B1_166 Dėl atstovavimo savivaldybei taisyklių | ||
MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBASPRENDIMASDĖL ATSTOVAVIMO MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBEI VIEŠOSIOSE ĮSTAIGOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
|
Meras |
Valentinas Stundys |
PATVIRTINTA
Molėtų rajono savivaldybės tarybos
2008 m. lapkričio 12 d.
sprendimu Nr. B1-166
ATSTOVAVIMO MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBEI VIEŠOSIOSE ĮSTAIGOSE TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Atstovavimo Molėtų rajono savivaldybei viešosiose įstaigose taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja atstovavimą Molėtų rajono savivaldybei (toliau – Savivaldybė) viešosiose įstaigose, kurių dalininkas (savininkas) yra Savivaldybė, taip pat nustato įgaliotinio, kandidato į kolegialaus viešosios įstaigos organo, kurį renka visuotinis dalininkų susirinkimas, narius, kvalifikacinius reikalavimus, įgaliojimo atstovauti Savivaldybei viešosios įstaigos visuotiniame dalininkų susirinkime ir ne visuotinio dalininkų susirinkimo metu išdavimo, įgaliotinio atsiskaitymo bei visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimų projektų Savivaldybei pateikimo tvarką.
2. Taisyklės parengtos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugsėjo 26 d. nutarimu Nr. 1025 patvirtintomis Valstybės ir savivaldybių turtinių ir neturtinių teisių įgyvendinimo viešosiose įstaigose taisyklėmis.
3. Molėtų rajono savivaldybės, viešosios įstaigos dalininko (savininko), turtines ir neturtines teises bei pareigas įgyvendinanti institucija yra Molėtų rajono savivaldybės taryba (toliau – Taryba).
II. ATSTOVAVIMAS SAVIVALDYBEI, ĮGYVENDINANT DALININKO (SAVININKO) TEISES, VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS VISUOTINIAME DALININKŲ SUSIRINKIME IR NE VISUOTINIO DALININKŲ SUSIRINKIMO METU
4. Viešosiose įstaigose Savivaldybei atstovauja asmenys pagal įgaliojimus, išduotus šių Taisyklių nustatyta tvarka.
5. Kai Molėtų rajono savivaldybė yra viešosios įstaigos savininkas (Savivaldybei priklauso visas kapitalas), įgaliojimas atstovauti Savivaldybei visuotiniame dalininkų susirinkime neišduodamas. Taryba priima sprendimą, kuris prilygsta visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimui. Įgaliojimas atstovauti Savivaldybei išduodamas tuomet, kai atstovaujama, įgyvendinant viešosios įstaigos savininko neturtines teises, ne visuotinio dalininkų susirinkimo metu.
6. Kai Molėtų rajono savivaldybė yra viešosios įstaigos dalininkas (Savivaldybei priklauso kapitalo dalis), įgaliojimai atstovauti Savivaldybei visuotiniame dalininkų susirinkime arba ne visuotinio dalininkų susirinkimo metu išduodami šių Taisyklių nustatyta tvarka.
III. ĮGALIOJIMO ATSTOVAUTI SAVIVALDYBEI IŠDAVIMO TVARKA
7. Savivaldybės Taryba valstybės tarnautoją atstovauti Savivaldybei viešosios įstaigos visuotiniame dalininkų susirinkime įgalioja sprendimu, kuriame turi būti nurodyta:
7.1. įgaliotinis (pareigos, vardas ir pavardė);
7.2. viešosios įstaigos pavadinimas ir kodas;
7.3. viešosios įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo data;
7.4. kaip įgaliotinis turi balsuoti kiekvienu visuotinio dalininkų susirinkimo darbotvarkės klausimu, taip pat dėl kitų tokią teisę turinčių asmenų pasiūlytų visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimų projektų, papildomų kandidatų į visuotinio dalininkų susirinkimo renkamų viešosios įstaigos organų narius, audito įmonės;
7.5. kokius veiksmus įgaliotinis įgaliojamas atlikti;
7.6. įgaliojimo galiojimo laikas.
8. Įgaliojime neturi būti suteikta galimybė įgaliotiniui įgalioti kitą asmenį atlikti veiksmus, kuriuos jis yra įgaliotas atlikti.
9. Savivaldybės tarybos sprendimų projektus dėl įgaliojimo suteikimo rengia Savivaldybės administracijos Turto skyrius.
IV. ĮGALIOTINIO, KANDIDATO Į KOLEGIALIŲ VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS ORGANŲ NARIUS KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
10. Įgaliotiniu, kandidatu į kolegialius viešosios įstaigos organų, kuriuos renka visuotinis dalininkų susirinkimas, narius (toliau – įgaliotinis, kandidatas) gali būti valstybės tarnautojas.
11. Įgaliotiniui, kandidatui keliami šie kvalifikaciniai reikalavimai. Asmuo turi:
11.1. būti susipažinęs su viešosios įstaigos organo, kurio nariu renkamas, teisėmis, pareigomis ir atsakomybe;
11.2. išmanyti ir mokėti darbe taikyti Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius viešųjų įstaigų veiklą;
11.3. būti susipažinęs su viešosios įstaigos įstatais;
11.4. turėti aukštąjį išsilavinimą.
12. Įgaliotiniu, kandidatu negali būti:
12.1. asmuo, kurio teistumas neišnykęs;
12.2. asmuo, kuris yra viešosios įstaigos dalininkas;
12.3. asmuo, kuris per pastaruosius 5 metus atšauktas iš viešosios įstaigos organo dėl netinkamo pareigų vykdymo;
12.4. asmuo, kurio įgaliojimas atstovauti valstybei ar Savivaldybei per pastaruosius 5 metus panaikintas dėl netinkamo atstovavimo valstybei ar Savivaldybei.
13. Ketinamas skirti arba paskirtas įgaliotiniu kolegialaus viešosios įstaigos organo nariu asmuo privalo nedelsdamas pranešti Savivaldybės merui apie šių Taisyklių 12 punkte nurodytų aplinkybių buvimą ar atsiradimą.
14. Kiekvienas kandidatas į kolegialaus viešosios įstaigos organo narius privalo pranešti Tarybai, kur ir kokias pareigas jis eina, kaip jo kita veikla susijusi su viešąja įstaiga.
V. SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS
15. Taryba priima sprendimus kaip balsuoti viešosios įstaigos (kai Savivaldybė yra viešosios įstaigos dalininkas) dalininkų susirinkime darbotvarkės klausimais dėl:
15.1. viešosios įstaigos likvidavimo;
15.2. viešosios įstaigos likvidavimo atšaukimo, jeigu sprendimą likviduoti viešąją įstaigą buvo priėmęs visuotinis dalininkų susirinkimas;
15.3. viešosios įstaigos reorganizavimo;
15.4. viešosios įstaigos pertvarkymo;
15.5. viešosios įstaigos tapimo kitų juridinių asmenų steigėja ar dalyve;
15.6. viešosios įstaigos naujų dalininkų priėmimo;
15.7. kolegialių viešosios įstaigos organų sudarymo;
15.8. viešosios įstaigos vadovo skyrimo į pareigas ir atleidimo iš pareigų;
15.9. viešosios įstaigos veiklos strategijos tvirtinimo;
15.10. viešosios įstaigos valdymo struktūros ir pareigybių sąrašo sudarymo tvarkos aprašo tvirtinimo;
15.11. pareigybių, į kurias darbuotojai priimami konkurso būdu, sąrašo ir kvalifikacinių reikalavimų tvirtinimo;
15.12. konkurso pareigoms, į kurias darbuotojai priimami konkurso būdu, organizavimo taisyklių tvirtinimo.
15.13. viešosios įstaigos įstatų keitimo ir papildymo;
15.14. viešosios įstaigos vidaus kontrolės tvarkos;
15.15. viešosios įstaigos audito ir audito įmonės išrinkimo įstaigos finansinei atskaitomybei patikrinti ir audito paslaugų apmokėjimo sąlygų nustatymo;
15.16. viešosios įstaigos metinės finansinės atskaitomybės ir veiklos ataskaitų tvirtinimo;
15.17. viešosios įstaigos paslaugų, darbų, produkcijos kainų ir tarifų ar jų nustatymo taisyklių;
15.18. ieškinio teikimo teismui, prašant panaikinti viešosios įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo ir kitų viešosios įstaigos organų sprendimus, taip pat pripažinti negaliojančiais valdymo organų sudarytus sandorius, jeigu jie prieštarauja įstatymų normoms, viešosios įstaigos įstatams arba protingumo ar sąžiningumo principams;
15.19. ieškinio teikimo teismui, prašant uždrausti viešosios įstaigos valdymo organams ateityje sudaryti sandorius, prieštaraujančius viešosios įstaigos veiklos tikslams ar pažeidžiantiems viešosios įstaigos valdymo organų kompetenciją;
15.20. informacijos, kuri pateikiama visuomenei apie viešosios įstaigos veiklą;
15.21. viešosios įstaigos administracijos vadovo pareiginių nuostatų tvirtinimo, išskyrus atvejus, kai pagal viešosios įstaigos įstatus juos tvirtina ne visuotinis dalininkų susirinkimas;
15.22. Viešųjų įstaigų įstatymo ir viešosios įstaigos įstatų visuotinio dalininkų susirinkimo kompetencijai priskirtų klausimų;
16. Įgaliotinis savarankiškai priima sprendimus dėl balsavimo procedūriniais klausimais.
VI. BALSAVIMO VISUOTINIAME DALININKŲ SUSIRINKIME PRINCIPAS
17. Viešosios įstaigos įstatuose numatomas balsavimo visuotiniame dalininkų susirinkime principas - kiekvienas įstaigos dalininkas turi vieną balsą. Taryba gali numatyti ir kitokį principą dėl konkrečios viešosios įstaigos.
VII. VISUOTINIO DALININKŲ SUSIRINKIMO SPRENDIMŲ PROJEKTŲ PATEIKIMO TVARKA
18. Viešosios įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimų projektai kartu su pranešimu apie visuotinio dalininkų susirinkimo sušaukimą pateikiami registruotu laišku arba asmeniškai Savivaldybės administracijos direktoriui. Už nurodytų dokumentų pateikimą atsakingas viešosios įstaigos vadovas.
VIII. ĮGALIOTINIO PAREIGOS, ATSAKOMYBĖ IR ATSISKAITYMO TVARKA
19. Įgaliotinis privalo:
19.1. vykdyti veiksmus, kuriuos atlikti jis yra įgaliotas;
19.2. per 5 darbo dienas informuoti Savivaldybės administracijos direktorių apie atliktus veiksmus, kuriuos įgaliojimas jam suteikia teisę atlikti, ir apie visuotinio dalininkų susirinkimo priimtus sprendimus.
20. Įgaliotinis Tarybos reikalavimu atsiskaito tarybos posėdyje už atstovavimą Savivaldybei viešosios įstaigos visuotiniame dalininkų susirinkime ar ne visuotinio dalininkų susirinkimo metu, taip pat privalo informuoti Tarybą apie, įgaliotinio nuomone, svarbius ir aktualius klausimus, susijusius su viešosios įstaigos veikla.
21. Įgaliotinis, atlikęs veiksmą, kurio atlikti nebuvo įgaliotas, ar veiksmą, kuris neatitinka įgaliojimo, ir tuo padaręs žalą Savivaldybei, atsako įstatymų nustatyta tvarka.
IX. KITOS NUOSTATOS
22. Į visuotinio dalininkų susirinkimo renkamą organą Savivaldybei privaloma iškelti tiek kandidatų, kad jų skaičiaus santykis su viešosios įstaigos organo narių skaičiumi būtų ne mažesnis už jos balsų dalį visuotiniame dalininkų susirinkime.
_____________________________