Molėtų rajono savivaldybės administracija skelbia 2020 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų atrankos konkursą.
Projektų paraiškas konkursui gali teikti Juridinių asmenų registre įregistruotos ir atitinkamose seniūnijose veikiančios bendruomeninės organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos kitos nevyriausybinės organizacijos.
Projektų paraiškos rengiamos vadovaujantis Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Molėtų rajono savivaldybėje aprašu (toliau – Aprašas).
Apraše numatyta, kad teritorijos, kurių gyventojų bendruomeninei veiklai stiprinti numatoma skirti finansavimą, yra rajono seniūnijos. Projekto paraiška turi būti rengiama veiklai įgyvendinti vienoje iš rajono seniūnijų, orientuota į tos teritorijos bendruomenių viešųjų poreikių tenkinimą, bendruomeninės veiklos stiprinimą. Teikiant projekto paraišką pareiškėjas turi nurodyti, kurioje rajono seniūnijoje bus vykdomas projektas.
Paraiška turi atitikti tos seniūnijos išplėstinės seniūnaičių sueigos patvirtintas prioritetines vykdytinas ir finansuotinas veiklas:
Alantos, Balninkų, Čiulėnų, Dubingių, Inturkės, Joniškio, Luokesos, Mindūnų, Videniškių seniūnijose - veikla, skirta narių (gyventojų) sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, organizuojant vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumą (renginių, stovyklų ir kitų prasmingo vaikų bei jaunimo laisvalaikio užimtumo veiklų organizavimas, skatinantis asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą), bendruomenės narių kultūrinei ir švietėjiškai veiklai skatinti (priemonių, skatinančių kūrybiškumą, saviraišką ir vietos gyventojų išprusimą, organizavimas, gyvenamosios vietos bendruomenei telkti ir jos tapatybei reikšmingų leidinių leidyba, kitos panašios veiklos), sporto ir sveikatinimo veiklai skatinti (sportuojančių gyvenamosios vietovės bendruomenės narių telkimas, sporto varžybų ir treniruočių organizavimas, sveikai gyvensenai propaguoti skirtų renginių, teminių užsiėmimų ir mokymų organizavimas), bendruomenių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, organizavimas (parkų, sporto ir poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių, kitų vietos bendruomenės teritorijoje esančių poilsio ir rekreacijos vietų tvarkymas ir atnaujinimas, viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams). Ilgalaikiam materialiajam turtui įsigyti gali būti skirta ne daugiau kaip 20 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.
Giedraičių, Suginčių seniūnijose:
1. socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams (gyventojams) ir (ar) jų grupėms (sukakusių senatvės pensijos amžių, nustatytą Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 21 straipsnio 1 dalyje, vienišų asmenų ir asmenų su negalia, kuriems reikalinga pagalba, lankymas, pagalbos nuo priklausomybių ar socialinių problemų kenčiantiems asmenims bei jų artimiesiems grupių organizavimas, renginių ir kitų priemonių, skatinančių socialinę atskirtį patiriančių asmenų ir grupių įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą, organizavimas);
2. veikla, skirta narių (gyventojų) sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, organizuojant vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumą (renginių, stovyklų ir kitų prasmingo vaikų bei jaunimo laisvalaikio užimtumo veiklų organizavimas, skatinantis asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą), bendruomenės narių kultūrinei ir švietėjiškai veiklai skatinti (priemonių, skatinančių kūrybiškumą, saviraišką ir vietos gyventojų išprusimą, organizavimas, gyvenamosios vietos bendruomenei telkti ir jos tapatybei reikšmingų leidinių leidyba, kitos panašios veiklos), sporto ir sveikatinimo veiklai skatinti (sportuojančių gyvenamosios vietovės bendruomenės narių telkimas, sporto varžybų ir treniruočių organizavimas, sveikai gyvensenai propaguoti skirtų renginių, teminių užsiėmimų ir mokymų organizavimas), bendruomenių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, organizavimas (parkų, sporto ir poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių, kitų vietos bendruomenės teritorijoje esančių poilsio ir rekreacijos vietų tvarkymas ir atnaujinimas, viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams). Ilgalaikiam materialiajam turtui įsigyti gali būti skirta ne daugiau kaip 20 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.
Seniūnijoms skirtos lėšos:
Alantos seniūnijai – 1541 euras;
Balninkų seniūnijai – 820 eurų;
Čiulėnų seniūnijai – 1287 eurai;
Dubingių seniūnijai – 790 eurų;
Giedraičių seniūnijai – 1798 eurai;
Inturkės seniūnijai – 1225 eurai;
Joniškio seniūnijai – 1076 eurai;
Luokesos seniūnijai – 1324 eurai;
Mindūnų seniūnijai – 505 eurai;
Suginčių seniūnijai – 1582 eurai;
Videniškių seniūnijai – 616 eurų.
Iš viso 12 564 eurai.
Projekto paraiška turi būti pateikiama el. paštu, pasirašyta pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens ir patvirtintu organizacijos antspaudu, jeigu pareiškėjas privalo jį turėti. Pareiškėjas konkursui gali pateikti tik vieną paraišką. Pareiškėjas, teikdamas paraišką, nurodo, kurias išplėstinės seniūnaičių sueigos patvirtintas prioritetines finansuotinas veiklas siekia įgyvendinti.
Pareiškėjas kartu su paraiška pateikia šių lietuvių kalba surašytų dokumentų kopijas:
1. pareiškėjo steigimo dokumento (pvz.: nuostatų, įstatų) (religinės bendruomenės ir bendrijos gali pateikti Kanonų teisės kodekso ištrauką, kurioje būtų nurodyta, kad jos gali verstis atitinkama veikla), jeigu šie dokumentai neprieinami Juridinių asmenų registre;
2. pareiškėjo vykdytos vienų pastarųjų kalendorinių metų veiklos ataskaitos, jeigu ši ataskaita nepateikta Juridinių asmenų registrui (jei juridinis asmuo veikia trupiau nei metus, pareiškėjas, teikdamas paraišką, prideda laisvos formos ataskaitą apie faktinę veiklą nuo įsteigimo datos);
3. asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, pasirašytos deklaracijos;
4. jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas, – dokumento, patvirtinančio asmens teisę veikti pareiškėjo vardu;
5. jeigu projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais), – bendradarbiavimo susitarimo / sutarties;
6. pagrindinio (-ių) Projekto vykdytojo (-ų) kvalifikaciją, patirtį ir gebėjimus įgyvendinti planuojamą projektą patvirtinančių dokumentų (pvz., gyvenimo aprašymo);
7. kitų dokumentų, kuriuos, pareiškėjo nuomone, tikslinga pateikti.
Dokumentus, nurodytus 1 ir 2 (jeigu dokumentai nepateikti Juridinių asmenų registrui), 3 punktuose, pateikti privaloma.
Projektų priėmimas vyksta nuo 2020 m. balandžio 8 d. iki gegužės 8 d.
Projekto paraiška ir pridedami dokumentai turi būti pateikti skenuoti el. paštu gintautas.matkevicius@moletai.lt .
Kilus klausimų, prašome kreiptis į atitinkamos seniūnijos seniūną arba į Molėtų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėją (tel. (8 383) 54732, el. paštas gintautas.matkevicius@moletai.lt.