title

Projekto pabaigą ženklina terasa su batutu miesto paplūdimyje

 

Miesto paplūdimyje įrengus terasą su įleidžiamu batutu, Molėtuose užbaigtas pusantrų metų trukęs tarptautinis projektas „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje /Learn Eko Travel, Nr. LLI-349". Terasą ant vandens ir batutą įrengė, aplink jį sumontavo minkštos dangos taką, 8 gultus, suoliukus ir supuokles su apsauginiu tinklu pastatė UAB  „Virgisa", terasos kaina - 24986,50 Eur.

Šio projekto metu taip pat buvo įsigyti trys neįgaliesiems pritaikyti paplūdimio vežimėliai, Inturkėje esantis paplūdimio namelis su sanitariniu mazgu bei neįgaliesiems pritaikytas pramoginis laivas.

  
  

Pagrindinio projekto vykdytojo - Preiļi savivaldybės (Latvija), Latvijos partnerių: Aglonas ir Riebiņu savivaldybių, Lietuvos partnerių - Panevėžio miesto savivaldybės administracijos, Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos bei Anykščių ir Molėtų rajonų savivaldybių administracijų atstovai dalyvavo bendruose susitikimuose Lietuvoje ir Latvijoje, planavo veiklas, kartu jas įgyvendino. Pagerinta poilsio infrastruktūra, įsigyta vandens įrangos, sukurti bendri eko turizmo paketai ir aplikacija apie vandens kokybę. Parengta eko turizmo strategija su rekomendacijomis kiekvienai iš projekte dalyvaujančių savivaldybių, surengti mokymai, du turizmo festivaliai, du konkursai ir tarptautinės nuotykių stovyklos mokiniams.

Nauji eko turizmo produktai ir paslaugos pagerino sąlygas vietos gyventojams ir svečiams, didina regionų patrauklumą ir leidžia  pritraukti daugiau lankytojų.

Projekto vertė Molėtų rajone 86485,91 €, iš jų ES fondų lėšos 73513,02 €, Molėtų savivaldybės lėšos 12972,88 €.

Bendra tarptautinio projekto vertė - 618 194.11€, ERDF (Europos regioninės plėtros fondas) finansavimas - 525 464.98 €. Išsami informacija apie projektą: www.latlit.eu , www.europa.eu .

Už šio straipsnio turinį atsako Molėtų rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.