title

Virtualioje konferencijoje daugiau ne 20 ekspertų diskutavo apie Dubingių ateitį

Diskusijoje, į kurią savivaldybė pakvietė per dvidešimt įvairių sričių ekspertų - istorikų, verslininkų, aplinkosaugininkų, turizmo, kultūros ir gamtos paveldo žinovų, architektų ir politikų, vietos bendruomenės atstovų, kalbėta, kaip jie mato ir vertina Dubingių perspektyvas. Tokia diskusija - vienas iš pasiruošimo žingsnių būsimai Dubingių plėtros galimybių studijai, kurią ėmėsi parengti savivaldybė. Plačiąja prasme sutariama, kad Dubingių šerdis yra jų istorinis, kultūrinis paveldas, glaudžiai susijęs su didikų Radvilų gimine ir Barbora Radvilaite, čia esanti  piliavietė su rūmų fragmentų ekspozicija, saugomi paveldo objektai -  varpinė, karčiama, medinė mokykla. Ne mažiau svarbi ir čia esančio ilgiausio Lietuvos ežero gamtinė aplinka, kuria rūpinasi Asvejos regioninio parko direkcija. Tuo Dubingiai garsūs jau dabar ir vis labiau traukia turistų dėmesį. Kartu ne vienas pasisakęs dalyvis atkreipė dėmesį, kad didėjantį Dubingių populiarumą ir galimą turizmo bei jį lydinčių verslų plėtrą stabdo tinkamos infrastruktūros stoka. Reikia naujų arba atnaujintų pėsčiųjų takų ir maršrutų, automobilių stovėjimo aikštelių, maitinimo, nakvynės paslaugų, nuolat įveiklintos ir patrauklias paslaugas turistams siūlančios miestelio aplinkos, suvenyrų prekybos, kempingo, laivybai pritaikytų prieplaukų ir panašiai. Skambėjo siūlymai rengti tradicinius visai Lietuvai ir pasauliui įdomius renginius, atstatyti tarpukariu buvusią vadinamąją Prezidento A. Smetonos vilą ir Evangelikų reformatų bažnyčią. Diskutuota, koks galėtų būti savivaldybės, valstybės, Asvejos regioninio parko indėlis, kiek galėtų dalyvauti ir prisidėti verslininkai. Geras dvi valandas trukusios diskusijos idėjos užfiksuotos, jas įvertins ir panaudos Dubingių galimybių studijos rengėjai. Remiantis studija, toliau bus rengiami investiciniai projektai, ieškoma įvairių finansavimo šaltinių idėjoms įgyvendinti.

Taip pat prieita prie nuomonės, kad jau dabar, nelaukiant galimų Dubingių plėtros scenarijų, reikia pradėti mažesnius miestelio infrastruktūros tvarkymo darbus, kuriančius patogesnę aplinką turistams ir vietos žmonėms.

Virtualioje diskusijoje dalyvavo Molėtų meras Saulius Jauneika, menotyrininkė, rajono garbės pilietė Aurelija Rusteikienė, istorikė Vaida Navickaitė - Šakėnienė, Dubingių krašto genealogijos tyrinėtojas Arūnas Cijūnaitis, medicinos mokslų daktaras Albertas Ulys, Asvejos regioninio parko direktorė Adrija Gasiliauskienė, architektas Darius Visockis, prof. dr. Rimvydas Laužikas ir istorikė Anželika Laužikienė, istorikai mokslų daktarai prof. Aivas Ragauskas, Deimantas Karvelis,  Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, verslininkai Arūnas Ivanauskas, Ilma Žilienė, Lina Grybėnienė, Šarūnas Bruzgelevičius, sodybų „Dubinga" ir „Žalktynė šeimininkai Lina ir Saulius Vyšniauskai, Aidas ir Aldona Stražinskai, mero patarėjas Valentinas Stundys, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys,  rajono architektas Gediminas Putvinskas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Vakaris Atkočiūnas, Dubingių seniūnas Kęstutis Kaminskas, kultūrininkė Laima Morkūnienė, Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė.