title

11 Dėl Tarybos reglamento papildymo

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMO PROJEKTAS

DĖL MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PAPILDYMO
2013 m. lapkričio d. Nr.
Molėtai

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049, 2008, Nr. 113-4290, 2012, Nr. 136-6958) 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi bei atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje tarnybos2013 m. spalio 15 d. reikalavimą Nr. 10-127(1.14.) „Dėl Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 3, 6, 13, 16, 20, 33, 35, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 45, 46 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 11, 13 straipsnių nuostatų įgyvendinimo“,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a papildyti Molėtų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Molėtų rajono savivaldybės tarybos2011 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. B1-152, XVIII, XIX ir XX skyriais ir juos išdėstyti taip:

„XVIII. APKLAUSOS PASKELBIMO INICIATYVOS TEISĖS ĮGYVENDINIMAS IR APKLAUSOS REZULTATŲ SVARSTYMAS

243. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina:

243.1. Molėtų rajono savivaldybės gyventojai Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka;

243.2. Savivaldybės Taryba ne mažiau kaip ¼ Tarybos narių grupės reikalavimu šio reglamento nustatyta tvarka;

243.3. Seniūnai šio reglamento nustatyta tvarka.

244. Tarybos nariai, norintys inicijuoti apklausos paskelbimą, raštiškai kreipiasi į savivaldybės merą. Kreipimesi nurodomas konkrečiai ir aiškiai suformuluotas galutinis apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, teritorija, data, vieta, apklausos komisijos sudėtis. Kreipimąsi pasirašo visi inicijuojantys apklausą Tarybos nariai. Prie kreipimosi pridedamas savivaldybės Tarybos sprendimo projektas su aiškinamuoju raštu dėl apklausos paskelbimo motyvų, tikslingumo, lėšų poreikio dydžio. Meras klausimą dėl apklausos paskelbimo įtraukia į artimiausio savivaldybės Tarybos posėdžio darbotvarkę.

245. Seniūnas, norintis inicijuoti apklausos paskelbimą, raštiškai kreipiasi į savivaldybės merą. Kreipimesi nurodomas konkrečiai ir aiškiai suformuluotas galutinis apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, teritorija, data, vieta, apklausos komisijos sudėtis. Prie kreipimosi pridedamas savivaldybės Tarybos sprendimo projektas su aiškinamuoju raštu dėl apklausos paskelbimo motyvų, tikslingumo, lėšų poreikio dydžio ir seniūnaičių sueigos, kurioje pritarta apklausos iniciatyvai, protokolas. Meras klausimą dėl apklausos paskelbimo įtraukia į artimiausio savivaldybės Tarybos posėdžio darbotvarkę. Taryba gali nepriimti sprendimo dėl seniūno inicijuojamos apklausos paskelbimo.

246. Apklausos organizavimo tvarką Taryba nustato atskiru sprendimu.

247. Apklausos rezultatai svarstomi, priimant sprendimą dėl apklausai teikto (-ų) klausimo (-ų). Apibendrinti apklausos rezultatai pateikiami kiekvienam Tarybos nariui kartu su sprendimo projektu.

XIX. PASIŪLYMŲ NUSTATYTI AR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

248. Iniciatyvos teisę šiame Reglamento skyriuje nustatyta tvarka teikti pasiūlymą (-us) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių gyventojai ir jose veikiantys juridiniai asmenys. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir Savivaldybės institucijos.

249. Gyventojų iniciatyvos teisę teikti 248 punkte nurodytus pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti Tarybą. Gyventojai argumentuotus pasiūlymus teikia Molėtų rajono savivaldybės administracijai, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų (kurių tikrumas patvirtintas seniūno). Gyventojai, pritariantys pasiūlymams, pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą ir pasirašyti. Seniūnas kiekviename parašų rinkimo lape turi patvirtinti, kad pasirašę gyventojai gyvena toje gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, ir kad jie turi teisę rinkti Molėtų rajono savivaldybės tarybą.

250. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui teikdamas analogiško pobūdžio siūlymus ir kreipimusis, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais Molėtų rajono savivaldybės administracijai pateikia savo įregistravimo pažymėjimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje. Taip pat pateikiamas dokumentas dėl juridinio asmens vadovo skyrimo, o jei pasiūlymus pasirašo įgaliotas asmuo – ir įgaliojimas pasirašyti pasiūlymus.

251. Administracijos direktorius iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus įgyvendina tokia tvarka:

251.1. pagrįstai manydamas, kad yra tikslinga teikti pasiūlymus, savo įsakymu sudaro darbo grupę iš Administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo darbo grupės sudarymo dienos pateikia Administracijos direktoriui rašytinį įvertinimą, ar pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir galimybes įgyvendinti šiuos pasiūlymus;

251.2. gavęs 251.1 punkte nurodytos darbo grupės rašytinį įvertinimą, kad pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir kad yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus, Administracijos direktorius organizuoja Tarybos sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto dėl pritarimo pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms parengimą ir pateikimą Tarybai.

252. Taryba pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimu, pateikus Tarybai argumentuotus pasiūlymus, kuriuose išdėstoma problemos esmė, pagrindžiama, kodėl pasiūlymai yra aktualūs ir reikalingi.

253. Reglamento 249, 250 ir 252 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymus preliminariai nagrinėja Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė iš Administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, vadovaudamasi 251.1 punkte nustatytais reikalavimais. Jei nustatomi trūkumai, Administracijos direktorius raštu paprašo pasiūlymus pateikusių subjektų per 5 kalendorines dienas pataisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymai paliekami nenagrinėti.

254. Tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo 249, 250 ir 252 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms ir jo aiškinamasis raštas rengiami 251.2 punkte nustatyta tvarka.

255. Įsigaliojus Tarybos sprendimui dėl pritarimo pasiūlymams ir sprendimui dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo, Administracijos direktorius organizuoja vietos gyventojų apklausą pagal Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės1996 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 651 (Žin., 1996, Nr. 54-1277; 2000, Nr. 57-1688; 2006, Nr. 9-333), bei vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo, patvirtinto atskiru Tarybos sprendimu, nustatytą tvarką.

XX. PETICIJOS

256. Peticijos teisė įgyvendinama ir peticijos nagrinėjamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos peticijų įstatymu ir kitais teisės aktais. Peticijas, pateiktas Molėtų rajono savivaldybės institucijoms, nagrinėja Molėtų rajono savivaldybės peticijų komisija, sudaryta Tarybos sprendimu.

257. Molėtų rajono savivaldybės peticijų komisija apie peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką paskelbia vietos spaudoje, savivaldybės interneto tinklapyje, o atsižvelgdama į peticijos aktualumą atskiroms visuomenės dalims gali apie peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką papildomai skelbti ir kitais būdais.

258. Molėtų rajono savivaldybės peticijų komisija, išnagrinėjusi peticiją, raštu artimiausiam Tarybos posėdžiui teikia Tarybai išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ar siūlymų tenkinimo.“

Meras Stasys Žvinys

Parengė Teisės skyraiaus vedėjas Remigijus Tamošiūnas

Pastabas ir pasiūlymus teikti el. p. r.tamosiunas@moletai.lt  iki 2013-11-27

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

Dėl Molėtų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento papildymo

1. Parengto tarybos sprendimo projekto tikslai ir uždaviniai: Molėtų rajono savivaldybė gavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje tarnybos 2013 m. spalio 15 d. reikalavimą Nr. 10-127(1.14.) „Dėl Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 3,6, 13, 16, 20, 33, 35, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 45, 46 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 11, 13 straipsnių nuostatų įgyvendinimo“, kuriame reikalaujama papildyti Molėtų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą nuostatomis dėl seniūno apklausos iniciatyvos teisės įgyvendinimą bei kitomis vietos gyventojų apklausą reglamentuojančiomis nuostatomis. Taip pat reglamentas papildomas nauju skyriumi dėl peticijų.

2. Šiuo metu esantis teisinis reglamentavimas: sprendimas priimamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi.

3. Galimos teigiamos ir neigiamos pasekmės priėmus siūlomą tarybos sprendimo projektą: neigiamų pasekmių nenumatoma. Teigiamos pasekmės yra vietos gyventojų apklausos organizavimo reglamentavimas, bei peticijų teisės įgyvendinimas.

4. Priemonės sprendimui įgyvendinti: nėra.

5. Lėšų poreikis ir jų šaltiniai (prireikus skaičiavimai ir išlaidų sąmatos): lėšų poreikio nėra.

6. Vykdytojai, įvykdymo terminai: nėra.



Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra