title

Asociacija

Molėtų rajono bendruomenių centrų asociacija

Molėtų rajono bendruomenių centrų asociacija įregistruota 2004 m. birželio 9 d.
Kodas: 300032595
Sąskaita: LT 064010045500017353 AB bankas DNB, Kodas 40100 Molėtų skyrius
Vilniaus g. 44, 33140 Molėtai, tel. 8-383-54714
Asociacijos pirmininkas
Vaida Saugūnienė, tel. 868236768, el.paštas – vaidaps@gmail.com
 

Veikla

Kviečiame susitelkti ties rajono kultūros paveldu, kuris prasmingai papildytų besiplečiantį turizmą.

Ieškome partnerių, besidominčių pasaulio kultūros paveldu, kurie norėtų bendrauti ir bendradarbiauti.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems svarstant įstatus, planuojant veiklas.

Susitikimo akimirkos

Kalėdinė kulinarinė paroda - mugė

2013 metų gruodžio 19 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje įvyko kalėdinė kulinarinė paroda – mugė. Į mokyklą sugužėjo įvairių amatų ir kulinarijos meistrai iš rajono bendruomenių ir kitų Aukštaitijos krašto vietų. Mugės metu vyko gerumo akcija-loterija, kurios metu buvo surinkta virš 400 litų, šie pinigėliai skirti Kijėlių specialiojo ugdymo centrui.

Akys mugės metu raibo nuo įvairių mezginių, odos darbų, keramikos, bižuterijos. Tai- mūsų nuolatinių dalyvių – Molėtų neįgaliųjų integracijos ir užimtumo centro bei Molėtų žmonių su negalia sąjungos darbeliai, Jasiuliškio globos namų medeliai bei keramika. Žinoma žolininkė Regina Rabcevičienė, viliojo visus sveikuolių arbatyte ir skania duonyte.

Sunku buvo prasibrauti prie ekologiškų Liudos Pusvaškienės žolelių arbatų, gydančių gal nuo visų ligų, prie Vaidos Zlatkutės švarių, chemija neužterštų masažinių aliejų. Žmonės domėjosi natūraliais R. Kazlienės prieskoniais, muilais. Nuo stalų greitai išnyko įvairūs kepiniai, gardumynai, ūkininkų produktai. Manau daugelis per šventes gardžiuosis ūkininkų Masėnų kviečiais, M. ir B. Skebų obuoliukais ir kitomis daržovėmis, V. Šeikienės ekologiškų žolelių arbatomis ir medumi, N.Lasienės svogūnais bei kiaušiniais, Alantos agroserviso mėsos gaminiais, Alantos TVM medumi bei kepiniais, D.Staniūnienės ir N.Kučinskienės gardumynais, nuostabiais N.Leontjevos tortais.

Kalbant apie maistą ir įvairius gardumynus, noriu pabrėžti, kad šios mugės metu vyko ir Molėtų bendruomenių skaniausio patiekalo konkursas. Ypač gardus buvo Verbiškių BC varškės sūris su cinamonu bei varpelis iš meduolių, keptų pagal senolių receptą, Luokesos – saldžių kukurūzų tortas, Alantos- ‚kelmas“ iš šonkauliukų, Naujasodžio – naminė duona, Joniškio BC- sveikuoliški sausainukai. Bendruomenių patiekalus ragavo ir vertino kompetetinga komisija – geriausia prof. mokytoja D.Žygelienė ir prof. mokytoja G.Jakimonytė. Ačiū joms už įvertinimą ir gerus patarimus.

Gegužės 7 d. mokytoja metodininkė Dalia Žygelienė rajono kaimo bendruomenių atstovams vedė seminarą „Lietuvos kulinarijos paveldas, jo ypatumai ir galimybės“, kurio metu dalyviai buvo supažindinti su tautinio paveldo produktais ir patiekalais, jų sertifikavimo galimybėmis, lietuvių tradicinių maisto produktų gamybos ypatumais bei Aukštaičių tradiciniais valgiais. Seminaro dalyviai degustavo naminės duonos, kaimiškų mėsos gaminių bei proginio sūrio.

Vykdydami projektą “Krašto kulinarinio ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“, balandžio 19 – 20 d. Molėtų rajono bendruomenių centrų asociacijos nariai vyko į dviejų dienų mokomąjį vizitą po Joniškio ir Biržų rajonų bendruomenes. Vizito metu susipažinome su Joniškio ir Biržų rajonų VVG ir bendruomenių veikla, įgyvendinamais projektais bei šių kraštų kulinariniu paveldu. 

Apie Biržų krašto bendruomenes, jų džiaugsmus ir rūpesčius nuoširdžiai pasakojo Biržų rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė. Išvykos metu lankėmės Vabalninko, Gaižiūnų, Rinkuškių, Pačeriaukštės bendruomenėse. Biržų VVG pirmininkas Steponas Staškevičius supažindino su bendruomenių indėliu įgyvendinant VVG projektus. Joniškyje lankėmės Satkūnų bendruomenėje, kurioje matėme puikiai įkurtą sporto aikštyną, o Ziniūnų kaimo bendruomenėje kuriamą amatų centrą. Apie Joniškio VVG vykdomus projektus, jų įgyvendinimą ir perspektyvą pristatė Joniškio VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė. 

Šio vizito metu pasisėmėme patirties iš savo kolegų, užmezgėme naujus ryšius su bendruomenėmis bei išsivežėme kuo šilčiausius prisiminimus. 


Vilnos vėlimo seminaras

2011 m. gegužės 21 d. nuostabiame Alantos dvare prasidėjo projekto „Molėtų rajono kaimo bendruomenių veiklos aktyvinimas“ įgyvendinimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“ veiksmų programos sritį „Patirties žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros srityse ir kitos susijusios informacijos sklaida“.

Projekte suplanuota keturi seminarai ir du mokomieji vizitai. Pirmasis buvo Vilnos vėlimo seminaras, kurį vedė tekstilininkė Rasa Leonavičiūtė. Rajono kaimo bendruomenių moterys susipažino ir pačios išbandė du vilnos vėlimo būdus. Po kelių kūrybiškų darbo valandų jos jau grožėjosi puikiais pačių pasigamintais paveikslais ir segėmis.


Mokomasis vizitas į Šakius

Saulėtą rugsėjo mėnesio 16 dieną, bendruomenių asociacijos pirmininkės Vaidos Saugūnienės suorganizuoti, Molėtų rajono bendruomenių atstovai išvykome į Šakių rajoną. Nuvykę į rajono centrą, buvome maloniai priimti rajono savivaldybėje, kur susitikome su Šakių r. meru, vicemeru, rajono bendruomenių asociacijos pirmininke. Rajono meras pristatė savo Suvalkijos kraštą, padėkojo, kad atvykome ir pasidžiaugė, kad domimės bendruomenių veikla. Šakių bendruomenių asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė, pristačiusi savo rajono bendruomenių veiklą, domėjosi mūsų, Molėtų rajono bendruomenių veikla, kurią pristatė bendruomenių asociacijos pirmininkė Vaida Saugūnienė ir kiekvienos dalyvavusios bendruomenės atstovai. Gana įdomaus ir šilto priėmimo metu, dalyvaujant įvairiems Šakių r. savivaldybės atstovams, abiejų rajonų - Molėtų ir Šakių - bendruomenių asociacijų pirmininkės pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Po šios svarbios ceremonijos buvome pakviesti aplankyti gražias Suvalkijos vietoves, įžymesnius kultūros paveldo objektus, paviešėti keliose rajono bendruomenėse. Mokomojo vizito metu susipažinti su įvairiomis verslo galimybėmis kaime. Lydimi šeimininkų svečiavomės penkiose bendruomenėse, kur buvome labai šiltai ir svetingai priimti, supažindinti su tų bendruomenių veikla, ypatumais ir Suvalkijos kulinariniu paveldu. Grožėjomės Gelgaudiškio renovuojamu dvaru ir dvaro apylinkėmis, lankėmės Lukšių miestelio akmens ir metalo skulptūrų parke. Aplankėme Plokščių kaimą, kurio labai įdomi istorija, o pagrindinė gatvė yra upė, ir, norint parvykti į namus, reikia važiuoti upe į kalną. Visose aplankytose bendruomenėse patyrėme daug įspūdžių, dalinomės gerąja patirtimi, na, o grįžome į savo bendruomenes kupini gerų emocijų, naujų minčių, naujų užmojų bendruomenių veiklose.


 Mokomės rengti verslo planą

Spalio 18 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje vyko seminaras „Verslo plano rengimas ir administravimas“ pagal projektą „Molėtų rajono kaimo bendruomenių veiklos aktyvinimas“. Utenos kolegijos dėstytoja Gitana Valukonienė seminaro dalyviams pristatė verslo augimo ir plėtros svarbą kaimiškose gyvenvietėse. Seminaro metu dalyviai turėjo galimybę išbandyti komandinio darbo ypatumus, kuriant verslo planus. Pasiskirstę vaidmenimis bandė savo planus „įgyvendinti“. Deja, greitai suprato, kad tai nėra taip paprasta. Tikimės, kad seminaro dalyviai, pasisėmę teorinių žinių, grįžę į savo bendruomenes bandys kurti perspektyvinius verslo planus.


Dėmesys aplinkosaugai

Lapkričio 14 d. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre vyko aplinkosaugos seminaras pagal projektą „Molėtų rajono kaimo bendruomenių veiklos aktyvinimas“, kurį vedė lektorius Linas V. Medelis. Seminaro metu klausytojai susipažino su aplinkosaugos problemomis, sužinojo apie biotualetų kūrimą ir komposto panaudojimo galimybes kaimo gyvenvietėse.


Naudinga Lenkijos kolegų patirtis

Gruodžio 9-11 d. Molėtų rajono bendruomenių centrų delegacija buvo išvykusi pas kolegas į Lenkiją, Makovo miestą. Tai buvo paskutinis mokomasis vizitas pagal projektą „Molėtų rajono kaimo bendruomenių veiklos aktyvinimas“. Išvykos metu buvo siekiama kuo plačiau susipažinti su kaimyninės šalies ūkio ypatumais, ekologiškų produktų auginimo, perdirbimo ir realizavimo galimybėmis, nevyriausybinių organizacijų veikla, vietos valdžios ir gyventojų tarpusavio ryšiais bei pagalbos galimybėmis. Vizito metu mus visur lydėjo ir savo kraštą aprodė Makovo Gminos sekretorė Marija Kravčiuk. Susipažinome su pievagrybių auginimo verslu, įrengtomis naujomis žaidimų aikštelėmis. Vakare susitikome ir puikiai pabendravome su Makovo miesto vadovu Jeržy Stankievičiu bei vietinėmis „gaspadinių“ bendruomenės narias. Po vizito išsivežėme malonius prisiminimus apie verslo plėtros galimybes bei šiltą, draugišką, betarpišką bendravimą.



Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Visi renginiai