Molėtų rajono savivaldybė

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799



Svetainės struktūra
B1_122 priedas, priėmimo į mokyklas ir Kijėlių SUC tvarka

PATVIRTINTA
Molėtų rajono savivaldybės tarybos
2005-09-22 sprendimu Nr.B1-122

PRIĖMIMO Į MOLĖTŲ RAJONO BENDROJO LAVINIMO MOKYKLAS IR KIJĖLIŲ SPECIALŲJĮ UGDYMO CENTRĄ TVARKA

  1. Priėmimo į Molėtų bendrojo lavinimo mokyklas ir Kijėlių specialųjį ugdymo centrą tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja asmenų priėmimą mokytis pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas Molėtų rajono bendrojo lavinimo mokyklose ir pagal specialiojo pradinio ir pagrindinio ugdymo programas Kijėlių specialiajame ugdymo centre.
  2. Specialiųjų poreikių vaikai ugdytis kartu su kitais vaikais visiškos integracijos forma priimami į arčiausiai jų gyvenamosios vietos esančias atitinkamas programas vykdančias bendrojo lavinimo mokyklas.
  3. Prašymai į pirmąsias klases priimami nuo einamųjų metų sausio 1 dienos.
  4. Prašymai į penktąsias ir vienuoliktąsias, pirmąsias ir trečiąsias gimnazijos klases priimami nuo kovo 1-osios dienos.
  5. Mokyklų, klasių komplektavimas baigiamas iki einamųjų metų rugsėjo 1 dienos.
  6. Asmuo, pageidaujantis mokytis pagal pradinio ugdymo programą, mokyklos direktoriui pateikia prašymą; pageidaujantis mokytis pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą – prašymą ir dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą . Prašymą už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų), 14-16 metų vaikas, turintis vieno iš tėvų (globėjų) raštišką sutikimą, prašymą pateikia pats.
  7. Mokytis pagal pradinio ugdymo programą priimamas vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Pradinis ugdymas gali būti pradėtas teikti tėvų prašymu ir anksčiau, jeigu vaikas yra pakankamai tokiam ugdymui subrendęs (vaiko brandą vertina Pedagoginė-psichologinė tarnyba arba mokyklos specialiojo ugdymo komisija).
  8. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami vaikai, pateikę mokyklos direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą.
  9. Asmuo, baigęs adaptuotą pradinio ugdymo programą ir pateikęs mokyklos direktoriui pažymą apie adaptuotos pradinio ugdymo programos baigimą, priimamas mokytis pagal adaptuotą pagrindinio ugdymo programą.
  10. Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą priimamas asmuo, pateikęs mokyklos direktoriui pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
  11. Asmuo, baigęs adaptuotą pagrindinio ugdymo programą ir pateikęs mokyklos direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą apie adaptuotos pagrindinio ugdymo programos baigimą, priimamas mokytis pagal adaptuotą vidurinio ugdymo programą.
  12. Mokinys, nebaigęs pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs mokyklos direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.
  13. Asmuo, turintis septynmečio, aštuonmečio, nepilno vidurinio, devynmečio mokslo pažymėjimus, taip pat pažymėjimus, išduotus 1993 ir 1994 metais, arba pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus, išduotus 1995-1999 metais, mokytis pagal suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą gali būti priimtas tik jam išlaikius pagrindinio ugdymo programos – gimtosios, valstybinės lietuvių kalbos ir matematikos – mokymosi pasiekimų patikrinimą. Jeigu jis neišlaiko gimtosios ar valstybinės kalbos ar matematikos patikrinimo, jam leidžiama pasirinkti savarankiško mokymosi formą bei laiką, per kurį galėtų išeiti parengtą pagrindinio išsilavinimo standartus atitinkančią išlyginamąją to dalyko programą. Įvykdęs programą asmuo kitais metais turi teisę pakartotinai dalyvauti to dalyko mokymosi pasiekimų patikrinime.
  14. Mokiniai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių (liga, antramečiavimas ir pan.) atsiliko nuo bendraamžių ir nuosekliai besimokydami mokykloje sulaukė 18 metų, turi teisę tęsti mokymąsi dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje.
  15. Abiturientas, dėl objektyvių priežasčių einamaisiais mokslo metais nutraukęs mokymąsi ir nebaigęs mokslo metų, kitais mokslo metais gali kartoti kursą arba tęsti nutrauktą mokymąsi. Abiturientas, kuriam jau išvesti nepatenkinami metiniai pažymiai ir kuris yra neišlaikęs kai kurių įskaitų ar egzaminų, kurso kartoti nepaliekamas, todėl nepriimamas ir į kitą mokyklą kartoti kurso. Dalykų nepatenkinamus metinius įvertinimus savarankiškai mokydamasis gali likviduoti pasirinktoje vidurinio ugdymo programą vykdančioje mokykloje .
  16. Pakartotinai mokytis kai kurių dalykų, kurių programą jau yra baigęs, gali tik asmuo, jau turintis brandos atestatą. Tokiam asmeniui taikoma Savarankiško mokymosi tvarka.
  17. Į bendrojo lavinimo mokyklą pirmumo teise priimamas asmuo, gyvenantis tai mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Tėvų (globėjų) ar vaiko pageidavimu vaikas gali būti priimtas į kitą bendrojo lavinimo mokyklą tuo atveju, jei joje yra laisvų vietų ir jei tėvus (globėjus) ir vaiką tenkina mokyklos parengtoje sutartyje numatytos sąlygos.
  18. Per mokslo metus mokiniai priimami į laisvas vietas esančiuose klasių komplektuose ar priešmokyklinio ugdymo grupėse. Jai per mokslo metus į mokyklą atvyksta mokinys, gyvenantis jos aptarnavimo teritorijoje, ir joje nėra laisvų vietų, jis priimamas į klasę ar grupę vadovaujantis Bendrojo lavinimo, specialiojo ugdymo, profesinio mokymo mokyklų, pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai teikiančių įstaigų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo ir pertvarkymo kriterijų 6.15 punktu („priešmokyklinio ugdymo vaikų grupėje ir bendrojo lavinimo klasėje maksimalus mokinių skaičius prasidėjus mokslo metams išimties tvarka gali būti didinamas ne daugiau kaip 2“) arba siunčiamas į artimiausią tą pačią programą vykdančią mokyklą.
  19. Jei į mokyklą jau priimti visi norintys jos aptarnavimo teritorijoje gyvenantys vaikai, o į likusias laisvas vietas yra daugiau prašymų nei galima priimti, pirmiausia priimami:
    19.1. 1-4 klasių vaikai, kuriems yra paskirta specialioji pagalba ir mokykloje yra specialistai, kurie gali ją suteikti.
    19.2. 1-8 klasių vaikai, kurių broliai ir seserys prašymo pateikimo metu jau mokosi toje mokykloje;
    19.3. 1-8 klasių vaikai, kurių tėvai dirba mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje;
    19.4. vaikai, pageidaujantys mokytis pagal vidurinio ugdymo programos profilį, pakraipą, kurių nėra jų aptarnavimo teritorijai priklausančioje mokykloje;
    19.5 vaikai, turintys aukštesnius mokymosi pasiekimus.
  20. Į Kijėlių specialųjį ugdymo centrą (toliau – Kijėlių SUC) priimami mokytis pagal specialiojo pradinio ir pagrindinio ugdymo programas vaikai ir jaunuoliai, gyvenantys šeimose ar valstybinėse institucijose su vidutine, žymia ar labai žymia protine negalia bei turintys kompleksinių sutrikimų.
  21.  Kijėlių SUC priimami asmenys nuo 6 iki 21 metų. Įvertinus kliento poreikius ir esant vietų ugdymo centre, tėvams pageidaujant, jaunuoliai gali būti ugdomi ir jaunesni nei 6 metų vaikai, bei vyresni nei 21 metų jaunuoliai, jei jiems nėra suteikiama jokia kita pedagoginė ar socialinė pagalba. Išimtis negali būti teikiama ilgiau kaip vieneri metai.
  22. Vaikai ir jaunuoliai į ugdymo centrą priimami tėvams ar globėjams pateikus pedagoginės-psichologinės tarnybos išvadą apie vaiko raidos (vystymosi) sutrikimus, prašymą, pažymą apie sveikatos būklę.
  23. Asmens priėmimas mokytis pagal pradinio, specialiojo pradinio, pagrindinio, specialiojo pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas įforminamas mokymo sutartimi. Sutarties formą nustato pati mokykla, remdamasi Švietimo ir mokslo ministerijos parengta pavyzdine dvišale sutartimi ir vidaus tvarkos taisyklėmis bei kitais mokymąsi ir elgesį reglamentuojančiais dokumentais. Sutartyje aptariami mokyklos ir asmens įsipareigojimai, jų nevykdymo pasekmės.
  24. Sutartys sudaromos ne tik su naujai atvykstančiais į mokyklą mokiniais, bet ir su šioje mokykloje baigusiais ugdymo programą ir priimamais mokytis pagal aukštesnio lygmens ugdymo programą mokiniais. Sutartis sudaroma ugdymo programos laikotarpiui, t.y. kol baigs šią programą.
  25. Sutartis sudaroma 2 egzemplioriais, kuriuos pasirašo mokyklos direktorius ir prašymo pateikėjas. Sutartis registruojama sutarčių registracijos knygoje. Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, sutarties kopija segama į asmens bylą.


Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra

© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.