryba – nuolat veikianti Mokyklos savivaldos institucija mokytojų profesiniams bei bendriesiems ugdymo klausimams spręsti. Ją sudaro Mokyklos direktorius ir visi mokykloje dirbantys mokytojai .
- Mokytojų tarybai vadovauja Mokyklos direktorius, sekretorių renka tarybos nariai.
- Mokytojų tarybos posėdžiai šaukiami prasidedant mokslo metams, baigiantis pirmam pusmečiui ir mokslo metams. Prireikus gali būti sušauktas neeilinis mokytojų tarybos posėdis.
- Posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 tuo metu dirbančių tarybos narių. Nutarimai priimami dalyvaujančių dalyvių balsų dauguma.
- Be tarybos narių į posėdį gali būti kviečiami svarstomi mokiniai ir jų tėvai ar globėjai.
- Mokytojų taryba:
48.1. aptaria praktinius muzikinio ugdymo įgyvendinimo klausimus, svarsto mokinių pažangumo rezultatus, mokymosi ir lankymo problemas, pedagoginės veiklos tobulinimo būdus; 48.2. diskutuoja dėl Mokyklos veiklos programos, aptaria ugdymo planų ir ugdymo programų įgyvendinimo klausimus; 48.3. priima nutarimus dėl mokytojų krūvių paskirstymo, mokinių paskirstymo mokytojams, mokinių kėlimo į aukštesnes klases, kurso kartojimo, mokymosi grupių ir modifikuotų programų sudarymo, mokinių atleidimo nuo mokesčio už mokslą, Mokyklos baigimo pažymėjimų išdavimo.
- Metodinė veikla vykdoma fortepijono ir liaudies instrumentų skyriuose, jai vadovauja skyrių vedėjai.
VI. VALDYMAS
- Mokyklai vadovauja direktorius, turintis aukštąjį muzikinį ar meninį išsilavinimą.
- Direktorius:
51.1. vadovauja Mokyklos strateginio plano ir metinių veiklos programų, Mokyklos ugdymo plano rengimui, juos tvirtina, vadovauja jų vykdymui; 51.2. nustatyta tvarka skiria ir atleidžia mokytojus, aptarnaujantį personalą, tvirtina jų pareigybinius aprašymus; 51.3. atsako už Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 26 straipsnyje nurodytos informacijos paskelbimą, demokratinį Mokyklos valdymą; 51.4. užtikrina bendradarbiavimu pagrįstus santykius, Mokytojo etikos normų laikymąsi, skaidriai priimamus sprendimus, bendruomenės narių informavimą, pedagoginio ir nepedagoginio personalo profesinį tobulėjimą, sveiką, saugią, užkertančią kelią bet kokioms smurto, prievartos apraiškoms bei žalingiems įpročiams, aplinką; 51.5. analizuoja Mokyklos ir valdymo išteklių būklę, inicijuoja Mokyklos vidaus audito vykdymą ir atsako už Mokyklos veiklos rezultatus; 51.6. atlieka Mokyklos steigėjo priskirtas funkcijas, įtvirtintas Mokyklos nuostatuose ir pareigybės aprašyme; 51.7. rengia Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisykles, organizuoja jų projekto svarstymą ir teikia Mokyklos tarybai aprobuoti; 51.8. inicijuoja mokinių žinių ir elgesio vertinimo sistemos sukūrimą ir jos įgyvendinimą; 51.9. stebi, analizuoja, vertina Mokyklos veiklą, ugdymo rezultatus, organizuoja ugdymo pasiekimų patikrinimus, stojamuosius, keliamuosius ir baigiamuosius egzaminus; 51.10. plėtoja bendradarbiavimą su mokinių tėvais (globėjais ar rūpintojais), rūpinasi jų švietimu; 51.11. atstovauja Mokyklai kitose institucijose, sudaro sutartis su mokinių tėvais; 51.12. rūpinasi Mokyklos ryšiais su vietos bendruomene, rajono bendrojo lavinimo mokyklomis, Kultūros ir švietimo skyriumi, ryšiais su apskrities muzikos mokyklomis ir tarptautiniu bendradarbiavimu; 51.13. sudaro Mokyklos darbuotojams ir mokiniams kūrybišką darbą laiduojančias sąlygas, kurioms esant įstaiga tampa kultūrinio – muzikinio gyvenimo centru; 51.14. rūpinasi Mokyklos intelektiniais, materialiniais ir finansiniais ištekliais, sudaro metinę Mokyklos pajamų ir išlaidų sąmatą; 51.15. vadovauja mokinių apskaitos ir visos dokumentacijos tvarkymui, mokytojų kvalifikacijos pažymėjimų, mokinių Mokyklos baigimo pažymėjimų tvarkymui ir išdavimui; 51.16. atsako už švietimo ir mokslo ministro įsakymų, kitų norminių dokumentų vykdymą, taip pat už visą Mokyklos veiklą ir jos rezultatus.
VII. PRIĖMIMAS Į DARBĄ IR DARBO APMOKĖJIMAS
- Direktorius skiriamas į šias pareigas ir atleidžiamas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
- Pedagoginį ir kitą personalą priima į darbą ir atleidžia iš jo mokyklos direktorius Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.
- Darbo apmokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, Švietimo ir mokslo ministerijos teisės aktai.
VIII. ATESTACIJA. KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS
- Mokyklos vadovai ir pedagogai atestuojasi Lietuvos Respublikos įstatymų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.
- Mokytojai ir mokyklos vadovai dalykinę kvalifikaciją tobulina, dalyvaudami kursuose ir seminaruose ne mažiau kaip 5 dienas į metus.
IX. PASIEKIMŲ PATIKRINIMAI. EGZAMINAI
- Mokykloje vykdomi stojamieji, keliamieji (iš pradinio muzikinio ugdymo lygmens į pagrindinį), ir baigiamieji egzaminai.
- Stojamųjų, keliamųjų ir baigiamųjų egzaminų vykdymą ir tvarką nustato Mokyklos direktorius.
X. IŠSILAVINIMO, KVALIFIKACIJOS, PASIEKIMŲ PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMAS
- Mokyklos baigimo pažymėjimai išduodami Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka.
- Mokyklos direktorius:
60.1. atsako už pažymėjimų blankų užsakymą, saugojimą ir panaudotų blankų atsiskaitymą; 60.2. paskiria mokytoją, kuris išrašo Mokyklos baigimo pažymėjimus; 60.3. atsako už pažymėjimų apskaitos knygos tvarkymą.
XI. MOKYKLOS RYŠIAI
- Mokykla palaiko ryšius ir bendradarbiauja su vietos bendruomene, rajono bendrojo lavinimo mokyklomis, kultūros įstaigomis ir bažnyčia.
- Mokykla dalyvauja projekte - Utenos apskrities muzikos mokyklų jaunųjų atlikėjų festivalis „Aukštaitijos viltys“, kuris kasmet vyksta vienoje iš mokyklų.
XII. MOKYKLOS VEIKLOS PRIEŽIŪRA
- Mokyklos veiklą įstatymų nustatyta tvarka prižiūri steigėjas, Švietimo ir mokslo ministerija bei apskrities viršininkas. Mokyklos veiklą prižiūrinčios institucijos Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka informuoja visuomenę, savivaldos ir valstybines valdžios institucijas apie mokyklos atliekamo ugdymo kokybę.
- Mokyklos finansinės veiklos kontrolę vykdo Valstybės kontrolės įgaliotos institucijos ir steigėjas.
XIII. TURTAS, LĖŠŲ ŠALTINIAI IR JŲ NAUDOJIMAS
- Mokykla pasitikėjimo teise valdo, naudojasi ir įstatymų nustatyta tvarka disponuoja priskirta žeme, pastatais, finansiniais ištekliais, inventoriumi bei mokymo priemonėmis.
- Mokykla finansuojama iš savivaldybės biudžeto pagal rajono savivaldybės tarybos tiems metams patvirtintus asignavimus ir asignavimų valdytojų sudarytas ir patvirtintas išlaidų (programų) sąmatas.
- Išlaidų sąmatą sudaro asignavimų valdytojas, neviršydamas bendrųjų asignavimų darbo užmokesčiui ir turtui įsigyti.
- Mokykla organizuoja iš biudžeto finansuojamų programų rengimą ir vykdymą, neviršijant šioms programoms patvirtintų bendrųjų asignavimų, iš jų – darbo užmokesčiui ir turtui įsigyti – sumų.
- Už mokslą Mokykloje imamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir rajono savivaldybės tarybos nustatytas mokestis. Šių lėšų pagrindu, sudaroma specialioji mokyklos programa.
- Mokykla užtikrina finansinių ir statistinių ataskaitų teisingumą ir pateikimą laiku. Mokykla užtikrina programų vykdymo ir paskirtų asignavimų naudojimo teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą ir rezultatyvumą.
- Mokykla gali gauti paramą ir labdarą iš užsienio valstybių, organizacijų, piliečių, bei turėti pajamų už teikiamas paslaugas, muzikos instrumentų nuomą.
- Gautos lėšos iš piliečių, pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, naudojamos muzikinio inventoriaus įsigijimui.
- Pajamos už teikiamas paslaugas naudojamos rajono savivaldybės tarybos nustatyta tvarka. Mokykla buhalterinę apskaitą organizuoja ir atskaitomybę tvarko savarankiškai Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos ir įstaigos vadovo nustatyta tvarka.
XIV. NUOSTATŲ TVIRTINIMAS, KEITIMAS IR PAPILDYMAS
- Molėtų rajono savivaldybės taryba tvirtina Mokyklos nuostatus, jų pakeitimus ir papildymus.
- Mokyklos nuostatai keičiami, papildomi, pasikeitus Lietuvos Respublikos teisės aktams arba mokyklos direktoriaus, Mokyklos tarybos iniciatyva. Naujų nuostatų redakciją tvirtina savivaldybės taryba.
XV. DOKUMENTŲ VALDYMAS IR SAUGOJIMAS
- Mokyklos dokumentų saugojimą ir valdymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymas, Raštvedybos taisyklės, Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklės, Bendrojo lavinimo mokyklų dokumentų saugojimo terminų rodyklė.
XVI. MOKYKLOS REGISTRAVIMAS
- Mokykla registruojama Juridinių asmenų registre Civilinio kodekso ir Juridinių asmenų registro nuostatų nurodyta tvarka.
XVII. MOKYKLOS PABAIGA IR PERTVARKYMAS
- Mokyklos steigėjas mokyklą reorganizuoja, likviduoja ar pertvarko įstatymų numatyta tvarka, vadovaujantis Vyriausybės nustatytais kriterijais.
- Mokyklos direktorius apie mokyklos reorganizavimą, likvidavimą ar pertvarkymą privalo raštu pranešti kiekvienam mokiniui ne vėliau, kaip prieš tris mėnesius iki Mokyklos reorganizavimo, likvidavimo ar pertvarkymo pradžios. Jis privalo įvykdyti visus mokymosi sutartyje numatytus Mokyklos įsipareigojimus mokiniams.
- Steigėjas Mokyklą reorganizuoja, likviduoja ar pertvarko Civilinio kodekso nustatyta tvarka.
Molėtų menų mokyklos direktorius Kazimieras Tučinskas
______________________________________________
SUDERINTA Mokyklos tarybos 2005-09-06 posėdžio protokolas Nr.S-8-1
|