title

Klausimai-atsakymai
Kalusimai dėl namų renovacijos.
1, Teigiate, kad "Investicinių planų ir energetinio audito parengimo paslaugą perka Savivaldybė. Jeigu butų savininkai parengtiems investiciniams planams pritars, prasidės namų modernizavimas. Asmenys, turintys teisę į šildymo (karšto vandens) išlaidų kompensavimą, balsavimo metu nepritarę daugiabučio namo modernizavimui, tą teisę praras". Klausimas kuo remiantis, kur taip numatyta?
2. Teigiate, kad "Modernizavus namą asmenims, turintiems teisę į šildymo (karšto vandens) išlaidų kompensavimą, bus 100 proc. kompensuojamos mėnesinės įmokos už statybos darbus, pristačius atitinkamas pažymas. Norėčiau žinoti, kodėl tokios privilegijos, suprantu, kas neturi paveldėtojų, bet gi dauguma turi ir turtą paveldės100 kompensuotomis išlaidomis ir antra jeigu man po dviejų ar trijų metų priklausytų kompensacija, kas man kompensuos jau patirtas ar būsimas išlaidas.
Atsakymo laukiu iki 2014 06 16. Išanksto dėkoju. (0)
Spausdinti
2014-06-09

1. Praeitais metais pakeistas teisės aktas, reglamentuojantis kompensacijų už šildymą ir karštą vandenį skyrimą. Šių kompensacijų skyrimas su daugiabučio namo modernizavimo procesu susietas 2003 m. liepos 1 d. „Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo Nr. IX-1675“ 21 straipsnio 12 punkte. Šio įstatymo 21 str. 12 punkte išdėstyta:

"12. Jeigu bendrojo naudojimo objekto valdytojas arba savivaldybės programos įgyvendinimo administratorius savivaldybės administracijai pateikia dokumentus, patvirtinančius, kad daugiabučio namo buto savininkas, kuris turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją arba ją gauna, nedalyvavo susirinkime svarstant ir priimant sprendimą dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo ir atsisakė dalyvauti įgyvendinant šį projektą, ateinantį šildymo sezoną jo bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam daugiabučio namo buto savininkui skiriama kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis mažinama 50 procentų, nuo kito šildymo sezono būsto šildymo išlaidų kompensacija neskiriama, iki bus įgyvendintas daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas, bet ne ilgiau kaip 3 metų šildymo sezonus, įskaitant atvejį, kai dėl šių asmenų veiksmų (neveikimo) daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas nebuvo pradėtas įgyvendinti." Pakeitimas įsigaliojo 2013-06-01.

2. Šiuo metu nepasiturintiems daugiabučių namų butų savininkams kompensuojamos išlaidos šildymui ir karštam vandeniui. Kompensacijos mokamos kas mėnesį. Analogiškai, modernizavus namus, bus kas mėnesį kompensuojamos išlaidos, patirtos vykdant namo modernizavimo statybos darbus (kompensuoti šildymo išlaidų jau nereikės, nes jos bus nedidelės). Parama nepasiturinčiam gyventojui nepadidės, tik bus mokama kitoms išlaidoms padengti. Tuo pačiu, bus atnaujinti susidėvėję daugiabučiai namai: inžinerinės sistemos, fasadai, stogai ir t. t.
Namo modernizavimui reikalingą paskolą programos administratorius UAB „Molėtų švara“ iš specialaus fondo per banką paprastai ima 20 –ies metų laikotarpiui su fiksuotomis 3 proc. palūkanomis. Butui tenkanti paskolos dalis išdalijama 20-čiai metų, apskaičiuojant mėnesines įmokas. Kol butas priklauso nepasiturinčiam asmeniui, mėnesio įmokas programos administratoriui už jį moka valstybė (analogiškai kompensacijoms už šildymą ir karštą vandenį). Toks asmuo turi į UAB „Molėtų švara“ pristatyti specialias pažymas, kurias išduoda savivaldybės specialistas Laimontas Petkevičius (111 kab.). Darbingo amžiaus asmenys turi atnaujinti pažymas kas 3 mėnesius, pensijinio amžiaus butų savininkai – kas 6 mėn.
Jeigu buto savininkas pasikeičia, neišmokėta paskolos dalis pereina kitam savininkui. Jei naujasis savininkas yra remtinas asmuo, mėnesines įmokas už jį toliau moka valstybė. Jei naujasis savininkas nėra remtinas asmuo, jam buto išlaikymas per mėnesį kainuos tiek pat, kiek kainuoja nerenovuotame name. Dabartinės patiriamos išlaidos šildymui bus padalintos į dvi dalis: šildymui ir atliktiems modernizavimo darbams apmokėti.
Kadangi už modernizavimo darbus mažomis dalimis bus mokama labai ilgą laikotarpį, asmenys, įgiję teisę į kompensaciją po kelerių metų ar vėliau, galės kreiptis dėl mėnesinių įmokų kompensavimo.
Dirbantys butų savininkai, netekę darbo, taip pat gali kreiptis dėl mėnesinių įmokų kompensavimo, jei atitiks remtinų asmenų kriterijus.
Sužinoti, ar atitinka galinčių gauti kompensaciją asmenų kriterijus, kiekvienas gali tik kreipdamasis asmeniškai, savivaldybės 111 kab., Vilniaus. G. 44, Molėtai.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė L.Krivičienė

 
Atgal
Užduokite savo klausimą:
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
komentarų nėra