title

B1_217 Dėl pritarimo direktoriaus ataskaitai

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMAS

DĖL PRITARIMO MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS ATASKAITAI APIE BENDROJO TERITORIJŲ PLANAVIMO DOKUMENTŲ SPRENDINIŲ ĮGYVENDINIMĄ
2010 m. gruodžio 21 d. Nr. B1-217
Molėtai

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu ir Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617) 12 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Utenos apskrityje tarnybos 2010-11-29 reikalavimą Nr. 10-216 (1.14) „Dėl Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo 12 straipsnio 1 dalies nuostatų įgyvendinimo“,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a pritarti Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitai apie bendrojo teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimą (pridedama).

Meras

Stasys Žvinys

PRITARTA
Molėtų rajono savivaldybės tarybos
2010 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. B1-217

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS ATASKAITA

APIE BENDROJO TERITORIJŲ PLANAVIMO DOKUMENTŲ SPRENDINIŲ ĮGYVENDINIMĄ

Žemės sklypo Molėtų mieste Paluokesos kvartale detalusis planas (2008-02-14, Nr. B1-17)

Detaliojo plano pagrindinis tikslas buvo laisvoje valstybinėje žemėje suformuoti mažus ( nuo 6 iki 12 arų) sklypus, kurie buvo reikalingi piliečiams atlyginti už turėtą žemę Molėtų mieste, kurios negalima buvo grąžinti natūra.

Taip pat patikslintos gyvenamųjų, komercinės ir bendro naudojimo sklypų ribos.

Suformuoti sklypai vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų namų statybai suteikti piliečiams už turėtą žemę Molėtų mieste.

Molėtų rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas (2008-06-19, Nr. B1-111)

Bendrojo plano pagrindinis apibendrintas planavimo tikslas – parengti rajono savivaldybės teritorijos bendrąjį planą pagal subalansuotos socialinės, ekonominės ir ekologinės teritorijos plėtros principus.

Sprendiniuose numatyta socialinės-ekonominės aplinkos vystimosi veiksniai, rajono gamtinė aplinka ir rekreacijos plėtojimas, žemės naudojimo zonavimas ir teritorijos naudojimo reglamentai. Įvertintas nekilnojamasis kultūros paveldas, pateikti rajono susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros sprendiniai.

Remiantis Molėtų rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano sprendiniais buvo parengti „Molėtų rajono savivaldybės teritorijos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialusis planas“ bei „Molėtų rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės kelių tinklo išdėstymo žemėtvarkos schemos specialusis planas“, „Molėtų miesto bendrojo plano keitimas“. Šiuo metu rengiami „Dubingių miestelio bendrasis planas“ ir „Molėtų rajono teritorijos, esančios magistralinio kelio Vilnius-Utena atkarpos zonoje specialusis planas“. Perleidus planavimo organizatorių teises ir pareigas, privatūs asmenys organizuoja ir vykdo detaliųjų planų rengimą, kurių tikslas yra žemės paskirties keitimas jiems nuosavybės teise priklausančiuose žemės sklypuose.

Sudėtinga situacija susidarė rekreacinių vietovių ir perspektyvių gyvenamųjų vietovių įtakos arealų zonose, kadangi šiose teritorijose galima rengti detaliuosius planus, prieš tai parengus specialųjį planą, numatantį užstatymo teritorijos ir inžinerinės infrastruktūros reglamentų išdėstymą. Šių specialiųjų planų organizatoriumi gali būti tik savivaldybės administracijos direktorius, o šiai dienai savivaldybės biudžete lėšų tokių planų rengimui nėra numatyta, todėl savivaldybės administracija 2011 metais teiks paraišką ES struktūriniams fondams dėl Molėtų rajono rekreacinių teritorijų specialiųjų planų.

Molėtų miesto Liepų kvartalo detalusis planas (2009-01-29, Nr. B1-7)

Darbo tikslas- įvertinus esamus teritorijų planavimo projektus, liečiančius nagrinėjamą teritoriją, suformuoti naujus žemės sklypus prie esamų daugiabučių gyvenamųjų namų ir naujų daugiabučių gyvenamųjų namų statybai, taip pat suformuoti bendro naudojimo teritorijas viešosioms erdvėms (parkų, skverų ir kt. želdynų įrengimui), suformuoti komercinius, pramonės sandėliavimo ir infrastruktūros sklypus, o esamų sklypų ribas patikslinti.

Vadovaujantis plano sprendiniais, jau yra suformuotas ir įregistruotas registrų centre garažų bendrijos „Luokesa“ sklypas, suformuoti šeši sklypai daugiaaukštei gyvenamajai statybai, penki sklypai komercinei paskirčiai, patikslintos esamų sklypų automobilių parkavimo zonų, bendro naudojimo teritorijų ribos.

Molėtų miesto Parko, Sporto gatvių detalusis planas (2009-06-04, Nr. B1-103)

Planavimo tikslas – sklypo kempingo statybai, pliažo teritorijos, želdynų teritorijų, sporto aikštynų teritorijų suplanavimas ir tilto per Pastovio ežerą numatymas.

Vadovaujantis plano sprendiniais yra parengtas „Aktyvaus gamtą tausojančio turizmo infrastruktūros plėtra Molėtų mieste“ projektas ir pagal kurį šį rudenį pradėti statybos darbai.

Gėlių kvartalo Molėtų mieste detalusis planas (2008-02-14, Nr. B1-17)

Darbo tikslas: suformuoti naujus žemės sklypus kitos paskirties teritorijoms, nustatant jų naudojimo būdą ir pobūdį.

Planuojamoje teritorijoje formuojami trys mažaaukštės gyvenamosios statybos sklypai, skirti nuosavybės teisių atkūrimui. Teritorijoje apie esamus mūrinius garažus suformuojamas sklypas. Formuojama bendro naudojimo teritorija, kurioje numatomi pėsčiųjų takai, bei skverai ir kiti želdynai. Tokia pati teritorija numatoma tarp esamo privačios nuosavybės sklypo ir Gėlių gatvės. Sklypuose planuojami servitutai, skirti tiesti ir aptarnauti bendro naudojimo inžinerinius tinklus .

Vadovaujantis detaliuoju planu sklypai suteikti piliečiams už turėtą nuosavybę mieste, taip pat atlikta Gėlių gatvės rekonstrukcija ir įrengti pėsčiųjų takai.

Molėtų miesto bendrojo plano keitimas (2010-11-25, Nr. B1-174)

Pagrindinis bendrojo plano korektūros rengimo tikslas buvo numatyti ir suplanuoti miesto ir besiribojančios su miestu teritorijos plėtrą, nustatyti žemės naudojimo reglamentus 10 metų perspektyvai. Molėtų miesto bendruoju planu bus sprendžiama kurios teritorijos dalys bus vystomos, kuria kryptimi jos bus vystomos. Pagal bendrajame plane nustatytas gaires bus rengiami žemesnio lygmens (teritorijos dalių specialiojo ir detaliojo planavimo) teritorijų planavimo dokumentai. Bendruoju planu nustatytas leistinas pastatų aukštingumas. Suformuoti miesto teritorijos vystymo koncepciją, nustatyti teritorijų tvarkymo, naudojimo ir apsaugos prioritetus, bei atlikti teritorijų funkcinį zonavimą; numatyti miesto teritorijos gyventojų gyvenimo ir aplinkos kokybę gerinančias priemones, formuoti bendrojo naudojimo želdynų sistemą, galimybę plėtoti inžinerinę, susisiekimo ir kitą visuomenės poreikiams tenkinti reikalingą infrastruktūrą; nustatyti miesto teritorijas, kurioms privaloma rengti ar keisti detaliuosius planus, nustatyti šių teritorijų naudojimo, tvarkymo, apsaugos prioritetus ir veiklos juose apribojimus; numatyti priemones, užtikrinančias gamtos išteklių racionalų naudojimą, kraštovaizdžio tvarkymą, ekologinę pusiausvyrą, gamtinio karkaso formavimą, gamtos ir kultūros paveldo objektų išsaugojimą; rezervuoti teritorijas komunikacijų trasų ir kitų visuomenės poreikiams reikalingų objektų statybai; nustatyti pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį, naudojimo būdą ir/ar pobūdį.

Įsigaliojus miesto bendrojo plano sprendiniams, atsirado galimybės pradėti procedūras dėl miesto administracinių ribų keitimo, specialiųjų ir detaliųjų planų rengimui.

Molėtų rajono savivaldybės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialusis planas (2009-04-30, Nr. B1-82)

Pagrindiniai vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiojo plano tikslai buvo: nustatyti viešojo vandens tiekimo teritorijas, reglamentuoti vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo būdus, suderinti valstybės, savivaldybės, fizinių ir juridinių asmenų ar jų grupių interesus; nustatyti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros kryptis ir būdus, užtikrinti saugų ir patikimą vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimą vartotojams mažiausiomis sąnaudomis bei neviršijant leidžiamo neigiamo poveikio aplinkai.

Atsižvelgiant į šio specialiojo plano sprendinius devynioms kaimo vietovėms yra parengti vandens nugeležinimo įrenginių įrengimo projektai, dar iki šių metų pabaigos bus pateikta paraiška projektams kaimiškose vietovėse vandens gerinimui (nugeležinimo įrenginių įrengimas). Numatyta Giedraičių ir Naujasodžio nuotekų valyklų rekonstrukcija ateinantiems metams.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Gediminas Putvinskas



Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra