PATVIRTINTA Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2006-12-21 sprendimu Nr.B1-163
MOLĖTŲ ŠVIETIMO CENTRO DIREKTORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Švietimo centro (toliau ŠC) direktorius yra savivaldybės švietimo įstaigos vadovas, kurį į pareigas priima ir atleidžia iš pareigų Molėtų rajono savivaldybės taryba Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka. 2. Savivaldybės švietimo įstaigos vadovo- švietimo centro direktoriaus-pareigybė numatyta švietimo centro darbuotojų sąraše ir centro nuostatuose, kurią tvirtina steigėjas.
II. KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
3. Direktoriui taikomi tokie bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai: 3.1. mokėti lietuvių kalbą pagal Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo nustatytus reikalavimus; 3.2. turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, pageidautina andragogikos magistro laipsnį; 3.3. turėti ne mažesnį kaip 5 metų pedagoginio ir vadybinio darbo stažą; 3.4. gebėti ir mokėti organizuoti įstaigos veiklą, išmanyti biudžetinių įstaigų finansavimą, Darbo kodeksą, švietimo įstaigų veiklą reglamentuojančius įstatymus; 3.5. išmanyti teisės aktų rengimo ir raštvedybos taisykles; 3.6. mokėti dirbti kompiuteriu; 3.7. privalumas – užsienio kalbų mokėjimas.
III. DIREKTORIAUS TEISĖS
4. Direktoriaus teisės yra šios: 4.1. gauti atlyginimą, reglamentuojamą ir indeksuojamą LR vyriausybės; 4.2. pagal galiojančius įstatymus sistemingai tobulinti kvalifikaciją, pasirenkant tinkamas formas ir laiką; 4.3. būti asociacijų, kitų visuomeninių organizacijų nariu; 4.4. teikti pasiūlymus savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui bei kitoms institucijoms nustatant rajono švietimo prioritetus, rengiant strategiją, svarstant įvairių dokumentų projektus; 4.5. gauti iš įstaigos steigėjo įgaliotų asmenų informaciją, įtakojančią jo vadovaujamos institucijos veiklą; 4.6. dalyvauti darbo grupėse, sprendžiant aktualius švietimo klausimus; 4.7. be atskiro įgaliojimo atstovauti centrui kitose institucijose, santykiuose su fiziniais ir juridiniais asmenimis; 4.8. nustatyta tvarka gauti kasmetines ir kitokio pobūdžio atostogas; 4.9. leisti įsakymus pagal savo kompetenciją ir tikrinti jų vykdymą.
IV. DIREKTORIAUS PAREIGOS
5. Direktoriaus pareigos yra šios: 5.1. vadovauti ŠC strateginio plano ir metinių veiklos programų rengimui bei jų įgyvendinimui; 5.2. telkti ŠC darbuotojus įstaigos funkcijoms, uždaviniams ir numatytoms programoms vykdyti, organizuoti atsiskaitymą už atliktą darbą; 5.3. puoselėti demokratinius ŠC bendruomenės santykius, kurti palankų mikroklimatą; 5.4. rengti ir tvirtinti darbuotojų pareigybių aprašymus, įstatymų nustatyta tvarka priimti ir atleisti darbuotojus, skatinti ir skirti drausmines nuobaudas; 5.5. rengti ŠC vidaus tvarkos taisykles, rūpintis intelektualiniais ir finansiniais ištekliais, žmonių sauga darbe; 5.6. rengti ŠC nuostatų ir jų pataisų projektus, nustatyta tvarka teikti tvirtinimui; 5.7. tvirtinti ŠC planus-grafikus, kvalifikacijos tobulinimo programas; 5.8. sudaryti darbo ir kitas sutartis, reikalingas ŠC veiklai vykdyti; 5.9. atstovauti ŠC valstybinėse valdžios, valdymo, teisėsaugos ir kitose institucijose; 5.10. rengti ir teikti steigėjui įstaigos veiklos ataskaitas; 5.11. stebėti, analizuoti ir vertinti ŠC veiklą ir darbo rezultatus, inicijuoti veiklos įsivertinimą; 5.12. rengti ir dalyvauti rengiant projektus į Europos Sąjungos struktūrinius ir kitus fondus; 5.13. teikti dalykinę, metodinę paramą rajono pedagogams atestacijos klausimais; 5.14. užtikrinti, kad darbuotojai laikytųsi vidaus darbo tvarkos taisyklių, pareigybių aprašymų, saugos darbe norminių aktų reikalavimų; 5.15. naudoti skirtus biudžeto asignavimus pagal nustatytą paskirtį savo vadovaujamos biudžetinės įstaigos programoms vykdyti; 5.16. organizuoti iš valstybės ir savivaldybės biudžetų bei kitų finansavimo šaltinių finansuojamų programų rengimą ir vykdymą; 5.17. nustatyti ir tvirtinti vadovaujamos įstaigos programas ir jų sąmatas, neviršijant šioms programoms patvirtintų bendrųjų asignavimų, tarp jų- išlaidoms, iš jų darbo užmokesčiui ir turtui įsigyti, sumų; 5.18. steigėjo nustatyta tvarka ir terminais teikti finansinę ir kitą atskaitomybę; 5.19. užtikrinti programų vykdymo ir paskirtų asignavimų naudojimo teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą ir rezultatyvumą; 5.20. užtikrinti etikos normų laikymąsi, darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, sveiką ir saugią aplinką.
V. ATSAKOMYBĖ IR ATSKAITOMYBĖ
6. ŠC direktorius atsako už: 6.1. tinkamą pareigų, nustatytų įstatymuose ir kituose teisės aktuose bei šiame pareigybės aprašyme, atlikimą; 6.2. pagrįstų ir teisingų duomenų pateikimą, rengiamų dokumentų teisėtumą, teisingumą, parengimą laiku; 6.3. ŠC veiklą ir jos rezultatus; 6.4. ŠC ūkinę finansinę veiklą; 6.5. LR įstatymų, vyriausybės nutarimų, ŠC nuostatų ir kitų teisės aktų vykdymą; 6.6. ŠC turto, darbo priemonių tausojimą ir priežiūrą; 6.7. biudžeto vykdymą neviršijant patvirtintų asignavimų sumų, už paskirtų asignavimų efektyvų naudojimą; 6.8. buhalterinės apskaitos organizavimą ir finansinės atskaitomybės rengimą bei pateikimą pagal įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus; 6.9. už netinkamą tarnybinių pareigų atlikimą ŠC direktorius atsako įstatymų nustatyta tvarka; 6.10. ŠC direktorius tiesiogiai pavaldus rajono savivaldybės tarybai.
PATVIRTINTA Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2006-12-21 sprendimu Nr.B1-163
MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS DIREKTORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (toliau – biblioteka) direktorius yra įstaigos vadovas, kurį į pareigas priima ir atleidžia iš pareigų Molėtų rajono savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
II. PAREIGYBĖS TIKSLAI
2. Įgyvendinti savivaldybės kultūros politiką. 3. Užtikrinti Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų, rajono Tarybos sprendimų įgyvendinimą bibliotekoje. 4. Užtikrinti bibliotekos funkcionavimą.
III. KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
5. Bendrieji reikalavimai: 5.1. turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintiną komunikacijos, socialinių ar humanitarinių mokslų išsilavinimą; 5.2. turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį kultūros srityje. 6. Specialieji reikalavimai: 6.1. išmanyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos bibliotekų įstatymą, Lietuvos Respublikos apskrities valdymo įstatymą, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymą, Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymą, Lietuvos Respublikos darbo kodeksą bei kitus su bibliotekos administravimu ir kultūros politika susijusius teisės aktus ir sugebėti juos pritaikyti praktikoje; 6.2. būti susipažinusiam su Lietuvos Respublikos kultūros politikos nuostatomis, savivaldybės kultūros sklaidos ir plėtros procesais bei bibliotekų modernizavimo strateginiais tikslais; 6.3. turėti įgūdžių strateginio planavimo, kultūros politikos įgyvendinimo, išteklių ir personalo valdymo srityse; 6.4. mokėti vertinti, analizuoti kultūrinės veiklos programas – projektus; 6.5. išmanyti ir taikyti kultūrinės veiklos taikomuosius tyrimus, mokėti prognozuoti kultūrinės rinkos raidos perspektyvas; 6.6. mokėti vertinti esamą kultūros ir jos verslo aplinką; 6.7. mokėti organizuoti ir planuoti bibliotekos darbą; 6.8. žinoti pagrindinius bendravimo ir bendradarbiavimo principus bei etikos normas; 6.9. išmanyti raštvedybos taisykles, sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu; 6.10. turėti kompiuterinio raštingumo įgūdžių; 6.11. mokėti užsienio kalbą; 6.12. profesionaliai tvarkyti dokumentus, sisteminti gautą informaciją; 6.13. būti kūrybiškam, komunikabiliam, iniciatyviam, pareigingam.
IV. DIREKTORIAUS TEISĖS IR PAREIGOS
7. Sudaryti ir pasirašyti darbo sutartis su darbuotojais vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu. 8. Neviršijant darbo užmokesčio fondo, sudaryti, tvirtinti darbuotojų etatų sąrašą ir nustatyti atlyginimų koeficientus, skirti priedus. 9. Reglamentuoti ir vertinti bibliotekos darbuotojų veiklą. 10. Gauti iš steigėjo įgaliotų asmenų informaciją, įtakojančią jo vadovaujamos institucijos veiklą. 11. Užmegzti kontaktus su verslo bendrovėmis, kurios galėtų įvairiai remti įstaigą. 12. Teikti pasiūlymus savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui, Kultūros ministerijai, kitoms institucijoms, svarstant įvairių dokumentų projektus. 13. Teikti pasiūlymus savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui, nustatant rajono kultūros prioritetus. 14. Dalyvauti darbo grupėse, sprendžiant aktualius kultūros klausimus. 15. Be atskiro įgaliojimo atstovauti bibliotekai kitose institucijose santykiuose su fiziniais ir juridiniais asmenimis. 16. Rengti ir tvirtinti bibliotekos darbuotojų pareigybių aprašymus. 17. Bibliotekos vardu sudaryti sandorius, reikalingus įstaigos veiklai užtikrinti. 18. Rengti bibliotekos vidaus darbo taisykles. 19. Organizuoti darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. 20. Organizuoti vidaus darbo kontrolę ir prižiūrėti, kaip ji vykdoma. Reikalauti, kad darbuotojai laikytųsi vidaus tvarkos taisyklių, pareiginių nuostatų, saugos darbe taisyklių 21. Sudaryti ir pasirašyti sutartis su paslaugų teikėjais, patalpų nuomininkais arba jas nutraukti, jei jie pažeidžia jų reikalavimus. 22. Naudoti skirtus biudžeto asignavimus pagal nustatytą paskirtį savo vadovaujamos biudžetinės įstaigos programoms vykdyti. 23. Organizuoti iš valstybės ir savivaldybės biudžetų bei kitų finansavimo šaltinių finansuojamų programų rengimą ir vykdymą. 24. Nustatyti ir įvertinti vadovaujamos įstaigos programas ir sąmatas, neviršijant šioms programoms patvirtintų bendrųjų asignavimų, tarp jų – išlaidoms, iš jų darbo užmokesčiui ir turtui įsigyti, sumų. 25. Užtikrinti programų vykdymo ir paskirtų asignavimų naudojimo teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą ir rezultatyvumą.
V. ATSAKOMYBĖ
26. Bibliotekos direktorius atsako: 26.1. už Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų, Kultūros ministro įsakymų, rajono savivaldybės Tarybos sprendimų, administracijos direktoriaus įsakymų, Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo įsakymų vykdymą; 26.2. už teisingą buhalterinės apskaitos tvarkymą, savalaikį ir teisingą buhalterinių ataskaitų pateikimą; 26.3. už teisingą įstaigos sąmatos sudarymą bei savalaikį atsiskaitymą su darbuotojais, valstybės biudžetu, Valstybinio socialinio draudimo fondu, kitomis įstaigomis ir įmonėmis bei racionalų ir ekonomišką biudžeto lėšų naudojimą; 26.4. įstatymų nustatyta tvarka už neteisėtais veiksmais įstaigos turtui ar lėšoms padarytus nuostolius; 26.5. už bibliotekos kompetencijai priskirtų kultūrinės statistikos duomenų rinkimą; 26.6. už savo priimtų sprendimų teisėtumą, saugą darbe, priešgaisrinę saugą ir turto tikslinį naudojimą, vidaus darbo tvarkos reikalavimų vykdymą, 26.7. už bibliotekos veiklą ir atsiskaito steigėjui. 27. Bibliotekos direktorius pavaldus savivaldybės tarybai.
PATVIRTINTA Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2006-12-21 sprendimu Nr. B1-163
MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJAUS DIREKTORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Molėtų krašto muziejaus (toliau – muziejus) direktorius yra įstaigos vadovas, kurį į pareigas priima ir atleidžia iš pareigų Molėtų rajono savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
II. PAREIGYBĖS TIKSLAI
2. Įgyvendinti savivaldybės kultūros politiką. 3. Užtikrinti Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų, rajono Tarybos sprendimų įgyvendinimą muziejuje. 4. Užtikrinti muziejaus funkcionavimą.
III. KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
5. Bendrieji reikalavimai: 5.1. turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintiną socialinių ar humanitarinių mokslų išsilavinimą; 5.2. turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį kultūros srityje. 6. Specialieji reikalavimai: 6.1. išmanyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos muziejų įstatymą, Lietuvos Respublikos apskrities valdymo įstatymą, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymą, Lietuvos Respublikos darbo kodeksą bei kitus su muziejaus administravimu ir kultūros politika susijusius teisės aktus ir sugebėti juos pritaikyti praktikoje; 6.2. būti susipažinusiam su Lietuvos Respublikos kultūros politikos nuostatomis, savivaldybės kultūros sklaidos ir plėtros procesais bei muziejų modernizavimo strateginiais tikslais; 6.3. turėti įgūdžių strateginio planavimo, kultūros politikos įgyvendinimo, išteklių ir personalo valdymo srityse; 6.4. mokėti vertinti, analizuoti kultūrinės veiklos programas – projektus; 6.5. išmanyti ir taikyti kultūrinės veiklos taikomuosius tyrimus, mokėti prognozuoti kultūrinės rinkos raidos perspektyvas; 6.6. mokėti vertinti esamą kultūros ir jos verslo aplinką; 6.7. mokėti organizuoti ir planuoti muziejaus darbą; 6.8. žinoti pagrindinius bendravimo ir bendradarbiavimo principus bei etikos normas; 6.9. išmanyti raštvedybos taisykles, sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu; 6.10. turėti kompiuterinio raštingumo įgūdžių; 6.11. mokėti užsienio kalbą; 6.12. profesionaliai tvarkyti dokumentus, sisteminti gautą informaciją; 6.13. būti kūrybiškam, komunikabiliam, iniciatyviam, pareigingam.
IV. DIREKTORIAUS TEISĖS IR PAREIGOS
7. Sudaryti ir pasirašyti darbo sutartis su darbuotojais vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu. 8. Neviršijant darbo užmokesčio fondo, sudaryti, tvirtinti darbuotojų etatų sąrašą ir nustatyti atlyginimų koeficientus, skirti priedus. 9. Reglamentuoti ir vertinti muziejaus darbuotojų veiklą. 10. Gauti iš steigėjo įgaliotų asmenų informaciją, įtakojančią jo vadovaujamos institucijos veiklą. 11. Užmegzti kontaktus su verslo bendrovėmis, kurios galėtų įvairiai remti įstaigą. 12. Teikti pasiūlymus savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui, Kultūros ministerijai, kitoms institucijoms, svarstant įvairių dokumentų projektus. 13. Teikti pasiūlymus savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui, nustatant rajono kultūros prioritetus. 14. Dalyvauti darbo grupėse, sprendžiant aktualius kultūros klausimus. 15. Be atskiro įgaliojimo atstovauti muziejui kitose institucijose santykiuose su fiziniais ir juridiniais asmenimis. 16. Rengti ir tvirtinti muziejaus darbuotojų pareigybių aprašymus. 17. Muziejaus vardu sudaryti sandorius, reikalingus įstaigos veiklai užtikrinti. 18. Rengti muziejaus vidaus darbo taisykles. 19. Organizuoti darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. 20. Organizuoti vidaus darbo kontrolę ir prižiūrėti, kaip ji vykdoma. Reikalauti, kad darbuotojai laikytųsi vidaus tvarkos taisyklių, pareiginių nuostatų, saugos darbe taisyklių 21. Sudaryti ir pasirašyti sutartis su paslaugų teikėjais, patalpų nuomininkais arba jas nutraukti, jei jie pažeidžia jų reikalavimus. 22. Naudoti skirtus biudžeto asignavimus pagal nustatytą paskirtį savo vadovaujamos biudžetinės įstaigos programoms vykdyti. 23. Organizuoti iš valstybės ir savivaldybės biudžetų bei kitų finansavimo šaltinių finansuojamų programų rengimą ir vykdymą. 24. Nustatyti ir įvertinti vadovaujamos įstaigos programas ir sąmatas, neviršijant šioms programoms patvirtintų bendrųjų asignavimų, tarp jų – išlaidoms, iš jų darbo užmokesčiui ir turtui įsigyti, sumų. 25. Užtikrinti programų vykdymo ir paskirtų asignavimų naudojimo teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą ir rezultatyvumą.
V. ATSAKOMYBĖ
26. Muziejaus direktorius atsako: 26.1. už Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų, Kultūros ministro įsakymų, rajono savivaldybės Tarybos sprendimų, administracijos direktoriaus įsakymų, Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo įsakymų vykdymą; 26.2. už teisingą buhalterinės apskaitos tvarkymą, savalaikį ir teisingą buhalterinių ataskaitų pateikimą; 26.3. už teisingą įstaigos sąmatos sudarymą bei savalaikį atsiskaitymą su darbuotojais, valstybės biudžetu, Valstybinio socialinio draudimo fondu, kitomis įstaigomis ir įmonėmis bei racionalų ir ekonomišką biudžeto lėšų naudojimą; 26.4. įstatymų nustatyta tvarka už neteisėtais veiksmais įstaigos turtui ar lėšoms padarytus nuostolius; 26.5. už muziejaus kompetencijai priskirtų kultūrinės statistikos duomenų rinkimą; 26.6. už savo priimtų sprendimų teisėtumą, saugą darbe, priešgaisrinę saugą ir turto tikslinį naudojimą, vidaus darbo tvarkos reikalavimų vykdymą, 26.8. už muziejaus veiklą ir atsiskaito steigėjui. 27. Muziejaus direktorius pavaldus savivaldybės tarybai.
|