title

20 Dėl vaikų socializacijos programų

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMO PROJEKTAS

DĖL MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ SOCIALIZACIJOS PROGRAMŲ VAIKŲ VASAROS POILSIUI ORGANIZUOTI KONKURSO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

2012 m. kovo 29 d. Nr.
Molėtai

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 4 dalimi ir Vaikų ir jaunimo socializacijos programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2010 m. spalio 11 d. įsakymu Nr. V-1715 (Žin., 2010, Nr. 123-6311), priedo 2.3 punktu,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a patvirtinti Molėtų rajono savivaldybės vaikų socializacijos programų vaikų vasaros poilsiui organizuoti konkurso tvarkos aprašą (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Meras Stasys Žvinys

Parengė Kultūros ir švietimo skyriaus vyriausias specialistas Arvydas Jurkšaitis

Pastabas ir pasiūlymus teikti el.p. a.jurksaitis@moletai.lt  iki 2012-03-28.

PATVIRTINTA
Molėtų savivaldybės tarybos 2012 m. kovo d. sprendimu Nr. B1-

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ SOCIALIZACIJOS PROGRAMŲ VAIKŲ VASAROS POILSIUI ORGANIZUOTI KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Molėtų rajono savivaldybės vaikų socializacijos programų vaikų vasaros poilsiui organizuoti konkurso organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato vaikų socializacijos programų vaikų vasaros poilsiui organizuoti (toliau – Programos) konkurso organizavimo, laimėjusių Programų finansavimo, įgyvendinimo, atsiskaitymo už gautų lėšų panaudojimą bei veiklos ir finansinės kontrolės tvarką.

2. Programos remiamos konkurso būdu.

3. Konkurso tikslas – plėtoti vaikų ir jaunimo, besimokančių pagal bendrojo lavinimo programas, socializacijos galimybes per mokinių vasaros atostogas.

4. Konkurso uždaviniai:

4.1. didinti neformaliojo vaikų švietimo, socioedukacinių veiklų prieinamumą, sudaryti socialiai prasmingos ir atsakingos saviraiškos galimybes;

4.2. sudaryti sąlygas turiningai edukacinei veiklai vaikų vasaros poilsio metu.

5. Programos vykdomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, nustatančiais su vaikų ugdymu, sveikata, saugumu ir higiena bei savivaldybės skirtų lėšų panaudojimu susijusias normas, ir šiuo tvarkos aprašu. Programas vykdančių įstaigų ir organizacijų veiklą koordinuoja Molėtų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyrius.

II. PROGRAMŲ KONKURSO ORGANIZAVIMAS

6. Molėtų rajono savivaldybės vaikų socializacijos programų vaikų vasaros poilsiui organizuoti konkursą organizuoja Savivaldybės administracija. Informacija apie konkursą skelbiama Molėtų rajono savivaldybės administracijos interneto svetainėje www.moletai.lt. Programų paraiškas rengėjai teikia Savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui iki konkurso sąlygose nustatytos datos.

7. Programos sudaro galimybę veikloje dalyvauti Molėtų rajono savivaldybės vaikams ir jaunimui. Išimtiniais atvejais (atsižvelgus į Programos specifiką) gali būti skirtos sutelkti į bendrą veiklą vaikus ir jaunimą iš kelių (bet ne daugiau kaip 3) savivaldybių.

8. Programų teikėjai ir vykdytojai gali būti Molėtų rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto įstaigos, asociacijos, kiti juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) įteisinta švietimo veikla.

9. Vienas Programos teikėjas kiekvienai grupei gali pateikti tik vieną paraišką.

10. Programų konkursui pateikiama:

10.1. užpildyta paraiškos forma (1 priedas);

10.2. Programos teikėjo registravimo Juridinių asmenų registre pažymėjimo kopija ir įstatų (nuostatų) kopija;

10.3. preliminarus vaikų sąrašas: nurodyti vardą, pavardę, amžių, klasę/grupę, mokyklą, bendrojo lavinimo mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos pastabose pažymi gaunančius nemokamą maitinimą.

11. Paraiška teikiama susegta, 1 egzempliorius. Kiekvienas paraiškos ir papildomos medžiagos puslapis turi būti sunumeruotas; ant kopijų turi būti kopijų tikrumo žyma.

12. Konkursui pasibaigus, Programos negrąžinamos ir saugomos vienerius metus.

13. Programoms įvertinti sudaroma nepriklausomų recenzentų grupė.

14. Programų recenzentais gali būti skiriami asmenys, turintys aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą, turintys darbo patirtį projektų vertinimo srityje, pasižymintys tam tikromis asmeninėmis savybėmis – principingumu, geranoriškumu, nešališkumu, gebėjimu objektyviai vertinti. Recenzentų grupės sudėtį (ne mažiau kaip iš 3 asmenų) Kultūros ir švietimo skyriaus teikimu tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

15. Savivaldybės administracijos specialistas, atsakingas už konkurso organizavimą savivaldybėje, teikia registruotas Programas recenzentų grupei, vykdo Programų vertinimo priežiūrą ir pateikia įvertintas Programas Molėtų rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijai (toliau – Gerovės komisija).

16. Gerovės komisija nagrinėja konkursui pateiktų Programų vertinimus, priima galutinį sprendimą dėl atrinktų finansavimui Programų ir teikia siūlymus Savivaldybės administracijos direktoriui dėl jų tvirtinimo ir finansavimo paskirstymo. Argumentuotu sprendimu Gerovės komisija gali neatsižvelgti į recenzentų grupės pateiktas rekomendacijas.

III. PROGRAMŲ RECENZAVIMAS

17. Kiekviena Programa vertinama ne mažiau kaip trijų recenzentų pagal nustatytą formą (2 priedas) ir vertinimo kriterijus.

18. Programų vertinimo kriterijai:

18.1. atitiktis konkurso reikalavimams (nurodytiems Aprašo 7, 9–11, 26–28 punktuose);

18.2. atitikimas projektinės paraiškos bendriesiems reikalavimams:

18.2.1. programos pagrindimas;

18.2.2. tikslų aiškumas, realumas;

18.2.3. uždavinių konkretumas ir sąsaja su tikslu;

18.2.4. metodų tinkamumas ir veiksmingumas;

18.2.5. siektinų rezultatų konkretumas, sąsaja su numatytomis veiklomis, atitikimas tikslams;

18.2.6. sėkmės kriterijų ir jų (į)vertinimo būdų numatymas;

18.2.7 veiklų realumas, konkretumas ir nuoseklumas, atitikimas laukiamiems rezultatams;

18.2.8. patirties sklaidos / informacijos viešinimo numatymas;

18.3. idėjos aktualumas / naujumas / patrauklumas; projekto naudingumas;

18.4. numatyti tinkami, aktyvūs, netradiciniai veiklos metodai ir priemonės, nukreiptos į dalyvių praktinių gebėjimų atskleidimą ar panaudojamą, iniciatyvumo, aktyvumo, kūrybiškumo skatinimą;

18.5. įgyvendinimo aplinkos tinkamumas;

18.6. sąmatos pagrindimas ir tikslingumas, atitikimas programoje numatytų priemonių įgyvendinimui.

19. Pirmenybė teikiama Programoms:

19.1. orientuotoms į smurto ir patyčių prevenciją;

19.2. skirtoms pilietinio aktyvumo skatinimui ir žmogiškųjų vertybių ugdymui;

19.3. numatančioms užimti vaikus iš kelių institucijų;

19.4. tęstinėms;

19.5. turinčioms kitų finansavimo šaltinių;

19.6. kiti privalumai, nusakantys Programos išskirtinumą.

20. Finansavimui rekomenduojamos Programos, atitinkančios visus 19.1–19.6 punktuose nurodytus kriterijus bei daugiausiai prioritetų.

21. Paraiška nevertinama šiais atvejais:

21.1. jei Programos teikėjas neatitinka konkurso reikalavimų, nurodytų Aprašo 8 punkte;

21.2. paraiška neatitinka konkurso reikalavimų, nurodytų Aprašo 7, 9–11, 26–28 punktuose;

21.3. jei praėjusiais metais teikėjas laiku neatsiskaitė už Programai skirtų lėšų panaudojimą ir Programos veiklą (vėlavo);

21.4. jei buvo nutrauktas ankstesnės Programos finansavimas;

21.5. jei praėjusiais metais iš Programos įgyvendinimo priežiūrą atlikusių asmenų ar kitų kontroliuojančių institucijų buvo gauta motyvuotų neigiamų atsiliepimų apie Programos vykdymą.

IV. PROGRAMŲ FINANSAVIMAS

22. Programos finansuojamos Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu (Gerovės komisijos teikimu) iš savivaldybės biudžeto.

23. Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius sudaro sutartis (3 priedas) su Programų vykdytojais ir pavedimu perveda jiems lėšas.

24. Programos vykdytojas prie sutarties prideda sąmatas, parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu patvirtintomis formomis, patikslintą programos veiklos planą, ir institucijos vadovo patvirtintą Programos dalyvių sąrašą, nurodant vaiko vardą, pavardę, amžių, klasę/grupę, pastabas (vaikas lanko šią ar/ir kitas įstaigas / yra šios ir/ar kitų organizacijos narys / atvykęs iš kitos savivaldybės; jei yra socialiai remtinų ir/ar nepasiturinčių šeimų vaikų. Jeigu Programa skirta visos savivaldybės (ar kelių institucijų) vaikams, šis sąrašas pateikiamas suformavus Programos dalyvių grupę, bet ne vėliau, kaip po 3 dienų po Programos vykdymo pradžios.

25. Lėšos skiriamos kiekvienam ketvirčiui pagal patvirtintą sąmatą, kuri yra neatskiriama sutarties dalis.

26. Lėšos turi būti naudojamos tik pagal sąmatą sutartyje nurodytai veiklai vykdyti. Vykdant Programas sąmatose galima numatyti išlaidas darbo užmokesčiui, prekėms ir paslaugoms, tiesiogiai susijusioms su Programos įgyvendinimu, edukacinei veiklai, nakvynės ir ūkinėms išlaidoms, sumokėti už vadovų darbą. Atsižvelgiant į gautų lėšų sumą, atitinkamai mažinamas dalyvio mokestis (jei buvo numatytas) ar vaiko kelialapio kaina.

27. Programų lėšos negali būti skiriamos pastatų rekonstrukcijai, statybai, patalpų eksploatacijai, remontui, patalpų ir įrangos nuomai ar išperkamajai nuomai (išskyrus trumpalaikę įrangos nuomą renginio metu) bei išlaikymui, įsiskolinimams dengti ar investiciniams projektams finansuoti, taip pat baldams, transporto priemonėms, kompiuterinei, medicininei įrangai ir kitam inventoriui, kuris nenusidėvi per vienerius metus, o jo vieneto vertė yra didesnė kaip 1000 Lt, įsigyti bei Programos parengimo išlaidoms.

28. Programos dalyvių kelionės, draudimo išlaidos vykstant iš/į Lietuvos Respubliką negali sudaryti daugiau kaip 20 proc. visų išlaidų. Vienos dienos lėšų suma vaikui neturi viršyti 0,5 MGL.

29. Programos vadovas ir vykdytojai bei Programą vykdančios institucijos vadovas teisės aktų nustatyta tvarka turi užtikrinti tinkamą Programai skirtų lėšų panaudojimą. Už skirtų tikslinių lėšų naudojimą ne pagal paskirtį Programos vadovas ir vykdytojai bei Projektą vykdančios institucijos vadovas atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

30. Skirtos Programai lėšos laikomos atskiroje banko sąskaitoje ir apskaitomos kaip biudžeto lėšos (jei Vykdytojas – nebiudžetinė įstaiga) arba kaip pavedimų lėšos (jei Vykdytojas – biudžetinė įstaiga).

V. PROGRAMŲ VYKDYMO ORGANIZAVIMAS

31. Vasaros stovykla turi atitikti Lietuvos higienos normą HN 79:2010 „Vaikų poilsio stovykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintą Sveikatos apsaugos ministro 2010 m. rugsėjo 7 d. įsakymu Nr. V-765 (Žin., 2010, Nr. 108-5567).

32. Savivaldybėje numatomų organizuoti vaikų vasaros poilsio stovyklų tipai:

32.1. Dieninė stovykla – stovykla, turinti vaikų poilsiui ir maitinimui pritaikytas patalpas. Stovykla skirta vaikų poilsiui, kryptingam užimtumui, neformaliajam švietimui ir sveikatos stiprinimui dienos metu.

32.2. Turistinė/išvažiuojamoji stovykla – rekreacinėse teritorijose veikianti stovykla, kuri organizuoja trumpalaikį vaikų poilsį, kryptingą užimtumą, stiprina vaikų sveikatą. Stovyklaviečių vietos gali būti keičiamos.

33. Stovyklos gali būti įvairių krypčių: bendro pobūdžio, kūrybinės, meninės, kraštotyrinės, gamtotyrinės, ekologinės, sportinės, turistinės, mokslinės, istorinės, kalbų mokymo, konfesinės, sukarintos, mišrios (pvz., kūrybinės-meninės, kraštotyrinės-istorinės ir pan.) ir kitos (pagal poreikį).

34. Programos vaikų vasaros poilsiui organizuoti gali būti vykdomos savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose, neformaliojo vaikų švietimo, kitose institucijose, kurių patalpos ir aplinka pritaikyta tokiai veiklai; stovyklavietėse, kurios yra įrengtos poilsiui su nakvyne skirtoje teritorijoje (sudarytos sąlygos palapinėms, laikiniems ar mobiliems nameliams statyti, higienos poreikiams tenkinti, laužui kurti, atliekoms sudėti).

35. Vasaros stovyklos (pamainos) trukmė – nuo 5 iki 18 kalendorinių dienų.

36. Programos vadovas ir vykdytojai skiriami institucijos, vykdančios Programą, vadovo įsakymu.

37. Programos vadovas ir/ar vykdytojas(-ai) privalo turėti pedagogo kvalifikaciją, kaip tai nustatyta Kvalifikacinių reikalavimų mokytojams, dirbantiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, neformaliojo vaikų švietimo, pradinio, pagrindinio, vidurinio, specialiojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, apraše, patvirtintame Švietimo ir mokslo ministro 2005 m. kovo 29 d. įsakymu Nr. ISAK-506 (Žin., 2005, Nr. 43-1395).

38. Programas vykdantys asmenys privalo turėti vardinius Programose dalyvaujančių vaikų sąrašus.

VI. ATSISKAITYMAS UŽ GAUTŲ LĖŠŲ PANAUDOJIMĄ, ATSAKOMYBĖ IR PROGRAMŲ PRIEŽIŪRA

39. Programų vykdytojai iki kiekvieno einamojo ketvirčio pabaigos, bet ne vėliau kaip iki to ketvirčio paskutinės darbo dienos Molėtų rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu.

40. Pasibaigus Programai, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugsėjo mėn. paskutinės darbo dienos, vykdytojai Molėtų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui pateikia Programos veiklos ataskaitą (pagal 4 priedą) ir lėšų panaudojimo ataskaitą (5 priedas).

41. Programų vykdytojai grąžina savivaldybei Programai skirtas ir nepanaudotas lėšas iki einamųjų metų spalio 10 dienos.

42. Programų vykdytojams skirtas lėšas naudojant ne pagal paskirtį, Gerovės komisija gali koreguoti Programoms skiriamų lėšų sumą arba siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui priimti sprendimą dėl sutarties su Programų vykdytojais nutraukimo ir pareikalauti nedelsiant grąžinti pervestas lėšas.

43. Programoms skirtos lėšos toliau nepervedamos tiems Programų vykdytojams, kurie 39 punkte nustatytu laiku neatsiskaito už panaudotas lėšas; šioms Programos skirtos lėšos perskirstomos kitų Programų vykdytojams.

44. Programų vykdytojai įstatymų nustatyta tvarka atsako už Programose dalyvaujančių vaikų saugumą, sveikatos priežiūrą, higienos sąlygas ir veiklos organizavimo kokybę bei skirtų lėšų tinkamą naudojimą.

45. Programų vykdymo finansinę priežiūrą vykdo Molėtų rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius.

46. Programų įgyvendinimo priežiūrą vykdo Molėtų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyrius, Gerovės komisija.

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

DĖL MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ SOCIALIZACIJOS PROGRAMŲ VAIKŲ VASAROS POILSIUI ORGANIZUOTI KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO

 

 

1. Parengto tarybos sprendimo projekto tikslai ir uždaviniai:

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras 2010 m. spalio 11 d. įsakymu Nr. V-1715 (Žin., 2010, Nr. 123-6311) patvirtino Vaikų ir jaunimo socializacijos programą. Patvirtintos programos viena iš priemonių numatyta organizuoti vaikų socializacijos projektų konkursus vaikų vasaros poilsiui finansuoti. Šios priemonės vykdytojais nurodyti Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos jaunimo turizmo centras ir savivaldybės.

Vaikų socializacijos programų vaikų vasaros poilsiui organizuoti konkurso tikslas – plėtoti vaikų ir jaunimo, besimokančių pagal bendrojo lavinimo programas, socializacijos galimybes, užtikrinant jų įvairovę ir prieinamumą.

Uždaviniai: didinti neformaliojo vaikų švietimo, socioedukacinių veiklų prieinamumą, sudaryti socialiai prasmingos ir atsakingos saviraiškos galimybes; sudaryti sąlygas turiningai edukaciniai veiklai vaikų vasaros poilsio metu.

2. Šiuo metu esantis teisinis reglamentavimas:

Vaikų ir jaunimo socializacijos programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2010 m. spalio 11 d. įsakymu Nr. V-1715 (Žin., 2010, Nr. 123-6311).

3. Galimos teigiamos ir neigiamos pasekmės priėmus siūlomą tarybos sprendimo projektą:

Neigiamų pasekmių nenumatoma.

4. Priemonės sprendimui įgyvendinti:

Molėtų rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą, sudaro sutartis su konkurso laimėtojais dėl programų finansavimo.

5. Lėšų poreikis ir jų šaltiniai (prireikus skaičiavimai ir išlaidų sąmatos):

Lėšų šaltinis - 2012 metų rajono savivaldybės biudžeto lėšos, numatytos Moksleivių stovykloms organizuoti.

6.Vykdytojai, įvykdymo terminai:

Molėtų rajono savivaldybės administracija.



Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra