title

B1_153 Dėl mokykloms perduotų autobusų naudojimo tvarkos

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMAS

DĖL MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS AUTOBUSŲ, PERDUOTŲ MOKYKLOMS, NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2012 m. rugsėjo 13 d. Nr. B1-153
Molėtai

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 2008, Nr. 113-4290) 6 straipsnio 7, 8 punktais ir 16 straipsnio 2 dalies 26 punktu,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Molėtų rajono savivaldybės autobusų, perduotų mokykloms, naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž i n t i netekusiais galios:

2.1. Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2009 m. rugsėjo 24 d. sprendimą Nr.B1-156 „Dėl Molėtų rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

2.2. Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2010 m. lapkričio 25 d. sprendimą Nr.B1-196 „Dėl Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2009 m. rugsėjo 24 d. sprendimo Nr.B1-156 „Dėl Molėtų rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr.13-308, 2000, Nr.85-2566) nustatyta tvarka.

Meras

Stasys Žvinys

PATVIRTINTA
Molėtų rajono savivaldybės tarybos
2012 m. rugsėjo 13 d. sprendimu Nr. B1-153

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS AUTOBUSŲ, PERDUOTŲ MOKYKLOMS, NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Molėtų rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokyklinių autobusų naudojimo, išlaidų finansavimo, nuomos ir apmokėjimo už nuomą tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos ir apibrėžimai:

2.1. autobusas – savivaldybei nuosavybės teise priklausantis ir mokyklai patikėjimo teise valdyti ir naudoti perduotas bei skiriamaisiais ženklais paženklintas autobusas, vežantis vaikus (mokinius) specialiaisiais maršrutais.

2.2. mokyklinis autobusas – geltonas skiriamaisiais ženklais paženklintas autobusas, kuriuo vežami vaikai (švietimo įstaigų mokiniai) specialiu maršrutu.

2.3. nuomotojas – Savivaldybės mokykla (švietimo įstaiga), turinti priskirtą autobusą ir suteikianti to autobuso nuomos paslaugą;

2.4. nuomininkas – fizinis ar juridinis asmuo, besinaudojantis nuomos paslauga;

2.5. saviraiškos renginiai – sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos, būrelių, studijų, klubų bei kiti neformalieji renginiai, skirti meniniams, kalbiniams, sportiniams, moksliniams, technologiniams, socialiniams, ekonominiams ir kitokiems mokinių gebėjimams ugdyti.

3. Autobusas įsigyjamas, parduodamas arba nurašomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu (Žin., 1998, Nr.54-1492; 2002, Nr.60-2412) ar kitais norminiais teisės aktais.

II. AUTOBUSŲ NAUDOJIMAS IR NUOMA

4. Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu patvirtina mokyklų turimos pateikti informacijos apie mokinių vežimo į mokyklas grafikus ir maršrutus formą, šios informacijos pateikimo datą, maršrutų keitimo, tikslinimo procedūras.

5. Mokyklos informaciją apie mokinių vežimo į mokyklas grafikus ir maršrutus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta forma Savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjui.

6. Už mokyklos informacijos pateikimą apie mokinių vežimo į mokyklą grafikus ir maršrutus atsakingas mokyklos direktorius.

7. Mokyklos direktorius yra atsakingas už teisingą mokinių vežimo į mokyklą grafikų ir maršrutų sudarymą ir patvirtinimą savo įstaigoje:

7.1. Pirmą kartą važiuojant maršrutu, t.y. nustatant mokinių vežimo į mokyklą važiuojamą maršrutą prasidėjus mokslo metams, taip pat tais atvejais, kai mokslo metų eigoje keičiami važiuojami maršrutai, turi būti atliekami kontroliniai važiavimai. Kontrolinis važiavimas atliekamas mokyklos direktoriaus įsakymu, kuriame turi būti pateikta informacija apie numatomą važiuoti maršrutą: maršruto pavadinimas ar numeris, autobuso sustojimo vietovių pavadinimai, kuriose įlaipinami ∕ išlaipinami mokiniai, mokinio pavardė, vardas, klasė, kurioje mokosi šis mokinys. Tuo atveju, kai vežamas mokinys mokosi kitoje mokykloje turi būti nurodytas mokyklos, kurioje mokosi šis mokinys, pavadinimas. Informacija apie tai, kad buvo atliktas kontrolinis važiavimas turi būti nurodyta ir autobuso kelionės lape.

7.2. Atlikus kontrolinius važiavimus, mokyklos direktoriaus įsakymais tvirtinami mokinių vežimo į mokyklą maršrutai: nurodomos sustojimo vietovės, atstumai tarp sustojimo vietovių išreikšti kilometrais ir laiku, reikalingu nuvažiuoti nurodytą atstumą, tikslus maršruto ilgis, t.y. tikslus atstumas nuo pradinio iki galutinio maršruto taško išreikštas kilometrais ir laiku, reikalingu nuvažiuoti tvirtinamą maršrutą, nurodomi mokiniai, kurie įlaipinami ∕išlaipinami tam tikroje sustojimo vietovėje. Tuo atveju, kai vežamas mokinys mokosi kitoje mokykloje turi būti nurodytas mokyklos, kurioje mokosi šis mokinys, pavadinimas.

7.3. Tais atvejais, kai yra galimybė vienu maršrutu pavežti kelių mokyklų mokinius, mokyklų, kurių mokiniai galėtų būti vežami kitos mokyklos autobusu, direktoriai turi pateikti mokyklos, kurios autobusu galėtų būti vežamas mokinys, direktoriui prašymą, kuriame nurodoma informacija apie mokinį (pavardė, vardas, klasė, gyvenamoji vieta, pageidaujama autobuso sustojimo vietovė, važiavimo laikas).

7.4. Tais atvejais, kai tvirtinamas maršrutas gali būti važiuojamas keliais variantais, t.y. į tam tikrą sustojimo vietovę galima nuvažiuoti ne vienu keliu, turi būti tvirtinami visi galimi važiuojamo maršruto variantai . Tvirtinami atlikus kontrolinius važiavimus.

7.5. Tvirtinami mokinių vežimo į mokyklą maršrutai turi būti grafiškai pavaizduoti žemėlapyje.

7.6. Informacija apie tai, kad mokyklinis autobusas dėl mokinio ligos, gamtos sąlygų, kelio remonto darbų nevyksta į mokinių vežimo į mokyklą maršrutą ar važiuoja nepilnu maršrutu turi būti pateikiama autobuso kelionės lape. Kelionės lape autobuso nevykimo į maršrutą, važiavimo nepilnu maršrutu priežastys turi būti nurodytos tiksliai, aiškiai, suprantamai.

7.7. Kelionės lapuose turi būti nurodyta tiksli informacija apie mokinių vežimo į mokyklą važiuojamą maršrutą, t.y. turi būti nurodomos visos važiuojamo maršruto sustojimo vietovės , nurodomas kilometražas tarp sustojimo vietovių ir suminis važiuoto maršruto kilometražas, informacija apie išvykimo į maršrutą ir grįžimo iš jo laiką , vykimo į maršrutą (važiavimo) tikslas ir kt. techniniai duomenys (automobilio markė ir valstybinis numeris, skaitiklio parodymai, informacija susijusi su degalų panaudojimu ir kt.). Kelionės lapą pasirašo autobuso vairuotojas, direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams arba kitas mokyklos direktoriaus paskirtas darbuotojas, atsakingas už informacijos pateikiamos autobusų kelionės lapuose kontrolę.

8. Autobusai naudojami:

8.1. savarankiškajai savivaldybės funkcijai – bendrojo ugdymo mokyklų mokinių (esant būtinybei - lydinčiųjų asmenų) ir priešmokyklinių grupių vaikų (toliau – mokiniai), gyvenančių kaimo gyvenamosiose vietovėse toliau kaip3 kilometrainuo mokyklos, neatlygintino pavėžėjimo į mokyklas ir į namus organizavimui įgyvendinti pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintus važiavimo grafikus ir maršrutus;

8.1.1. Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu maršrutu į mokyklą ir iš mokyklos pavežami ne tik tos mokyklos mokiniai, kuriai priskirtas autobusas, bet ir kitų mokyklų mokiniai, įrašyti į direktoriaus įsakymu patvirtintą važiuojančiųjų mokinių sąrašą;

8.2. vežti mokinius į paskirtus centrus laikyti brandos egzaminus, dalyvauti pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime;

8.3. vežti mokinius konsultacijoms į Pedagoginę psichologinę tarnybą;

8.4. vežti mokinius dalyvauti rajoniniuose, regioniniuose ir respublikiniuose mokinių saviraiškos renginiuose (konkursai, olimpiados, varžybos ir kt.);

8.5. vežti mokinius į pažintinės veiklos renginius;

8.6. vežti (išskyrus mokyklinius autobusus) mokytojus (pedagoginius darbuotojus) į kvalifikacijos tobulinimo renginius, vykstančius rajone ir respublikoje, kai nereikia vežti mokinių;

8.7. mokyklos nuostatuose numatytai veiklai vykdyti;

8.8. kitai mokyklos veiklai (išskyrus mokyklinius autobusus), kai autobusas nenaudojamas mokiniams pavežti.

9. Mokykliniai (išskyrus mokyklinius autobusus) autobusai gali būti nuomojami fiziniam ar juridiniam asmeniui, suderinus su autobuso nuomos paslaugą teikiančiu mokyklos vadovu, kai autobuso nereikia Aprašo 8 punkte nurodytoms funkcijoms vykdyti.

10. Mokinių grupės, mokytojai, švietimo įstaigos ir kitos Savivaldybės biudžetinės įstaigos, kurių savininkė yra Molėtų rajono savivaldybė, turi nuomos pirmenybę prieš kitus autobuso nuomininkus.

III. IŠLAIDŲ FINANSAVIMAS IR APMOKĖJIMAS UŽ NUOMĄ

11. Aprašo 8.1, 8.2, 8.7 ir 8.8 punktuose nurodytos autobuso naudojimo išlaidos finansuojamos iš mokyklai patvirtinto savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti biudžeto lėšų.

12. Aprašo 8.3 - 8.5 punktuose nurodytos autobuso naudojimo išlaidos finansuojamos iš mokyklai patvirtintų mokinio krepšelio lėšų.

13. Nuomojant autobusą laisvu nuo mokinių pavėžėjimo į mokyklą laiku ir mokinių atostogų metu, mokestis už autobuso nuomą paskaičiuojamas pagal Molėtų rajono savivaldybės tarybos patvirtintus savivaldybės biudžetinių įstaigų teikiamų atlygintinų paslaugų įkainius.

14. Mokėjimas už autobuso nuomos paslaugą vykdomas pavedimu.

15. Kelionės lapuose turi būti nurodyta tiksli informacija apie autobuso nuomos atveju važiuojamą maršrutą, t.y. detalus važiuojamas maršrutas, nurodant maršruto pradinį ir galutinį tašką ir tarpines stambesnes gyvenamąsias vietoves (miestus). Nurodomas kilometražas tarp šių miestų ir suminis važiuoto maršruto kilometražas, išvykimo į maršrutą ir grįžimo iš jo laikas, vykimo į maršrutą (važiavimo) tikslas ir kt. techniniai duomenys. Kelionės lapą pasirašo autobuso vairuotojas, asmuo, atsakingas už kelionės organizavimą, direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams arba kitas mokyklos direktoriaus paskirtas darbuotojas, atsakingas už informacijos pateikiamos autobusų kelionės lapuose kontrolę.

16. Asmuo, norintis pasinaudoti autobusu, pateikia mokyklos direktoriui prašymą, kuriame nurodo asmenis, atsakingus už kelionę, vykstančių asmenų skaičių, išvykimo laiką ir vietą, pageidaujamą kelionės maršrutą ir tikslą. Mokyklos direktorius autobuso skyrimą įformina įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas asmuo, atsakingas už kelionės organizavimą, keleivių skaičius, išvykimo tikslas, laikas, kelionės maršrutas (maršruto pradžia ir pabaiga – nuomotojo mokykla).

17. Visos lėšos, gautos už autobuso nuomą, apskaitomos kaip mokyklos gaunamos pajamos už teikiamas paslaugas.

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

18. Už autobuso saugojimą, eksploatavimo kontrolę bei naudojimą atsakingas mokyklos direktorius.

19. Mokyklos direktorius turi paskirti darbuotoją (-us), atsakingą (-us) už Autobuso naudojimo tvarkos aprašo nuostatų įgyvendinimą ir tinkamą vykdymą.

20. Aprašas skelbiamas Molėtų rajono savivaldybės tinklalapyje ir vietinėje spaudoje.

21. Aprašas gali būti keičiamas ir papildomas, pasikeitus teisės aktų reikalavimams, susiformavus poreikiui tikslinti tam tikras šio Aprašo nuostatas.



Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra